Teade

Collapse
No announcement yet.

Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

    Sain valmis oma Fullrange järjekordse kõlariprojekti , mis tehtud PHY-HP valjukatega.
    Tundub , et PP võimendid sellise kõlari jaoks ei ole päris õige asi. SE vaja proovida, et näha kuidas heli oleks.
    Eelistaks muidugi B300 või 2A3 / 6C4C. Valjuhääldajad on 16 OHM ja 98 dB.
    viimati muutis kasutaja Altec; 15 m 2015, 07:54.
    Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
    Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

    #2
    Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

    Valjukad on 16 OHM
    Me vast Eesti maal ja Eesti keeles kirjutame ikkagi " Valjukad on 16 oomi"

    Comment


      #3
      Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

      Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
      Me vast Eesti maal ja Eesti keeles kirjutame ikkagi " Valjukad on 16 oomi"
      Tänan külamees asjaliku kommentaari eest. Kas sa ka mind huvitavas küsimuses mingit abi oskaksid osutada ?

      Olen pidanud oma töös suhtlema 5 keeles ja tõesti, eesti keelt enam ei oskagi varsti.

      Kõllid ( vabandust kõlarid ) näevad välja sellised:

      Click image for larger version

Name:	PHY_Project_002.jpg
Views:	1
Size:	82,1 KB
ID:	869002Click image for larger version

Name:	PHY_Project_005a.jpg
Views:	1
Size:	126,0 KB
ID:	869003Click image for larger version

Name:	PHY_Project_004a.jpg
Views:	1
Size:	186,8 KB
ID:	869004
      viimati muutis kasutaja Altec; 15 m 2015, 08:37.
      Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
      Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

      Comment


        #4
        Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

        Mul on olemas KR Audio Antares VA320
        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

        Comment


          #5
          Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

          Võimendit küll pakkuda pole aga kõlarite kastid näevad head välja küll. Originaalis on rondodel need tagumised avad justkui väiksemad.
          Mida see võimendi seal siis siluma peaks ? Bassi liiga vähe?
          Minul on tehtud kasevineerist cello koopiad kasutades 4a28 valjukaid. Mind isegi see heli on natuke üllatanud bass pole bendes resonants kastides üldse selline lohisev ja kumisev nagu võiks eeldada, kõrge ots on olemas ent samas pole selline kriiskav nagu olen harjunud kuulma lairibade puhul aga noh pole ka kõige detailsem seal. Mina muidugi lampvõimuga neid kasutanud pole seega selle kohta ei oska öelda.

          Comment


            #6
            Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

            Veel kõrvalteemana - saba cello on kaheribalisena absoluutselt kõige "laiema
            ruumipildiga" kõlar mida kuulnud.
            Huvitav, et vaid üks SE tüüpi lampvõim saada

            Comment


              #7
              Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

              Tänan külamees asjaliku kommentaari eest. Kas sa ka mind huvitavas küsimuses mingit abi oskaksid osutada ?

              1. Ära ülbitse! Ma ei ole Sulle mingi külamees! Viisakust võiks natuke rohkem olla ja põhimõtteliselt selliste haukuvate möödakäijatega mingit koostööd ei teha, vaid vastupidi, sellistest käiakse suure ringiga mööda! Maaimas on ka peale Sinu inimesi, kes heliga on tegelenud ja pole sa kõige parem ja teravam pliiats karbis.(lugedes Sinu postitusi, mis põhineb ainult Sinu emotsioonidele)
              2. Kui minu arvamust tahad, siis mitte kumbagi ei SE ega PP ja pole määrav kas korralik või mitte mis firma ja mis maksab!? Tee enesele selgeks mis asi on OTL! OTL see on just see, mis sobib selliste, unikaalsete projektide juurde ja see et ta hästi kõlab, siis selles kahtlust pole, vähemalt minul mitte. Kas ta Sinu emotsioonidega sobib on teine teema.

              Minu Lugupidamine!
              viimati muutis kasutaja humax; 16 m 2015, 10:54.

              Comment


                #8
                Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

                Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
                1. Ära ülbitse! Ma ei ole Sulle mingi külamees! Viisakust võiks natuke rohkem olla ja põhimõtteliselt selliste haukuvate möödakäijatega mingit koostööd ei teha, vaid vastupidi, sellistest käiakse suure ringiga mööda! Maaimas on ka peale Sinu inimesi, kes heliga on tegelenud ja pole sa kõige parem ja teravam pliiats karbis.(lugedes Sinu postitusi, mis põhineb ainult Sinu emotsioonidele)
                2. Kui minu arvamust tahad, siis mitte kumbagi ei SE ega PP ja pole määrav kas korralik või mitte mis firma ja mis maksab!? Tee enesele selgeks mis asi on OTL! OTL see on just see, mis sobib selliste, unikaalsete projektide juurde ja see et ta hästi kõlab, siis selles kahtlust pole, vähemalt minul mitte. Kas ta Sinu emotsioonidega sobib on teine teema.

                Minu Lugupidamine!
                Vabandust humax ees, kui ta ennast tunneb puudutatuna ja kui ei saanud ta aru , millest jutt käib.
                Aktsepteerin ainult võrdluskuulamist mingis kindlas setis !
                Ei pea olema ainult minu sett... jumala pärast mitte. Kuid keegi siin ju ei paku välja head varianti , et kuulata. Igaüks on enda tõekspidamiste ja heliaparatuuri kompromissitu austaja ja propageerija . Maailmas on palju tootjaid ja kuulajaid. Parim peab parimaks saama kuulamise läbi! Väike tähtsus on selles, et mida keegi helis kuulab. Tümpsul ja tümpsul on vahe nagu HI-Fi ja HigHend ! Ja meeleldi võib kuulata iseehitatud asju . Firmaasjad vist pahandavad siinseid foorumipidajaid. GU50 omatoodang nagu siiski ei pahanda... Kuid iga firmatoote taga seisab nö. maailma parim helikunstnik !
                Mina kuulan ja võrdlen kõikke mis kätte satub ja püüan siis ise ehitada parima enda jaoks! Mis veel võiks olla parim võimalus heli tundma õppida ? Miks ehitan ise--sest heliperformance , mida ise saan endale teha , maksaks 5-6 kohalise summa EUR'ides ! Mul on palju sõpru, kes ka ehitavad, kuid kes siinses foorumis ei osale aktiivselt, sest siin ilgutakse teenimatult palju . Ehk siis propageeritakse enda asjatundmatust ja vähest kompetentsi. Sellest on väga väga kahju !

                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                Mul on olemas KR Audio Antares VA320
                Jah seda olen kuulanud paaril Müncheni messil...

                Millal saame teha kogemuste vahetusliku kuulamise ? Sellest on nii palju juttu olnud ...

                Esmalt postitatud HNS poolt Vaata postitust
                Veel kõrvalteemana - saba cello on kaheribalisena absoluutselt kõige "laiema
                ruumipildiga" kõlar mida kuulnud.
                Huvitav, et vaid üks SE tüüpi lampvõim saada
                Kahte riba vajad siis , kui muus süsteemis midagi jääb piiratuks kõrgete osas.

                Mina pole kunagi teist riba vajanud . Kaks riba pole enam üks riba eks .

                Sorry , nüüd siin kisub juba kõlari juttudeks. Aga mul huvi Single Ended lampvõimendied proovida.

                Jah just. Leiaks või ühe hea tasemega SE võimu. Kõik pöörleb-keerleb OTL ja PP võimude ümber... Neid olen juba piisavalt kuulanud ja enda jaoks pean SE võimu sammuks edasi suunas... Mul endalgi kodus PP võimendi, milles maksimaalselt kõi tehtud kvaliteedi jaoks ( aretasin seda koos N.Sushkevitshiga tema helilaboris aastaid ja enam pole seal kuhugi minna ) , kuid miski SE tundub olevat parem. Seda kõike siis ikka hinnatune enda lairiba kõlarist lähtuvalt.

                Üks variant juba ootabki kuulamist . Tänud sõbralikule pakkujale siit foorumist.
                viimati muutis kasutaja Scott; 23 m 2015, 03:47. Põhjus: järjestikpostitused kokku (3 tükki )
                Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                Comment


                  #9
                  Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

                  Nonii. Üks võimendi katseeksemplar oli küll , mis avardas silmaringi tõsiselt ja seda positiivsest küljest.

                  Mida kõike ei pea mu silmad veel nägema ja kõrvad kuulma... Võimendi mahub suuremasse peopessa ära !

                  Click image for larger version

Name:	miniwatt_and_cd.jpg
Views:	1
Size:	15,7 KB
ID:	869013

                  MiniWatt valve amplifier, the smallest tube amplifier in the market, a listening test on TNT-Audio, Internet HiFi magazine, www.tnt-audio.com


                  98 db tundlikkusega kõlarit annab täiesti normaalse helitugevusega kuulata. 2,5 W võimust kanali kohta isegi okey. Ka kvaliteet lubas meeldivat emotsiooni nautida.

                  Erinevate võimude testimisel sai selgeks et vaja on kindlasti SE võimendit ja võimsus oleks 5-10 W täiesti piisav.
                  Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                  Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kellel on korralik SE 9-15 W lampvõimendi?

                    Taskukohaseid lampvõimendeid (hiinakad loomulikult) leiab saksa Amazonis (amazon.de). Otsingusõna " Röhrenverstärker"

                    Comment

                    Working...
                    X