Teade

Collapse
No announcement yet.

Kes tunneb ära?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kes tunneb ära?

    Selline ront on minuni jõudnud. Kas keegi tunneb ära?
    Tore oleks mingit skeemi näha. Viimase lambi juures on väike põleng olnud. Häält asi teeb, aga praegu ei oska hinnata - pole õiget kõlarit.
    6N2P x2 ja 6P3Sx4
    Click image for larger version

Name:	võim.jpg
Views:	1
Size:	196,5 KB
ID:	876998

    Üks takisti on vist hukkunud, teine veel kärssab.

    Click image for larger version

Name:	001.jpg
Views:	1
Size:	307,7 KB
ID:	876999

    Siin ka natuke tahma

    Click image for larger version

Name:	002.jpg
Views:	1
Size:	263,7 KB
ID:	877000

    #2
    Vs: Kes tunneb ära?

    Aga joonista skeem maha, kui kõike ei viitsi/ei oska/ei taha siis tee ainult lõpulampide poolne osa. Aga tundub olema PP lõpuga võimendi (2 lampi ühes õlas).
    As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

    Comment


      #3
      Vs: Kes tunneb ära?

      Tundub omavalmistatud.

      Comment


        #4
        Vs: Kes tunneb ära?

        Võtsin selle võimu jälle ette, et see projekt lõpuni viia.
        Skeem on midagi väga sarnast eriti lõpu osas. Elementide väärtused ka pea samad. Märkisin punasega need takid, millest üks on plahvatanud ja teine surnuks põlenud.
        Veelkord - asi teeb justkui normaalset häält 100W B&C 4oomise kõlariga.Click image for larger version

Name:	kidravoim.png
Views:	1
Size:	44,9 KB
ID:	868918

        Comment


          #5
          Vs: Kes tunneb ära?

          need punased takid paistab on anooditoite GND ja kütte vahel. selleks, et seal suur vool tekiks, peaks ühe 6P3S katood olema lühises küttega või siis lambipistiku juures või kuskil lühis ja lisaks veel erinevalt toodud skeemist, ei peaks katood minema otse anooditoite GND peale.
          see oleks 1 võimalik teooria, kuidas anood-katood pääseks neisse (kütte-anoodi-toite) potensiaaliühtlus-takistitesse.
          teine variant - kütteahelad või trafomähis on kuidagi lühises anooditoite ahelatega, aga täpsemalt ei oska arvata, kus.

          Comment


            #6
            Vs: Kes tunneb ära?

            Skeem pole sul vist ikka sama mis joonisel.
            Seal joonisel need kaks punast takistit on nii ebaloogilistesse kohtadesse joonistatud, et seal nad reaalses võimus vist ei ole.

            Comment


              #7
              Vs: Kes tunneb ära?

              Nii näeb see välja pesade poolt vaadatuna - viimane lambipaar. Kontaktist 2 läheb traat ka edasi teistele lampidele.


              Click image for larger version

Name:	lõpp.jpg
Views:	1
Size:	56,2 KB
ID:	868919

              Comment


                #8
                Vs: Kes tunneb ära?

                punased takistid on täiesti asja eest ja kõrvaldavad suure potensiaalide vahe (~400V) kütteahela ja anoodiahela vahel või pigemini tekitavad ideaalse maa potensiaali kütteahelas "perfectly centred ground reference".
                teoorias peaks siit saama seletust, milleks see hea on

                Comment


                  #9
                  Vs: Kes tunneb ära?

                  Kas trafol võrgupinge ümberlüliti on? Äkki on juhuslikult 110V peal? Vaata palju küttepinge on ja milline on pinge kütte ja maa vahel. Ka võimalus. Maru võimalik, et sul 2 ja 3 jala vahel on lühis, kas tinatilk+sodi, haruldasem, et võre ja varivõre on koos.
                  Kui maandavaid takisteid poleks, jääks kütte potentsiaal "rippu" ja siis kes teab kui suur katoodi suhtes pingepotentsiaal on, seega on võimalus et tekib mitme saja voldi juures läbilöök, millepärast suureneb lekkevool ja sealt ka võrgumüra ja muud häired. Aga vaevalt et sa nii sealt testriga pingepotentsiaali mõõtes midagi näed, sest testri sisendtakistus võib selle seal ära lühistada, kui just lauslühist pole anood toite + poolega.
                  viimati muutis kasutaja RaunoK; 12 m 2015, 15:09.
                  Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kes tunneb ära?

                    Tänud.
                    Lugemine oli huvitav, kuigi veidi üle mu pea. Tõepoolest on mingil määral kuuldav võrgumüra. Kas võiks ennustada, mis suuruses takid seal olema peaks(100R?). See söestunud isend ei ole enam tuvastatav.
                    Mis võiks olla põlengu põhjuseks? Kas äkki nende liiga väike võimsus(see alles jäänu pole kuigi suur mõõtudelt)? Aga ma vaatan ka RaunoK soovitused üle.
                    viimati muutis kasutaja oldbear; 12 m 2015, 16:03.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kes tunneb ära?

                      Vahel rakendatakse ka sellist võtet, et kahe takisti asemel on kütteotste vahel potekas, mille liugur läheb maha. Sellega saab siis otsida absoluutselt kõige vaiksemat asendit. Tõsi, tuntavat efekti annab see pigem küll eelastmete kütete puhul, lampidel, millel on suur pingevõimendus ja väikesed katoodvoolud. Keegi ei keela muidugi ka lõppastme kütete puhul sama proovida. Kogutakistuse suurusjärk võib vast jah pigem jääda suurusjärku sajad oomid, sest kui takistid liiga väikesed panna, siis jookseb läbi nende jadamisi mõttetult suur vool lihtsalt niisama lampidest "vasakule", kütab takke, koormab küttemähist ja vaevalt küll midagi kasulikku teeb.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kes tunneb ära?

                        Sellest tekstist jäi mul mulje, et potekatega tehakse igale lambile oma, või ma eksin(pole justkui loogiline).
                        Kas põleng võiks olla põhjustatud liiga väiksest võimsusest takkidel. Suuruse järgi ma ütleks, et need polnud rohkem kui 1/2W.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kes tunneb ära?

                          No nüüd on peaaegu arusaadav mille jaoks need takistid, algsel skeemil oli üks lambi katoodis. Küttel maa potensiaali hoidmiseks on nad jah, ühest takistist tegelikult piisab. Kahte ei ole vaja, kahe puhul hakkab mitte vajalik vool läbi käima ja kui vool ei ole takistite võimsulele sobiv saab tossu kätte. Kui ikka tahad kahte takistit kasutada siis saad ise arvutada vajalikud suurused oomi seaduse järgi. V ja G vahel on 6,3 V, ütleme takistid on sul kokku 0,5 W võimsusele, sealt siis R= 6,3ˇ2/0,5= ~ 80, ehk 40 oomiste takistitega ei peaks midagi kõrbema, suuremad võid ka panna.

                          Comment


                            #14
                            Kes tunneb ära?

                            Esmalt postitatud oldbear poolt Vaata postitust
                            Sellest tekstist jäi mul mulje, et potekatega tehakse igale lambile oma, või ma eksin(pole justkui loogiline).
                            Kas põleng võiks olla põhjustatud liiga väiksest võimsusest takkidel. Suuruse järgi ma ütleks, et need polnud rohkem kui 1/2W.
                            Potekaid saab olla sama palju kui on küttemähiseid, kui neid jätkub igale lambile oma, siis võib ka potesid sama palju olla. Kui on üks küttemähis ja vastavalt üks pote mitmele lambile, siis leitakse lihtsalt mõistlik kompromiss.
                            Mis puutub takistite võimsusesse, siis kiire arvutus andis tulemuseks, et kui mõlemad takistid oleksid olnud 20-oomised, siis oleks 6,3V küttepingega neis tekkinud vool, mis oleks andnud hajuvaks võimsuseks ca 1W, ehk siis nimivõimsus mõlemale 0,5W-le...ja mul on kuradi raske uskuda, et keegi oleks need takid sinna pannud 20-oomised või veelgi väiksemad, kuidagi väga sadistlik tundub...või noh, mine sa muidugi seda isahane tea :P





                            Tuli veel midagi meelde. Olen näinud lampi, mis oli nii pärani lahti lastud, et lambi sees oli katoodi ja katoodijala vahelt plekiribakesest sild katkestusse sulanud. Kui selline asi juhtub ja katood omandab samal hetkel loomulikult samahästi kui anoodpinge, siis ei ole mingi ime kui tekibki kohe ka katoodi ja kütte vaheline ülelöök ja nüüd võib anoodvool juba läbi nendesamade küttemüra maha suruvate takistite tee maha leida. Minu juhtumil oli tegu küll pisut tugevama loomaga kui 6P3S aga no mine tea, ehk on sellel vastavalt ka kitsamad ja õhemast plekist sillad sees, et ikka jaksaks maha põletada :P Ehk et tasub uurida, kas mõni lampidest siiski vigane ei ole. Kui üks ühes õlas nahka läheb, siis teeb võim tegelikult veel üsna edukalt häält. Seda hirmsat anoodvoolu võis põhjustada näiteks võre ja pesa vahel kontakti kadumine, kasvõi aja ja oksüderumise tagajärjel või kes teab veel millistel asjaoludel.
                            Kogu see asi meenus hetkel kui lugesin teema esimest postitust uuesti - eelmise aasta märtsis väitsid sa, et üks takistitest on kutu ja "teine kärssab veel" vmt...kärsata saaks just sellistel asjaoludel, millest rääkisin.
                            Tasub näiteks proovida mõõta, kas ei ole kütteotstel alalispinget peal.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 16 m 2015, 18:16. Põhjus: kokku

                            Comment


                              #15
                              Kes tunneb ära?

                              Vahetasin need kõrbenud takistid välja 65R 1W. Soojaks nad ei lähe.
                              Aga tegelikult on võrgumüra üsna kuuldav(ka peale seda vahetust). Kas peaks potekat proovima? Ja kui palju rolli mängib takistite võimsus(W)?
                              Üldiselt on see riist üsna robuustselt kokku joodetud - vaskplaadile joodetud massidest on kaks lahti tulnud. Varjestatud signaaljuhtmetel(sisendist poteni jne) on varjestused jootmata jäetud. Kas nii käibki?

                              @holt
                              Tegelikult minu käes ta enam ei kärssanud. Aga ma homme vaatan.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 16 m 2015, 18:12. Põhjus: kokku

                              Comment

                              Working...
                              X