Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т?

    Olen akumuleerinud mitmeid lampidel töötavate raadiote osi sooviga omale mõnus lampvõim tekitada. Ma pole veel nii julge, et alustada skeemi kokku panemisest vaid üritaks millesti midagi ümber ehitada. Muu kola hulgas on ka selline asi

    Peaks olema mingi vene aegse automaatika juhtimis-seadme signaali võimendi. Räägitakse väga kvaliteetsest toitetrahvost ja lineaartrahvost. Mind imponeerib asja kompaktne kuju. Lambid on 2x 6n2p ja 1x 6n6p.
    Trahvol on väga palju otsi - milline neist 220V tahab on mulle teadmata. Kui selles osas abi saaks, oleks tore. Välja minevad 6,3V ja alaldisse kõrgema pinge juhtmed on tuvastatavad. Peale selle on veel kümmekond juhet, mis paistavad ainult väljapoole(läbi klemmliistu-kontakti) minevat. Ühes otas on ka mingi silindriline tünnike, mis ühendub välismaailmaga ja varjestatud juhtmega edasi skeemi.
    Kas on keegi sellist tegelast näinud ja oskab midagi soovitada. Eesmärk oleks võimalikult vähe lammutades heli võimendi saada.

    #2
    Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т

    Aga mille taha julgus jääb siis? Pole seal keerulist ja hirmsat midagi, lihtsalt näpud tasub eemal hoida, kui kondedes pinge sees. Miks on eesmärk, võimalikult vähe lammutades heli kätte saada? Toitetrafo saab sealt, väljundtrafo saaks ju kasvõi mõnelt telekalt maha kompunnida, korpus olemas, natuke tina ja takisteid, ning ongi esimesed hääled käes. Kui toitetrafot katsetad, pane mõni hõõglamp vahele (nt esialgu 40W), lühise või valede otsade korral hakkab sirama, normaalses olekus jeeli-jeeli hõõgub. Siin foorumis on ikka üht-teist lampvõimendite ehitamise kohta, tasub lugeda. Kas sisu on sellel plokil selline? http://v-kalmykov.ru/gallery/albums/...l_DSC06169.JPG
    As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

    Comment


      #3
      Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т

      Sisu just selline. Asi on korralikult tehtud, see ei kutsu lammutama.
      Korralikke väljund-trahvosid on täitsa olemas.
      Seda ja ka teisi foorumeid paar nädalat intensiivselt loetud.
      Mis asi see tünnike õieti on?

      Comment


        #4
        Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т

        See on sisendi signaalitrafo. Eks ta ferriitrõnga peal on, kui kuni 350 kHz läbi aetakse. Teeb sisendi ühtlasi maast lahti ja sümmeetriliseks ka.

        Comment


          #5
          Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т

          Kas sellest helimaailmas ka mingit kasu oleks?

          Comment


            #6
            Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т



            Seal on kolme lehekülje peal seesama jalgratas juba ära leiutatud. Muidugi räägitakse mitmest erinevast mudelist korraga ja aetakse vahepeal kägu ka.

            Comment


              #7
              Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т

              On ka samasuguseid võimendeid lammutatud ja püütud midagi teha...
              Imselt saad parema tulemuse kui võtad ühendust hr maaalusega, tema 6f5p baasil võimendid on selles klassis parimad! Olen ühte omanud ja käib siiani järgmise audiohuvilise riiulil.

              Comment


                #8
                Vs: Kas tasub proovida võimendiks teha УЭУ-209М1-Т

                Neid on jah kahte tüüpi 109 ja 209.Isekirjutajate signaalivõimendus plokid.Trafo jääb nõrgaks kui on soov teha midagi asjalikku.Mul peaks kusagil isegi mingi remondiraamat vedelema,kui ma teda ära visand pole.Tünnitaoline asi kujutab endast väikest sisendtrafot.Südamik permalloi plekkidest.Kõige nõrgem lüli selles võimendis.Primaaris tekkis katkestus/lühis.Neid tuli vahetada päris tihti.Trafode kohta andmeid peaks leiduma vene saitide peal.
                Lisan ka sisendtrafo andmed: Primaar-600k 0,14+600k 0,14 Sekundaar-5600k 0,05.
                viimati muutis kasutaja ellamp; 23 m 2014, 08:51.

                Comment

                Working...
                X