Teade

Collapse
No announcement yet.

URAL 112 võimendi 6N1P 6P14P

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: URAL 112 võimendi 6N1P 6P14P

    Tänu kõigile abistajatele.
    Olen enam vähem rahul selle tulemusega. Heli tämber on just see, mida lootsin saada. Võimsus on aga suht madal. Kogemusest piezoga on jäänud mulje, et see on üsna tugeva väljundiga(+-70V).
    Kas oleks mõtet midagi selle võimuga veel teha?
    Kuidas hinnata võimendi võimsust? Mida mõõtmiseks vaja oleks?
    Mul puudub ka kogemus lampvõimenditega. Kui transistorvõimendi 25W on enam-vähem arusaadav, kui kõva häält sealt kätte saab siis lampvõimendil tundub see number tähendavat midagi erinevat.
    viimati muutis kasutaja oldbear; 26 m 2014, 12:11.

    Comment


      #17
      Vs: URAL 112 võimendi 6N1P 6P14P

      Esmalt postitatud oldbear poolt Vaata postitust
      Kogemusest piezoga on jäänud mulje, et see on üsna tugeva väljundiga(+-70V).
      See number ilmselt ei ole õige. Võimalik et vajad lisa eelvõimendust. Hakatuseks tuleb välja selgitada pieso antava signaali nivoo. Siis selgitada välja võimendi reaalne tundlikkus maksimumvõimsuse saavutamiseks. Võrreldes saadud väärtusi saab otsustada, kus või kas midagi puudu jääb.

      Kas oleks mõtet midagi selle võimuga veel teha? Kuidas hinnata võimendi võimsust? Mida mõõtmiseks vaja oleks?
      Signaaligeneraator, sobilike võimetega voltmeeter, sobilik koormustakisti ja ostsillograaf. Teadmised.

      Mul puudub ka kogemus lampvõimenditega. Kui transistorvõimendi 25W on enam-vähem arusaadav, kui kõva häält sealt kätte saab siis lampvõimendil tundub see number tähendavat midagi erinevat.
      Füüsikaseadused pädevad ka lampvõimendite kohta, vatid jäävad vattideks. Pigem kuna lampvõimendeid kasutavad inimesed, kes oskavad heast helist lugu pidada, siis kasutatakse seejuures ka paremaid kõlareid, mida iseloomustab tihti ka suurem tundlikkus. See võimaldab hakkama saada märksa väiksema võimsusega võimendiga.
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #18
        Vs: URAL 112 võimendi 6N1P 6P14P

        Paistab, et mõõtmine jääb ära.
        Lampvõimendiga hakkasin jändma, sest pooljuhtidega võimendid kõlasid minu instrumendiga toorelt. Võimendust on aga vaja ”laval”, nagu kitarrivõimendiga ikka. Ehk tuleks mingi uus värk kokku panna.

        Comment


          #19
          Vs: URAL 112 võimendi 6N1P 6P14P

          Vaesemehe asi, lampvõimendiga tüürid seda võimsamat võimu :P
          Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

          Comment


            #20
            Vs: URAL 112 võimendi 6N1P 6P14P

            See lahendus on ka meeles mõlkunud. Isegi mikrofoniga püüda kogu ambients kätte saada.

            Comment

            Working...
            X