Teade

Collapse
No announcement yet.

Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

    Leidsin oma arhiivist skeemi. Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel. Vaadake ise.

    PILT1
    PILT2
    PILT3
    PILT4
    PILT5
    PILT6

    #2
    Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

    Oleks veel ull-ploki KS-poolide kohta vähe detailsemad infot, oleks väga viis.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    Comment


      #3
      Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

      Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
      Oleks veel ull-ploki KS-poolide kohta vähe detailsemad infot
      Sellist infot ei ole mul olemas.

      Comment


        #4
        Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

        Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
        Oleks veel ull-ploki KS-poolide kohta vähe detailsemad infot, oleks väga viis.
        Võib ju proovida arvutada, kas E-muutus saavutati ainult kondekatega või käidi ka poolide kallal. Ala ise ulatus ainult 100MHz´ini.
        Iseenesest eriline ULL plokk, pole teistel sellist näinud, sama ka Estonia 4´jal: http://www.rw6ase.narod.ru/000/rpl_s1/estonija4.html

        Comment


          #5
          Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

          Mina vahetasin kondesid ja sain tööle, oli ilusti 87 kuni 101. Poolisüdamike näppimisel polnud mingit mõtet, sest need olid poole sajandi jooksul täiesti kinni jäänud selle liimi või laki või vaha (või misasi see seal iganes oli) sisse. Ma oleksin need ferriidid kõik tükkideks keeranud. Metallsüdamik oli ainuke mida ma üldse julgesin torkida ja see hakkas kah lõpuks jõleda paugu saatel liikuma. Küll aga kerisin ma poolidelt keerde vähemaks. Samas ma ei tea misasi see oli mida ma näppisin, sest see oli igasugu asjadest kokku nikerdatud aparaat. ULL plokk oli tal ühe lambiga, kuigi kogu aparaadi nimi oli Estonia-3ME. Aga siiani pole ma veel sellist aparaat kohanud kus ainult kondedega saab ULLi pealt FMi peale ümber kolida.

          Comment


            #6
            Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

            Võrdluseks kõrvale ka Estonia Stereo/Simfonia plokkide "vene" ja "lääne" variandid. Raamatust "Kõrgema klassi stereoradioolad".
            Mingis vanemas teemas olid nad olemas, aga viited ajaga kustunud. /Täpsustus: Kõrgklassi stereoradioolad, 1979, 144 lk.
            Üldiselt info üsna täielik, aga puudu on info messingist poolisüdamike erinevusest.

            Sümfoonia-Estonia(stereo) ULL-ploki skeem (66..74MHz)


            Sümfoonia-Estonia(stereo)ULL-ploki skeem (87,5...104Mhz)



            Poolide andmete tabel
            viimati muutis kasutaja Scott; 03 m 2014, 07:34. Põhjus: Raamatu pealkiri

            Comment


              #7
              Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

              Mul on Rigonda Symphony (mis on Simfonija E-variant) ja selle liigutatavad kollasest metallist (mingi messingisort?) südamikud on jämedamad (kas ka pikemad - ei mäleta), kui Est. Stereos (C-variant). Südamikke vahetamata kondede ja poolide vahetamise/muutmisega täit tulemust ei saavutatud (jäi endal läbi mängimata).

              Comment


                #8
                Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                Selle Estonia-3E ULL ploki kõrgsageduspoolidel (3tk), peaks olema 4 keerdu, muidu nõukavariandil on 5 keerdu. Aga kuidas on keeru sammuga, enam nii täpselt ei tea. Sisendpoolide andmeid ei ole ülesse leidnud, äkki neid mul polnudki. Polükas oli aga selline Estonia ilma kastita olekus raadiotehnika laboris, millel oli omamoodi häälestus. Soome jaamad tulid otsekanalis aga meie raadio peegelkanalis, arvatavasti. Selle ploki andmed on ka ilmselt mul kadunud, pean veel otsima. Kõlariks oli mingi kohapeal valmistatud kast koos Riga-10 valjukaga. Seda oli mõnus kuulata. Isotamm lubas vahest harva selle sisselülitada. Kahjuks harva.

                Comment


                  #9
                  Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                  Poisid, pange tähele: Estonia3 ULL plokk on selline, kui esimeses postituses, 6F1P lampidega. Häälestus käis pülgaga, millel kolm alu. jublakat, mis poolisesse sisse-välja sõitsid. Need alu. jubinad olid liigutatavad (keermega plastjubinad klaasist varda peal:sic!). Poolid ise olid 5? keeruga ja polüstürooli valatud. Keeru vähendamine oli paras tegu. Tean, mida kirjutan: mul oli selline (3M) ja sigavaev oli lääne ULL sagedusele häälestada.
                  Head aastavahetust!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                    Neid vanade raadiote ULL kaasaegseks tegemise teemasid on ikka ja pidevalt, igal margil on oma isiklikud vaevad sellega muidugi, sest tol perioodil ei olnud üleliiduline standardiseerimine veel lõpuni arenenud. Olen neid plokke ise mõnda imestusega vahtinud ja loen siitki klaasvarrastest ja polüstürooli valatud keerdudest jne. Tekib küsimus, miks seal pidi selliseid imekonstruisid tarvitama. Kas nõukogude masstootmise tehnoloogilised omapärad ? Konkreetsete inseneride fantaasia antud hetkel ? Tahtmatult tekkis mul ka kolmas idee- äkki oli lausa parteiline nõue teha konstruktsioon võimalikult raskesti ümberehitatavaks lääne diapasooni peale. Jama ju kui iga piiriäärne pioneer suudaks kondekate vahetusega kapitalistlikku propagandat kuulama hakata. ULL-is ju peaks siis iga 50 km tagant segajad tööle panema, see on lootusetu. Kas on mõtteid ?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                      Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                      Tahtmatult tekkis mul ka kolmas idee- äkki oli lausa parteiline nõue teha konstruktsioon võimalikult raskesti ümberehitatavaks lääne diapasooni peale. Jama ju kui iga piiriäärne pioneer suudaks kondekate vahetusega kapitalistlikku propagandat kuulama hakata. ULL-is ju peaks siis iga 50 km tagant segajad tööle panema, see on lootusetu. Kas on mõtteid ?
                      Ei usu. Nagu siit http://www.tehnikamaailm.ee/tikuvabr...lektroonikani/ selgub tootis üleliidulise alluvusega sõjatehas laiatarbekaubana
                      aastatel 1972-83 isegi nn soome heli plokke televiisoritele.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                        Noh nõukogude liit oli nähtus mida üldse ei saa võtta n-ö ühe mütsiga, seda nii ajaliselt kui temaatiliselt. Siin teemas käsitletud raadiod on ajast ammu enne 1972. Poliitika mõjud tootmisele käisid peale ajaloo ka ennekõike ministeeriumialluvuslikke kanaleid mööda jne. See artikkel on muidu huvitav aga kahjuks sellises ilukirjanduslikus kuulge-lapsed stiilis kirjutatud, et ikka võimalikult naljakas ja värvikas tunduks lugejale, kes tol ajal elanud ei ole ja ka elektroonikast ja selle ajaloost tuhkagi ei tea. Selletõttu on ka fantaasial põhinevaid faktivigu. Noh see ajakirjanduslik stiil on kahjuks kaasajal tavaline.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                          Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                          Noh nõukogude liit oli nähtus mida üldse ei saa võtta n-ö ühe mütsiga, seda nii ajaliselt kui temaatiliselt.
                          Sedant küll aga siis oleks loogiline olnud muid lainealasid piirata kui FM, mis eriti kaugele ei ulatu.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                            Eh. Nõukaraadiotel polnud lühilaineid 13 - 19 m. Kah omaette piiramine. RET -i raadiod olid kuni Estonia 3m-ni oma valjukatega, kuni Estonia Stereo-ni
                            oma väljatöötluse ja skeemiga. Hiljem läks Simfonia järgitegemisele: oligi meie RET-i lõpp. Lääne UUL-iga variandid olid ilmselt alates 3-st? olemas.
                            See kolme ULL plokk oli omaaja tehnikatipp: põhiplaanilt jälgis telekate PTK plokke, aga kitsama riba tõttu oli muudetud. Ei saa küll aru, miks kakstrioodi asemel sisendis seda 6F1P-d kasutati. Kindlasti on siin neid, kes teavad ja mäletavad rohkem.
                            Pöögelmani tehases töötas tõesti palju eestlasi: üks sõber tõi sealt mulle päris OK opikaid (sel ajal muidugi). Tingimus oli, et vastu pidi andma mingeidki kullatud korpusi ja jalgu: need olid rangelt arvel.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lampradioola ESTONIA 3E eksportmudel

                              Jah tõsi ta oli,et nö.kodumaises kasutuses kohitseti 16m LL ala ära.Nõukogude kodanik ei tohtinud ju oma "sotsialistlike" kõrvade kaudu, kõduneva kapitalismi häält VOA(Voice of America) kuulata... Eksportriistades oli see muidugi olemas.Samuti nagu ka lääne ULL diapasoon.Estonia 3-el oli väga korralikult läbimõeldud ja kvaliteetselt koostatud ULL plokk.Ja kas mitte 6F1P ei haakunud tundlikkuse teemaga?
                              Kõik meeldiv tuleb lambist...

                              Comment

                              Working...
                              X