Teade

Collapse
No announcement yet.

Esimene 1 W lampvõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

    Kuidas pagan saab küll EL84 e. 6P14P -st 5W välja pigistada, milline koletu moonutus sellega võiks kaasneda? :P

    Comment


      #32
      Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

      Ühes käsiraamatus toodud tabeli järgi anoodi ja varivõre pinge 250V, eelpinge tüürvõrel -6,5V ja signaali amplituud 6,5V, koormuse optimaalne takistus 4,8kilo-oomi, 5,4W ja 10%.

      Comment


        #33
        Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

        Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
        Ühes käsiraamatus toodud tabeli järgi anoodi ja varivõre pinge 250V, eelpinge tüürvõrel -6,5V ja signaali amplituud 6,5V, koormuse optimaalne takistus 4,8kilo-oomi, 5,4W ja 10%.
        Jah, seda minagi, et 10%, küsimus oli, tuleb tunnistada, pigem selline retooriline, vaatasin seda uhket pealkirja skeemi kohal ja siis mõtlesin sellele, et tegelikult selliste lõppudega raadiotele naljalt üle 3W kirja ei pandud, isegi venelasel käsi ei tõusnud. Meenusid kohe need 80-ndate lõpu sangad, millel sees 9-12V toide ja 3-5W valjukad ning peale kleebitud suured kleepsud 50W...100W...isegi 300W olen nagu näinud:P

        Comment


          #34
          Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

          Mis me teeme selle 10%-ga, kuulame vikerraadio "huvitaja" saadet aga mitte R2-tümakad?
          Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

          Comment


            #35
            Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

            tere! kannan ette et võimendi töötab. Ühel kondel oli parim enne möödas ja ühe liigse ühenduse olin teinud.

            Aitäh kõigile kes aitasid.

            (varsti on oodata pilte valmis võimendist
            As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

            Comment


              #36
              Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

              Mind huvitab milisesse jalga sa 250 V sisse lasid ja mis jala otsa sisend on ehitatud ?

              Kuidas pagan saab küll EL84 e. 6P14P -st 5W välja pigistada
              On jutte lausa 10 W . Sain ise ka neid lampe proovida. Mulle ei meeldinud. Võibolla oli see tagasiside mis asja ära rikkus.

              Comment


                #37
                Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                Sisend on 7.nda jala küljes, kui mulle tundub et võim laheb liiga kergesti klippima muidu on täitsa hää. Oskab keegi aidata? Ma ei saanud küsimusest aru et kuhu ma 250 V lasin. Kas see juhe mis peale esimest toite lüüti tuleb või mis peale teist toite lüüti tuleb (seletage palun lollile). Tundub et lambi alal minust asja ei saa. Kui on soovi võin kasutatud skeemi ümber joonistada.

                Aitäh!
                As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                Comment


                  #38
                  Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                  Kas see juhe mis peale esimest toite lüüti tuleb või mis peale teist toite lüüti tuleb
                  Ikka seda mis viimase lüüdi pealt tuleb. Kas juhe on jala nr 6 küljes ? Mõõda testriga otse lambi jala pealt. Kui kõrget pinget sa kasutad ?

                  Skeemi võid ikka jah ümber joonistada ja näidata. Joonista toite osa ka.

                  Tundub et lambi alal minust asja ei saa
                  Tuleb võtta rahulikult. Nüüd oled juba palju targem. Iga järgmise ehitamisega hakkab aina paremini välja tulema. Muidugi õppimis ajaga on igalühel omamoodi. Kuid mis sellest. Peaasi et ennast huvitab. Õppida saab terve elu !

                  Kas sul lõppastme lambi jalgadel 7 ja 9 vahel on olemas 1k takisti ? Mäletan unustasin isegi selle panematta ja võimendi töö ei olnud kiita.


                  Tõsta lambipesade külge minevad juhtmed ja jubinad selle skeemi järgi ümber http://electroniks-hobby.blogspot.co...2ax7-el84.html Ja anna tulemusest ka teada. Tegelt ega vast midagi ei tohiks muutuda. Kuid proovida võid.
                  viimati muutis kasutaja plaaster; 02 m 2012, 20:29.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                    Tere! Nüüd sain võimendi lõpuks ilusti töötama- puudu oligi 1K takisti. Pean nüüd vist härra Plaastrile õlle välja tegema (teistele ka kes mind aitasid). Selle teise skeemiga on raskusi kuna endal pole vajalikke jubinaid kuid kui juba liiigub mõte uue võimendi juurde kus saaks selle skeemi ära katsetada. Minu skeem on enam-vähem selline http://fotoalbum.ee/photos/elektro1/sets/1330289 NB! võib esineda vigu kuna ma vaatasin trükplaadilt vajaliku detaili numbri ja panin paika (ei oska vene tähistusi veel väga hästi veel lugeda aga luban et õpin ära). Osadel komponentidel on kirjad puudu (takistitel ja kuna tester on katki siis ei saa üla ka mõõta).

                    Aitäh!
                    As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                    Comment


                      #40
                      Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                      Mis sinna anoodpinge alaldiks jäi?
                      Ega mitte seleenalaldi (see šokolaaditahvli kujuline)?
                      See on saatanast, võib võrgutrafole ootamatu surma
                      põhjustada või lausa tulekahju!
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                        Alaldiks on ikka tänapäevane dioodisild mille retsisin vanast toiteplokist välja, taaskasutus nagu kõik komponendid.

                        Aitäh!
                        As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                        Comment


                          #42
                          Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                          Näed sa siis ! Nüüd lambi maitse suus Ega nüüd enam transistor võimendit kuulata ei taha ? Kirjuta kuidas heli on ?

                          Alustuseks hangi endale tööriistad. Kui tööriisatad olemas võid juba mõne parema võimendi kallale asuda. Soovitaksin eelastme 6N9S lambiga ehitada. Lõppastet saab mõelda kuidas ja mis lampidega teha. Räägi kas on mingeid eelistusi ka ? kas SE või PP lõppuga võimendi ?

                          Minu arust on hea hakata pihta ehitamist järgmiste sammudega.

                          Valida lambid.
                          Joonestada endale arusaadav skeem.
                          Teha eelarve. Siis tead kas kannatab valmis teha.
                          Koostada prototüüp.
                          Teha vigade parandus.
                          Kuulata kas vastab ootustele.
                          Asuda eitama lõpplikku versiooni.

                          Vene juppidest on takistid päris head. Kondekad parem osta poest uued. Neist sõltub ka suures mahus lõpptulemus. Kindlasti tuleb jälgida missugust tüüpi kondekat kusagile pannakse. Seda jõuab veel arutada. Foorumis on seletusi ja õpetusi ka.

                          Endalgi on ehitamine pooleli. Mina ehitan hetkel 6N9S, 6P3S lampidega PP võimendit. Ühel plokil on hääl sees ja töötab päris normaalselt. Praegused vajadused rahuldab ära. Seda võimendit olen päris pikka aega ehitanud. Prototüüpe oma 10 tk vist teinud. Nüüd alles sain tehnilise poole paika. Ehitan lõpplikku versiooni. Näitan pilte ka. Hetkel ei leia üles neid. Pean uued tegema.

                          Küsi aga julgelt küsimusi. Ja loe hoolega lamptehnika foorumit. Lolli küsimuse pärast ära muretse. Kui need küsitud jäävad üle ainult targemad küsimused

                          Comment


                            #43
                            Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                            Tere! Nüüd on jah lampi maitse suus heli on väga mõnus minu meelest, isegi bassi on mida ma alguses ei uskund et tuleb. Lampvõimendi tegi 20W kivi võimule tuule alla. Kui nüüd saaks kusagilt jälle trafosid siis saaks jälle midagi proovida. Transistor võimu vastu pole mul mitte midagi aga ikkagi lamp on lamp (kasutaja Jyrka tehtud transistor võimendi liigutab supakat mis on hetkel koolis mängimas ja aknaid väristamas. Suured tänud talle). Peaks mingi kaitsme lampidele ümber tegema aga millise? Mingit suvalist konservikarpi ei taha. Kõlarid tulevad ka kunagi aga jällegi- millised. See võimendi oli isegi lihtsam kui mingi kivivõim. (esimene kivivõim oli TDA2050) Kuid asi võib selles olla et nüüd on jootmis ja muud oskused paranenud ja loomulikult on lamp väga efektne pimedas.

                            Aitäh!
                            As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                            Comment


                              #44
                              Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                              Peaks mingi kaitsme lampidele ümber tegema aga millise?
                              Nendele lampidele saab panna varjestus topsid peale.

                              Kui sa veel uut võimendit ehitama ei taha hakata. Tuleks sinu joonestatud skeemi veits lihvida.

                              Hangi endale mõni TCA 270 ja TCA 180 trafo. Need on kogemuste kogumiseks head tükid. TCA 180 saad väljundtrafona kasutada. Muidugi on parem mõni spetsiaalne trafo. Vaata ebays ringi. Sealt võid saada hea hinnaga trafosid.

                              Väljund trafod - http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...e+amp&_sacat=0
                              viimati muutis kasutaja plaaster; 03 m 2012, 19:16.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Esimene 1 W lampvõimendi

                                Päris kinnist varjestust ei taha pigem mingeid võre laadseid asju. Lambid on ju pimedas ilusad asjad . Sellest eBayst tellimisega on vist selline lugu et kas ja millal kohale jõuab ja kui palju saatmise ja tolli eest küsitakse, pole ise varem midagi sealt tellind ehk oskab keegi targem midagi pajatada selle kohta. Endal hakkas selline asi silma kui kellelgil oleks veel vaja siis saaks ära jagada. Kui ma ei eksi siis EL-84 asendus on venelase 6p14p http://www.ebay.com/itm/3-Fender-Out...item19d66eae25

                                Aitäh!
                                As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                                Comment

                                Working...
                                X