Teade

Collapse
No announcement yet.

Feriitsüdamik väljundtrafos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Feriitsüdamik väljundtrafos

    On keegi sellist asja katsetanud. Loogika järgi võiks hea olla sest kõrgeid ei summuta ära.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    #2
    Vs: Feriitsüdamik väljundtrafos

    Kunagi ammu sai proovitud, aga nii, et bassivärk oli eraldi terasega (toroid). Kõrgete omad siis ferriidiga, vist teleka reatrafo südamik. Äge värk. Hästi ei mäleta, aga selle ferriidiga oli mingi võimsuse(magnetvoo tiheduse värk: liiga palju teeb ebalineaarseks (jä äkilisemalt, kui terad). Pealegi on ferriidil ka megnetostriktsioon (hakkab tõmblema magnetvoo taktis).

    Comment


      #3
      Vs: Feriitsüdamik väljundtrafos

      Sai ka proovitud korra muutuvat signaali sealt läbi ajada (sest teistsugust väikest tavalist polnud kohe käepärast). Kerimisega nägin kurja vaeva; sai vist oma 4-5 korda ringi vändatud, ennem kui rahuldava tulemi sain. Sai igasugu nippe proovitud, paaris-kerimist ja kihilist jms. Seadet oli vaja mul vaid katsetada ja selle tulemi ma ka lõpuks sain, aga tööks leidsin siiski imepisikese südamiku ühest seina-adapterist ja sellega jäin peale esimist kerimist kohe rahule.
      Kokkuvõttes segane värk selle ferriidiga ka mul. Kui võtta lahti mõnda impulssploki või signaali trafot, siis kerimine ja traadivalik on suht võõras teema ja juhiseid ning arvutusi asjale on pädevaid netis suht kesiselt.
      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

      Comment


        #4
        Vs: Feriitsüdamik väljundtrafos

        Katsetasin.2x 6P14P trioodi reziimis väljundis. Sama pool. Oli feriidist peaaegu täpselt sobiv südamik. Ümberlyliti teise samasuguse terasydamikuga väljund trafole. Küllastus on hoopis kõrgemal. Raudsüdamikuga hakkas palju väiksema amplituudiga moonutama kui feriidiga. Mingit kõrgete esiletoomist ja madalate kadumist polnud. Ühtlaselt terve riba. Madalad tulevad kivivõimust aga mõtlesin et kui juba lambid käes teeks miskit omapärast. Ehitan siis 2 aktiivi (kesk + kõrged), Lambid kasti peal võre all. Hetkel tundub et võimsusest piisab.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: Feriitsüdamik väljundtrafos

          Tore on: minu jutt on 20 aasta tagune kogemus. Hea, kui keegi viitsib proovida. Edu, ja ootaks tulemusi (ka negatiivseid).

          Comment

          Working...
          X