Teade

Collapse
No announcement yet.

Kidravõim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kidravõim

    Tervitused!

    Leidsin ühe vana Fenderi võimu skeemi, aga see on nii lahedalt vanamoodne, et pole nagu jubinate kohta muid andmeid antud, kui vajalikud suurused. Äkki oskaks mõni spets visata sellele pilgu peale ja soovitada, milliseid kondekaid ja kui suure võimsusega takisteid vaja läheb, ja veel parem, kust neid saada võiks. Ainsad 8 uF konded pingele 450V leidsin oomipoest mootorikondede alt näiteks, ja 0.02 ja 0.05 uF 600V kondedega on üldse probleeme. Tüübid, kes aga on selliseid läänes ehitanud, panevad südamele, et kasutada tuleks võimalikult originaalilähedasi juppe, sest muidu hakkab sound muutuma. Isegi ühendused soovitati teha just nimelt kiudisolatsiooniga juhtmega, pidi kuidagi soundi mõjutama.
    Ja veel üks küsimus - äkki oskab keegi öelda vene analoogi 5Y3GT kenotronile, sest originaal on kohutavalt kallis.
    Skeem ise paikneb aadressil http://www.ampwares.com/ffg/schem/champ_5c1_schem.gif
    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

    #2
    Palju see võim sul maksma võib minna?Nii umbkaudu.Trahvod kedrad ise?
    MA kaldun arvama, et sellel võimul hea soundi kätte saamine võib päris keeruline olla.Nagu sa juba ütlesid, et nati paned jupiga valesti ja ongi jura käes.Isegi konde mark võib rolli mängida.
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      #3
      Umbkaudu arvestasin 1000 eeguga + kasti ehitamine. Lambid peale kenotroni ja pesad on olemas, trafod kerin ise originaalparameetrite järgi ja valjuka pidin ühelt tuttavalt saama. Aga kondekatega on päris tõsine jama, sest 600 V pingega kondekaid laialt ei liigu. Ja konde mark määrab tõesti veidi, sest uued konded pidid pisut kiredamat ja läbipaistvamat häält andma, kui tollal ehitatud. Aga tahaks asja võimalikult korralikult valmis ehitada, sest tegu on Fenderi ühe hinnatuima võimendiga läbi aegade üldse.
      Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

      Comment


        #4
        http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-569-14&lng=est

        Comment


          #5
          Tervitused!
          .
          Ja veel üks küsimus - äkki oskab keegi öelda vene analoogi 5Y3GT kenotronile, sest originaal on kohutavalt kallis.
          Skeem ise paikneb aadressil http://www.ampwares.com/ffg/schem/champ_5c1_schem.gif
          Arvatavasti 5tset3C asendab. 22n ja 47n 630V saad ka Reti
          poest mark K73-17.
          Projekt mõttekas originaalvaljuka olemasolul ja ka
          trafo.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6


            Arvatavasti 5tset3C asendab. 22n ja 47n 630V saad ka Reti
            poest mark K73-17.
            Projekt mõttekas originaalvaljuka olemasolul ja ka
            trafo.
            Valjukas pole originaal, vaid jenseni 50'ndate originaali koopia. Trafo oli sel õnneks tohutult lihtsalt keritud, nii et selle kopeerimisega ei tohiks probleeme tekkida. Ning kaasaegseid juppe kasutades ei saa niikuinii päris originaali häält kätte, kuna jubinate "kvaliteet" on vahepeal kõvasti muutunud.
            Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

            Comment


              #7


              Valjukas pole originaal, vaid jenseni 50'ndate originaali koopia. Trafo oli sel õnneks tohutult lihtsalt keritud, nii et selle kopeerimisega ei tohiks probleeme tekkida. Ning kaasaegseid juppe kasutades ei saa niikuinii päris originaali häält kätte, kuna jubinate "kvaliteet" on vahepeal kõvasti muutunud.
              Kitrivõimu omapäraks on see et signaali ahel võimalikult lühike ja ei kasutata lineaarsust parandavaid tagasisidesi
              niikuinii tulevad ette Fuzzid ja muud moonutajad.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                tjah.See mis on ilus kidra taga, ei pruugi muusika kuulamiseks kuidagi sobida.Ja see võim mida kiidetakse heli puhtuses, jätab kidra taga kuiva ja tühja soundi.Mina kasutan kitarri mängimise juures ekvat.Sellega ma hakin heli nii ära kui veel annab.ja sound on vinge.
                No ma ei taha tegelt teise inimese teemat oma mölaga ära solkida. :P
                muusika on kuulamiseks

                Comment


                  #9
                  Njah, signaali lyhike tee seletab seda ka, miks on tegu yhe parima Fenderi v6imuga yldse. Tegelikult hindavad seda just vana kooli bluuusimehed, kuna see annab sellise omap2rase ja kireda soundi ning sobib ideaalselt Telecastrist toitmiseks.

                  See selleks, aga 2kki on kellelgi aimu takistite v6imsusest, mis kasutusel on.

                  P.S. Sorry, kasutan hetkel eesti keele toeta Linuxi masinat, seep2rast vigane 6igekiri
                  Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                  Comment


                    #10
                    Njah,
                    See selleks, aga 2kki on kellelgi aimu takistite v6imsusest, mis kasutusel on.
                    Otsima pead vene BC (rohelised) tüüpi takke: 500(510)-1W, 25k-1W(24k),
                    toites 1-2W ei saa suurusest aru, teised 0,5W.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Vanasti märgiti kondesid nii, et esimene number näitas mahtuvust näit. 0,01 = o,o1 mkf ja tagumine number pinget näi 200 = 200V. Sel ajal olid põhiliselt paberkonded kasutusel aga ma arvan, et see polegi nii väga oluline.
                      Takke võid kasutada mingeid 0,5 W-seid välja arvatud toite vahel. Sinna pandi tavaliselt 1 - 2W.
                      vh

                      Comment


                        #12
                        Toites on 500 oomine
                        VH

                        Comment


                          #13
                          Jah, asi edeneb... Suurem osa juppe on kalli raha ning tohutu veva eest välja otsitud... Valjuhääldi peaks USAst kusagil järgmine kuu kohale jõudma ning trafode kerimiseks läheb kohe, kui ma olen välja nuputanud, kuidas mahutada mähis väljundtrafo 16x16 mm südamikule ära
                          Äkki on kellelgi ideid, mida isolatsiooniks ning mähisealuseks kasutada. Vene lampraadiote trafodes kasutati paari kihti pappi mähise all ja paberit, aga mul jääb ca. veerand akna laiusest ainult mähisest üle... Ja Fenderi originaaltrafode mähiste ning isolatsiooni kohta pole ma kah kahjuks midagi leidnud. Hea, et sain vähemalt keerud ja traadi jämedused kätte...
                          Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                          Comment


                            #14
                            keerdude vahele panekuks on spets paber kuid võib kasutada ka suuremahulise kondeka seest saadud paberit, mis on küll väga õhuke ja halb panna kuid võimalik.. üldse ei saa aru miks teed selle lampide peal kivi võim on selleks hea küll. 5Y3C kenotroni võid minu käest saada, aga milleks tee dioodidest sild ja käib edukalt kui just efekti ei taha et lambid hiilgavad. :
                            ja pappi pole kunagi kasutatud

                            Comment


                              #15
                              ega sa selle ehitamiseks eelarvelist raha ei kuluta? või PHARE oma? enamus juppe leiad Rigonda raadiost, kui leiad Dzintarsi siis 100%

                              Comment

                              Working...
                              X