Teade

Collapse
No announcement yet.

Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

    kas tasub hakata võimu toppima?
    mis trafoga?
    kuidas kõlab?
    jne

    #2
    Vs: Sattusid kätte mõned Г-807 lambid, ehk keegi jagab kogemusi?

    Venelastest ühed paremad helilt. Pisut paremad kui GU-50-d. Tahavad päris head anoodpinget saada. Kas tahad PP või SE lõpuga?
    Agilent 16700B, w16534A, w16522A

    Comment


      #3
      Vs: Sattusid kätte mõned Г-807 lambid, ehk keegi jagab kogemusi?

      Esmalt postitatud haamer poolt Vaata postitust
      Venelastest ühed paremad helilt. Pisut paremad kui GU-50-d. Tahavad päris head anoodpinget saada. Kas tahad PP või SE lõpuga?
      peab vist SE peale mõtlema kuna 3tk on

      Comment


        #4
        Vs: Sattusid kätte mõned Г-807 lambid, ehk keegi jagab kogemusi?

        Hädapärast võib esimesed tuleproovid teha ka legendaarse TB3-1-9 -ga.Sellisel juhul ei tohiks anoodvool ületada 50mA.
        Trafo mahapõletamise oht!Samuti läheb kergesti küllastusse.Heli jääb kah nutuseks...
        Soovitaks ikka vastavate ja sobivate SE trafodega alustada.Võib ka taolisi universaaltrafosid kasutada.Taolistele lampidele
        annab kombineerida ka TC-180 Vene m/v teleka toitetrafod.Samuti OCM-0,1 (ja suuremad) rauad ümberkerituna.
        Г-807/6П7С on 6П3С lähisugulane(viimane tunduvalt kehvem).Trafo peaks jääma 7-10 kOm vahemikku.Anoodpinge 300 -350 kanti.Heli on hea.807 ongi projekteeritud helisageduslambiks,kuigi kasutatakse ka C-klassis telegraafireziimil madalamatel raadiosagedustel.Skeeme on internetis küllaga.Mida lihtsam ,seda parem.Näiteks:


        Edu!
        Kõik meeldiv tuleb lambist...

        Comment


          #5
          Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

          Natuke OT, aga kas teravkõrvad suudavad mulle selgitada, kuidas mingi lamp (tube) mõjutab heli?
          Iga seesamune lamp on mõistlikus kasutuses seamoodi lineaarne (transs ei pruugi olla).
          oma 40 aastase kogemuse järgi võin öelda (ja kinnitada), et heli määravad valjukad.
          Kui nüüd äkki (lapsesitt) tuleb ette, et heli on seesamune, siis OK valjukate korral on järgmine aste võimendi väljundtrafo. Lamp, kui selline jääb selles rivis kindlasti viimaste kahtlusaluste hulka (kui ei ole värdjalikku reziimi pandud). Keskendugem olulisele!

          Comment


            #6
            Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

            Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
            Natuke OT, aga kas teravkõrvad suudavad mulle selgitada, kuidas mingi lamp (tube) mõjutab heli?
            Iga seesamune lamp on mõistlikus kasutuses seamoodi lineaarne (transs ei pruugi olla).
            oma 40 aastase kogemuse järgi võin öelda (ja kinnitada), et heli määravad valjukad.
            Kui nüüd äkki (lapsesitt) tuleb ette, et heli on seesamune, siis OK valjukate korral on järgmine aste võimendi väljundtrafo. Lamp, kui selline jääb selles rivis kindlasti viimaste kahtlusaluste hulka (kui ei ole värdjalikku reziimi pandud). Keskendugem olulisele!
            Nüüd ma küll ei mõista....

            Siin on targad inimesed niimoodi defineerinud!
            Kõik meeldiv tuleb lambist...

            Comment


              #7
              Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

              ..

              Siin on targad inimesed niimoodi defineerinud![/QUOTE]
              Targad? Mis mõttes?
              Kus need targad on?! Ei taha kedagi solvata, aga jään oma arusaamise juurde.

              Comment


                #8
                Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                Targad? Mis mõttes?
                Kus need targad on?! Ei taha kedagi solvata, aga jään oma arusaamise juurde.
                Anna andeks,et ma valesti tõlgendan siin füüsikalisi termineid........


                PS.Muide need targad tegelased on Ilmar Eiskop ja Aleksander Sillart ning kirjutanud sellise toreda raamatu nagu
                "Akustika ja helitehnika"
                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                Comment


                  #9
                  Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                  Esmalt postitatud maaalune poolt Vaata postitust
                  Anna andeks,et ma valesti tõlgendan siin füüsikalisi termineid........


                  PS.Muide need targad tegelased on Ilmar Eiskop ja Aleksander Sillart ning kirjutanud sellise toreda raamatu nagu
                  "Akustika ja helitehnika"
                  Ilmselt selle mula võiks lõpetada, kui kolleeg "maaalune" esitab mõnegi viite eelpoolnimetatud korufeede (Eiskop&Sillart) viitavad lampide ülemusele trafode&valjukate suhtes?
                  Lambid/transid on poisikesed: valjukas annab häält.
                  Kes nõus ei ole, võib diskulteerida (kui on mõtet?)

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                    Kui on juba piisavalt head valjukad kuuleb rahulikult ka eri tüüpi lampide erinevuse ära, ei pea isegi olema väljundastme lamp, kuuleb ka eelastme oma.
                    Muide valjukatest veel rohkem "annab häält" kuulamisruumi akustika ja valjukate paigutuse viis seal ruumis.

                    Kuidas see lamp "seamoodi lineaarne" on, ütle mulle mõni triood, millel tagasisidestamata võimendusastme THD oleks alla 0,01% 10V väljundpinge juures ja sageduskarakteristik jääks 20-20kHz vahel vahemikku +/-0,2 dB?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                      .

                      Kuidas see lamp "seamoodi lineaarne" on, ütle mulle mõni triood, millel tagasisidestamata võimendusastme THD oleks alla 0,01% 10V väljundpinge juures ja sageduskarakteristik jääks 20-20kHz vahel vahemikku +/-0,2 dB?[/QUOTE]


                      Ütle mulle, miks mingi triood versus pentood on sittade plekkidega väljundtrafos tegija? Valjukatest (oluline koht!) hetkel ei kobisekski.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                        Aga mis siis kui on ilma väljundtrafota lampvõimendi?

                        Mitte et väljundtrafo ei oleks oluline aga alati on ju üks lamp teisest parem, olenemata sitast trafost.
                        Sama ka kõigi muude komponentidega. Mul ka lampvõimul pole just kõige briljantsem väljundtrafo aga hoopis toitelüütide vahetusega läks alles "õige hingamine lahti".

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                          OK nüüd läks väheke kuumaks nagu mac vs pc...
                          ise arvan, et võiks olla 80/20 trafo/lamp.
                          Loodan, et Yamaha NS-1000M peaks olema suht väärikas akustika.

                          Mõtlesin trafo teha rauast mis mul vedeleb.
                          nimelt on mul 2 bulgaaria päritolu mono-25 nimelist translatsiooni võimendit( võibolla tuleb kellelegi tuttav ette) http://www.guitarplayer.ru/forum/ind...?topic=98379.0
                          keegi on enne mind toite ja lõpulambid ärandanud.

                          ehk keegi kiidab/laidab ettevõtmist

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                            Bulgaarlaste Mono 25 omab väga head rauda.Kahjuks jääb tal madalaoomiline väljund nõrgaks.30V ja 120V jälle liiga palju.Minu mäletamistmööda trafo plekkide geomeetria ei võimalda magnetpilu tekitada nagu seda EI puhul.See tähendab,et kõlbab ainult vastastakt(PP) astmesse.Võib olla ka erinevaid modifikatsioone.Uuri järgi milline südamiku profiil on kasutuses.
                            NS-1000M omab tundlikkust 90dB/m kohta.807 väljundvõimsusest peaks piisama (20-30m2) elutuppa.

                            PS.Läbuks kipub minema ikka mingist pisiasjast.Samas unustatakse põhiteema.
                            Ei tasu väga tähele panna.Kui läbu edasi kestab, olen sunnitud osa postitusi ilmselt kustutama...
                            Kõik meeldiv tuleb lambist...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tasub võimu teha Г-807 lampidega, ehk keegi jagab kogemusi?

                              Oman G-807 ja Gu-50-l võimendeid (ise valmistatud).Gu-50 jääb helilt G-807-le alla,kuigi mõlemad 350V anood pingega annavad 50W välja.Minu soovitus on(isiklik) teha ikka G-807 peal korraluik PP võim.Tööd on ,aga tulemus tasub end ära.Võin abistada,on mõningaid G-807 med.Omal neid momendil vaja pole. Aga soovitan!Pead omama vähemalt 10 lampi,et valida sobivad paarid.Konsultatsiooniks võid helistada 53855612.Muzafänn.

                              Comment

                              Working...
                              X