Teade

Collapse
No announcement yet.

Kitarrile lampvõimendi ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kitarrile lampvõimendi ehitamine

    Oleks plaanis teha lampvõimendi kitarrile umbes 5-15W. Otsin inimest kellel on natuke kogemust skeemide koostamisel ja juhendamisel, et siis koos teha lampvõimendi. Endal just nii palju kogemust pole elektronskeemide koostamisega. Aga asjade ehitamisega on oskusi ja kogemusi piisavalt. Kui kellelgi oleks soovi ka midagi meisterdada ja mängib kitarri siis oleks tore kui keegi annaks teada. Saaks ehitada paar lampvõimendit.
    Do or Die

    #2
    Vs: Lamp amplifier ehk lampvõimendi

    Esiteks, see pole väga lihtne, teiseks see pole üldse odav, kolmandaks võid uurida kasutaja maaaluse tegemisi/toimetamisi, neljandaks, võid kasutada otsingut - nii google oma kui ka ELFA foorumi oma aga hoiatan, viimane on suhteliselt kehva, nii et varu kannatust.
    Condemn the hive.

    Comment


      #3
      Vs: Lamp amplifier ehk lampvõimendi

      Ma ei arvagi, et tegu oleks lihtsa meisterdamisega. Ja kuludest olen teadlik, aga see ei muuda mu arvamust. Olen kasutanud otsinguid, aga soovin siiski teha tööd kellegiga koos.
      Do or Die

      Comment


        #4
        Vs: Lamp amplifier ehk lampvõimendi

        Esmalt postitatud pesupoiss poolt Vaata postitust
        ..... Otsin inimest kellel on natuke kogemust skeemide koostamisel ja juhendamisel, et siis koos teha lampvõimendi. .....
        Soovitan profiilis ka asukoha ära märkida, sest äkki on oskaja pea-aegu-naabrimees ka siin foorumis. Selliseid asju ju kaugelt nii edukalt ei juhenda...
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: Lamp amplifier ehk lampvõimendi

          Tallinn ikka
          Do or Die

          Comment


            #6
            Vs: Kitarrile lampvõimendi ehitamine

            Esmalt postitatud pesupoiss poolt Vaata postitust
            Endal just nii palju kogemust pole elektronskeemide koostamisega. Aga asjade ehitamisega on oskusi ja kogemusi piisavalt.
            Kogemusi on siis mille ehitamisega?
            Kui elektroonikaga väga sina peal pole, siis ei tasu ka kohe lampidest alustada. On see veidi keerulisem maailm, kui skeemilt paistab.
            Aga miks just ise ehitada?
            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

            Comment


              #7
              Vs: Kitarrile lampvõimendi ehitamine

              Tere. Aga miks siinsed foorumikasutajad arvavad, et lampvõimendi ehitamine nii keeruline ja teab mis müstika on. Mina leian küll, et oma esimesed elektroonika sammud võimendite tegemise alal võiks teha lamppide abil. Nende reziimi ajamine ju oluliselt lihtsam kui transistorvõimenditega ja lisaks andestavad nad ka kergemad eksimised. Mina küll sooviks julget pealehakkamist neile, kes tahavad kätt harjutada lamppvõimenditega.

              Comment


                #8
                Vs: Kitarrile lampvõimendi ehitamine

                Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
                Tere. Aga miks siinsed foorumikasutajad arvavad, et lampvõimendi ehitamine nii keeruline ja teab mis müstika on. Mina leian küll, et oma esimesed elektroonika sammud võimendite tegemise alal võiks teha lamppide abil. Nende reziimi ajamine ju oluliselt lihtsam kui transistorvõimenditega ja lisaks andestavad nad ka kergemad eksimised. Mina küll sooviks julget pealehakkamist neile, kes tahavad kätt harjutada lamppvõimenditega.
                Nõus sellega, et eelkõige on vaja julget pealehakkamist.
                Kui midagi karta, siis ainult kõrgeid toitepingeid, nendega tuleb tõepoolest ettevaatlik olla.

                Skeeme ja ka üsna hästi dokumenteeritud projekte leiab netist.
                Kui üldse igasugune materiaalne baas puudub, tasuks hankida mingi sobilik lampvõimendi ja see kitarrivõimuks ümber ehitada.
                Kui eelarve lubab, ei ole ka kõikide komponentide uuena hankimine võimatu.

                Comment

                Working...
                X