Teade

Collapse
No announcement yet.

lampvõimu häälestamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: lampvõimu häälestamine

    hea et kellelgi on selge pilt

    eelastme väljundis ma ei oska seda plõksimist tuvastada kuna lahtiühendatud C1 ja C2 korral lambid soojenevad ja mingit kõrvalist jama ega heli ei teki. signaaligene mul praegu ei ole, eesmärk on saada pinged paika/võim stabiilselt tööle.

    V4 järeldan sellest, et sealt ja väljundtrafost tuleb seda plõksuvat heli. Kui nüüd järele mõelda siis tõesti, võib ka eelaste genereerida ja lõppu tuleb suurem lahmakas voolu...

    anoodtoite kondekad jäävad mulle praegu saladuseks kuna jällegi võhiklikkus ei lase mul teada milliseid kondekaid sa mõtled. Minu jaoks on kõik kondekad toites millegi filtreerimiseks Ise oleksin pakkunud C20 ja C57 aga enne ei hakka torkima kui mulle täpsustatakse, millist kondekat täpselt suurendada Lüüdid C7 ja C16 on 220uF.

    Üks küsimus veel kuna lahtiühendatud sidestusega võim stabiilselt ei tee mingit jama ja ma saan seda rahulikult mõõta siis märkan, et lõppude bias on 0,0V (mõõtsin alalisvoolu režiimis). Kas see on normaalne? kas siis kui ma sidestuse kokku ühendan tuleb sinna pinge peale või peab see kogu aeg olema? trimmerid R19 ja R21 on keskmises asendis.
    k.

    Comment


      #17
      Vs: lampvõimu häälestamine

      Lüüte pidasin silmas. Proovi suurendada mahtuvusi näiteks 2x - kas midagi muutub.

      Võid rahulikult lõpu eelpinget reguleerida, sidestuskondekate külgeühendamisel eelpinge ei muutu.

      Plõksumine on ilmselt eel- ja lõppvõimu "koostöö". Kuna tagasiside peab kuskilt tulema, siis on kaks võimalust:
      1) toide -- kui kondekate lisamisel asi muutub, on kala siin.
      2) magnetväljad vms.

      Kas toitekondekad on uued?

      Ma umbes kujutan ette jah, mis toimub. Tegelikult on lambid mulle võõras ala.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        #18
        Vs: lampvõimu häälestamine

        tundub, et lahenes asi. Tinutasin C7-le paralleeli ühe 220uF/400V. Kas sellest on midagi kui seal pinge ca 410V? kui suurt oht on et lüüd läbi lööb? ja veel üks küsimus - kui kaugele laiali lüüd lendab kui ta pauku teeb?

        biasega tegelen homme, tundub, et kuskil mingi kala sees et bias on 0.

        OT: millega lüüde tühjaks laadida? kas 100k takist piisab või peab mingi väiksem olema? jube jama on majandada kui iga koha pealt saad kolvi otsa pihta paraja sädeme
        k.

        Comment


          #19
          Vs: lampvõimu häälestamine

          Hea oleks ikkagi mingi pingevaru, nt. 450 voldine.

          Kui kaugele lendab? Sõltub kondest. Mida paksema kestaga, seda kauem aega läheb kriitilise rõhu kogunemiseks, kuid kõmakas on sellevõrra vingem ka. Kui põhjakorgi valts järgi annab, otsi kondekat kõigepealt laest .

          Mul lendas kunagi fütolambi filterkonde (poole AA-patarei suurune) mitu korda lae ja põranda vahet nagu sooja ja tugevalt raputatud shampapudeli kork. Paugu tugevust võiks võrrelda püstolipauguga.

          Tühjakslaadimiseks olen kasutanud takistussoonega süüteküünla juhet. Vajadusel takk vahel. Kindlasti vähem kui 100 k, muidu ootad mitu minutit, kuni tühjeneb. Saja-paarisaja kilo-oomised takid olid vanasti skeemidesse just tühjendamiseks joodetudki, töö ajal oli nende mõju tühine.
          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
          ATiP1pN4XeM

          Comment


            #20
            Vs: lampvõimu häälestamine

            450V ikka.

            Kas konded on vanad (30a)? Lüüdid kipuvad vanadusega otsi andma, teatud juhtudel saab neid regenereerida, kuid tont seda teab, ega sa ju lüüdi sisse ei näe.
            If you think education is expensive, try ignorance.

            Comment


              #21
              Vs: lampvõimu häälestamine

              Tulemus - võimendi genereerib veel rohkem, plõksimine on nüüd üsna tihedasti. Signaaliallikat ega koormust mul küljes ei olnud.
              KONTROLLI MONTAAžI!

              Ilma koormuseta ei tohiks lampvõimu sisse lülitada.

              Vaheta väljundtrafo TC-180 teise vastu, kui plõksib. Neil on individuaalseid erinevusi - kuigi toitetrafona võib see töötada täitsa korralikult, siis väljundtrafona kasutades võib esineda jamasid. Ühe sama skeemi järgi tehtud võimu sain ka plõksuma üle 1W võimsustel, aitas väljundtrafo vahetus. Probleemi olemusse ei viitsinud süveneda...

              Sidestuskondekad ei ole testimise faasis kriitilised, võimu stabiilsust need ei mõjuta. Kuna sellel võimul puudub üldine tagasiside, võib astmete testimiseks lülitada nende toitepingeid eraldi välja ja vaadata ossiga/kuulata kõlariga, kumb aste plõksub. Pakun siiski, et see on väljundaste.

              Lambid vali ka paarikaupa või vähemalt sama kuupäevaga samas tehases valmistatud. Ja kasuta AINULT UUSI (NOS) LAMPE.

              Üks asi veel: sisendtakistuse (esimese lambi võre-maa takisti) võib sel võimul tuua 47k oomi peale, kui ei kasuta eelmises seadmes lampidel astet. Aitab häirekindlust tõsta.

              JA KONTROLLI VEELKORD MONTAAZI!!
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #22
                Vs: lampvõimu häälestamine

                Töötab. fooni on võrreldes eelmise versiooniga törts rohkem see-eest võimu on kah palju rohkem. tänud abi eest, eriti kasutajale andreie

                nüüd heligene vaja hankida ja peenem tuuning teha

                Huvitav on see, et ikkagi mingitel juhtudel sööb ühte sagedust - mingil hetkel on see veidi kõrgem elektri kidra mis ära süüakse, mõnikord elektriklaver. Kuna tean neid lugusid läbi ja lõhki siis tundub, et need pillid oleks nagu 10km kaugusel. Ise kaldun arvama, et see on trafo viga a mine sa tea.
                k.

                Comment


                  #23
                  Vs: lampvõimu häälestamine

                  Esmalt postitatud kedambarai poolt
                  Töötab. fooni on võrreldes eelmise versiooniga törts rohkem
                  Sellel skeemil ei tohiks olla fooni praktiliselt üldse, kontrolli veel asi üle. Ilmselt on miski maadega valesti.
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    #24
                    Vs: lampvõimu häälestamine

                    Parandan ennast, kuna mul mõõteriistu ei ole siis olin tundlikkuse nii suureks keeranud, et foon tekkis. Genereerima ju ta enam ei lähe

                    Nüüd on asi korras ja müra, nagu GU50 ütles, praktselt pole.
                    k.

                    Comment


                      #25
                      Vs: lampvõimu häälestamine

                      Esmalt postitatud kedambarai poolt
                      Huvitav on see, et ikkagi mingitel juhtudel sööb ühte sagedust - mingil hetkel on see veidi kõrgem elektri kidra mis ära süüakse, mõnikord elektriklaver.
                      See võim ei söö üksikuid sagedusi ära, testitud on riba aktiivtakistil ja ossiga jälgides. Kara langus tekib kõrgematel sagedustel küll, kuid alles seal 15-16kHz juures, nii kõrgelt ei mängi ei kitarr ega klaver, pooled inimesed ei kuulegi üle 16kHz. Ilmselt on probleem pigem selles, et su kõlar ei sobi trafoväljundiga võimule? Vaata ka, et kõlari takistus oleks sobitatud õieti. Manakovi võim mängib isegi paremini, kui selle 4-oomist väljundit koormata 2-oomise koormusega (2 kõlarit a' 4-oomi paralleelis).
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment


                        #26
                        Vs: lampvõimu häälestamine

                        seda kaa, praegu on 2x 8ohm paralleelis 4 ohm väljundi taga. Kõlarid on muidugi suht saastad. aga kogun raha b200-de jaoks. saan aru, et 2x b200 paralleeli on hea panna 4ohm väljundi külge? b200 takistus on 6ohm.

                        tänud info eest
                        k.

                        Comment

                        Working...
                        X