Teade

Collapse
No announcement yet.

Yarland FV-34C

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Yarland FV-34C

    Olen juba pool aastat ülalpool mainitud võimu rahulolev omanik. Teemat ajendas tegema see, et esmakordselt õnnestus netist leida ka skeem. Võimu endaga seda loomulikult kaasas polnud. Huvitaksid asjatundjate kommentaarid - kas skeem on lihtne või keeruline, hea või nõme. Palju kohapeal sellise kokkupanek maksma võiks minna?
    Tegemist siis väikese 10W push pull võimuga. Pilte saab vaadata siin. Samuti võib lugeda päris huvitavat kommentaari. Omalt poolt võin lisada, et võimuke on puhta ja selge kõlaga, taustamüra praktiliselt puudub.
    Kahjuks pole olnud võimalust teda teiste lampvõimudega võrrelda, aga kipun arvama, et kõlaliselt sarnaneb ta siiski rohkem korraliku transvõimuga.

    #2
    Vs: Yarland FV-34C

    Nagu kommentaari alguses öeldud: palju parem näeks(kuuleks) asi välja nt.WIMA sidestuskondede ja Alpsi potega ....Aga parem kui mõni teine Hiinlane.
    Muidu lihtne pentoodlülituses pommikindel skeem - heameelega näeksin siiski ilma tagasisideta.Täiesti klassikaline skeem,ei midagi erilist.Koostekvaliteet tundub päris normaalne.Lihtne modida - pääseb hästi komponentidele ligi.
    Disain hea - jätab hea esteetilise mulje.Selline skeem EL84 -del diskotümpsu ei salli.Kidrasoolod peaks olema heas konditsioonis ja nagu ka kommija kasutas:jazz,proge jms.muusikat hea kuulata.Hind 156£ on päris odav!
    Muidugi kõlareid ja veelkord kõlareid - ikka üle 90dB tundlikkusega.Mina soovitaksin häid lairibasid sellele võimule.
    Korterelamusse ideaalne.Isegi hea transsvõimuga võrrelda ei anna - niivõrd erinevad on nende iseloomud.Arvan,et selle võimu hind eeltoodud hinnast lähtudes Eestis valmistada kohalike turuhindadele tuginedes + tööraha ,teeb sama hinna või rohkemgi!

    Häid muusikaelamusi!
    viimati muutis kasutaja maaalune; 08 m 2007, 15:46.
    Kõik meeldiv tuleb lambist...

    Comment


      #3
      Vs: Yarland FV-34C

      Nagu ma sealt skeemist näen, siis nagu eelvõimu osa polegi. Ehk siis ega see võim nüüd vist tundlikkusega ei hiilga? Aga CD sabas pole vist probleemi ja oleks päris tore kooslus. Krrt. tuli isu peale endale ka mingi selline süsteem ehitada. Aga kõlarite teema on vaat et keerulisemgi.
      Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

      Comment


        #4
        Vs: Yarland FV-34C

        Esmalt postitatud maaalune poolt
        Muidu lihtne trioodlülituses pommikindel skeem - heameelega näeksin siiski ilma tagasisideta.

        Häid muusikaelamusi!
        Väljundastme lambid on siiski pentoodlülituses IMHO

        Comment


          #5
          Vs: Yarland FV-34C

          Esmalt postitatud @ndres poolt
          Väljundastme lambid on siiski pentoodlülituses IMHO
          Sorry!Kirjutasin üht ja mõtlesin teist...
          Kõik meeldiv tuleb lambist...

          Comment


            #6
            Vs: Yarland FV-34C

            Esmalt postitatud maaalune poolt
            Sorry!Kirjutasin üht ja mõtlesin teist...
            Pole hullu, juhtub ikka

            Küll on mul tõsised kahtlused algselt viidatud ingliskeelse kommentaari pädevuse suhtes, kus arvatakse läbivalt, et tegu on trioodlülitusega?

            Muidu väljanägemiselt kena pisike riistapuu ja enam lihtsmaks PP skeemiga minna vist enam ei anna.

            Comment


              #7
              Vs: Yarland FV-34C

              Esmalt postitatud sewar poolt
              Olen juba pool aastat ülalpool mainitud võimu rahulolev omanik.
              Palju maksid? Kust ostsid? Saatmiskulud? Näiteks siin on väga head hinnad (Yarland FV-34C III: 124 EUR), aga Eestisse saatmine on kallim, kui võim ise.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #8
                Vs: Yarland FV-34C

                Esmalt postitatud sewar poolt
                esmakordselt õnnestus netist leida ka skeem.
                Ei midagi paha, aga skeem on 99% sama, mis kasutusel 60-70-date NSVL-s toodetud paremates raadiovastuvõtjates. Klassika. Ise oleks ilmselt valinud FV-34BIII mudeli.
                Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                Comment


                  #9
                  Vs: Yarland FV-34C

                  Esmalt postitatud maaalune poolt
                  Nagu kommentaari alguses öeldud: palju parem näeks(kuuleks) asi välja nt.WIMA sidestuskondede ja Alpsi potega ....Aga parem kui mõni Hiinlane.
                  Nagu näha sellelt itaaliakeelselt lehelt on see siiski tehtud Hiinas, nagu pea kõik mu elektroonika üleüldse ja temas ongi sees WIMA ja ALPS (see juba sellelt inglisekeelselt lehelt).

                  Esmalt postitatud GU50 poolt
                  Ei midagi paha, aga skeem on 99% sama, mis kasutusel 60-70-date NSVL-s toodetud paremates raadiovastuvõtjates. Klassika.
                  Siin sa eksid, venelastel oli kasutusel nn. "jaotatud koormusega fasipööraja" mitte nn. isebalanseeruv faasipööraja ja ultralineaar lülitus lõpulampidel.

                  Hiinlastel näe on väga hea huumori meel samuti, need sinised valgusdioodid 6N3 all on kindalsti parim osa võimust.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Yarland FV-34C

                    Esmalt postitatud @ndres poolt
                    Pole hullu, juhtub ikka

                    Küll on mul tõsised kahtlused algselt viidatud ingliskeelse kommentaari pädevuse suhtes, kus arvatakse läbivalt, et tegu on trioodlülitusega?

                    Muidu väljanägemiselt kena pisike riistapuu ja enam lihtsmaks PP skeemiga minna vist enam ei anna.
                    Se eon kerge juhtuma - ma ka esimesel katse vaatasin et triood. Kui ikka on teise võre peal 100 oomine takk, siis järelikult on trioodlülitus

                    Andrus.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Yarland FV-34C

                      Esmalt postitatud moi poolt
                      Nagu näha sellelt itaaliakeelselt lehelt on see siiski tehtud Hiinas, nagu pea kõik mu elektroonika üleüldse ja temas ongi sees WIMA ja ALPS (see juba sellelt inglisekeelselt lehelt).

                      Siin sa eksid, venelastel oli kasutusel nn. "jaotatud koormusega fasipööraja" mitte nn. isebalanseeruv faasipööraja ja ultralineaar lülitus lõpulampidel.

                      Hiinlastel näe on väga hea huumori meel samuti, need sinised valgusdioodid 6N3 all on kindalsti parim osa võimust.
                      Mind see faasipööramine natuke hirmutab. Üks õlg käib nagu võimenditel ikka, aga teine .. käib läbi kahe kondeka (võetakse alumise õla väljundist ju) ja siis jagatakse õige amplituudi saamiseks veel ülemise õla enda tagasisidega maha. Ja kogu see värk on veel lisaks globaalselt ka negatiivselt tagasi sisestatud, tõsi, õnneks ilma kondekateta.

                      Need 0.1uF kondekad peavad rämedalt kvaliteetsed olema, et see kõik niiviisi mängiks.

                      Andrus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Yarland FV-34C

                        Poetaks siis kah paar sõna.
                        Odav hind on paraku näiline. Ornec`i poe 124€`le lisandub 115€ saatmiskulu + tolli ja käibemaks siin Eestis. Oma võimu hankisin eBay kaudu ühe itaalase käest. Müüja tundus usaldusväärne, kaup väidetavalt uus ja kasutamata, nõnda sai siis pakkumine tehtud. Halva üllatusena tahtis ka itaalane saatmise eest ligi 100€. Samas - kaup tuli üsna kiiresti kohale ja oli perfektselt pakitud. Kogumaksumuseks kujunes suht täpselt 300€. Ornec tundub odavam, aga on veel üks moment - nimelt nende riikide nimekirjas kuhu Ornec oma kaupa müüb, Eestit pole. Seega tuleks enne ostu planeerimist neile kirjutada ja asi üle küsida. Üldiselt tundub tegemist olevat usaldusväärse ja toimiva veebipoega. Kõik kommentaarid, mis ma nende kohta leidnud olen, on positiivsed.
                        Sügisel sai tehtud väike kuulamisüritus, võrdluseks Marantz PM-82 ja kõlariteks Audese Blues. Võimud kõlasid üsna sarnaselt, lambiheli oli pisut rabedam ehk detailsem - kuidas kellelegi tundus. Üllatasid madalad, ka neid suutis Yarland päris korralikult esitada. Katse nõrgimaks lüliks osutusid paraku kõlarid ja seega tuntavat erisust võimude vahel minumeelest esile ei tulnud. Marantz lööb muidugi kasutusmugavusega, aga lambi eelised on rohkem mentaalset laadi.
                        Ise kuulan praegu Visatoni Vox 80 kõlaritega. Valik võib panna kulme kergitama, kuid lähtus eelkõige ruumipuudusest ja loomulikult ka hinnast. Kuivõrd olen veendunud isetegija, siis mingit Visatoni komplekti kasutada oli enesestmõistetav. Algul tundusid need suhteliselt nõrgad, kuid pärast kogemust Bluesidega ja uue CD mängija soetamist olen oma seisukoha ümber hinnanud. Vox 80 on tõsised kõlarid, kuigi tümpsu sealt ei tule.
                        Seetõttu jäi sügisel soiku ka järgmine - Visatoni Solo 20 projekt. Kevadel kavatsen need kindlasti valmis teha ja siis kuuleb ka lairiba.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Yarland FV-34C

                          Huvilistele pilt Yarlandi "kasutusjuhendist". See on ka praktiliselt ainus dokument mis võimuga kaasa tuli.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Yarland FV-34C

                            Mängisin proovi mõttes läbi võimu tellimise protseduuri Eestisse - muud probleemi ei tulnud vastu, kui ainult kõrged saatekulud
                            Eraisikuna ostes peaks maksma UK käibeka, Eestis siis ei lisandu muid makse. Firmana tellides tuleb asi käibeta ja maksma peab EV KM. Tolle EL-i sees teadupoolest pole, topelt käibemaksustamist samuti mitte.

                            Kasutusjuhend viitaks nagu sellele, et Yarlandi tooted 100% Hiina siseturule orienteeritud?
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Yarland FV-34C

                              Esmalt postitatud sewar poolt
                              Ise kuulan praegu Visatoni Vox 80 kõlaritega. Valik võib panna kulme kergitama, kuid lähtus eelkõige ruumipuudusest ja loomulikult ka hinnast. Kuivõrd olen veendunud isetegija, siis mingit Visatoni komplekti kasutada oli enesestmõistetav. Algul tundusid need suhteliselt nõrgad, kuid pärast kogemust Bluesidega ja uue CD mängija soetamist olen oma seisukoha ümber hinnanud. Vox 80 on tõsised kõlarid, kuigi tümpsu sealt ei tule.
                              Seetõttu jäi sügisel soiku ka järgmine - Visatoni Solo 20 projekt. Kevadel kavatsen need kindlasti valmis teha ja siis kuuleb ka lairiba.
                              Ödavama otsa lampvõimudele leidsin hiljuti peaaegu ideaalse kõlaripaari - Magnat Altea 5. Müütab neid Audio City kadaka teel ja paari saab 5K-ga kätte. 91dB tundlikkust (!) ja mina väidan, et alla 10-15K paremat helipilti kui nendel kusagilt ei saa ka. Sobib ideaalselt just sellise lihtsama lambi taha, sest on tundlikud ja asjaosalised pole hakanud kõlareid vägistama kusagilt.

                              (Referensiks - kust tuleb selline hind: Kasutusel on elemendid, millel vist ainsad asjad mis ei ole plastmassist välja pressitud on mähised ja magnet , crossover on lüütide ja raudsüdamikega jne. Aga point on selles, et see kõik on väga hästi läbi arvutatud ja pandud akustiliselt väga normalselt kasti (MDF, kaks ühesugust midbassi ja tweeter, üks midbass täiesti eraldi akustilises ruumis, teine midbass kahe pordiga suuremas osas))

                              Igal juhul, kui plaan soetada kõlarid mis alla 10K jäävad, siis tasuks neid ka kuulama minna.

                              Andrus.

                              Comment

                              Working...
                              X