Teade

Collapse
No announcement yet.

Lihtne lampvõim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lihtne lampvõim

    Oleks plaan siis teha lihtne lampvõim ja katsetamiseks sain ka ühe vana lambi- 6n1p (6enn1pee) ja oleks vaja lihtsat skeemi kus oleks mõlemad trioodid ära kasutatud. Saaks siis ühtlasi trafode kerdude suhted öelda?

    tänud!

    aijaa- võim siis tavalisele helisignaalile

    #2
    Vs: Lihtne lampvõim

    midagi sellist http://digilander.libero.it/essentia...id_circuit.htm ?
    http://ebupro.blogspot.com/

    Comment


      #3
      Vs: Lihtne lampvõim

      Esmalt postitatud zed poolt
      Oleks plaan siis teha lihtne lampvõim ja katsetamiseks sain ka ühe vana lambi- 6n1p (6enn1pee) ja oleks vaja lihtsat skeemi kus oleks mõlemad trioodid ära kasutatud.
      Mingi kuularivõimukese saad sellel lambil. Algajale lihtsamini tulemuseni viiv skeem on siiski see.

      Eelpool viidatud link, kus lamp istub keset fet-võimu - ei saa mitte kuidagi nimetada lihtsaks skeemiks. Hübriidskeemidest on mõttekad (annavad lambisaundi) need, milledes lambid on väljundastmes.
      viimati muutis kasutaja GU50; 11 m 2006, 17:20.
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #4
        Vs: Lihtne lampvõim

        kuidagi keeruline see viimane. esimene tundus loogilisem. Aga tahaks just seda vana head pn1p lampi kasutada ja ongi kõrvaklapivõimuks arvuti ka minu vahele.

        Comment


          #5
          Vs: Lihtne lampvõim

          Ehk pakub see huvi:

          http://headwize.com/projects/showfile.php?file=bender_prj.htm


          Esmalt postitatud zed poolt
          kuidagi keeruline see viimane. esimene tundus loogilisem. Aga tahaks just seda vana head pn1p lampi kasutada ja ongi kõrvaklapivõimuks arvuti ka minu vahele.

          Comment


            #6
            Vs: Lihtne lampvõim

            cannot find server viskab näkku

            Comment


              #7
              Vs: Lihtne lampvõim

              Esmalt postitatud zed poolt
              kuidagi keeruline see viimane. esimene tundus loogilisem. Aga tahaks just seda vana head pn1p lampi kasutada ja ongi kõrvaklapivõimuks arvuti ka minu vahele.
              GU50 lingil viidatud skeem keeruline??
              No sellisel juhul pole mõtet lampidega üldse jändama hakata!
              Proovi see esimesena toodud hübriidvõim korralikult tööle saada - milles ma sügavalt kahtlen...Olen sellise(hübriid-) skeemiga võime üritanud paar tükki valmis teha - pika pusimise peale sai nad ka tööle - lambi siirdeprotsess mõjutas oluliselt lõpptransside jõudevoole ning stabiilsuse tagamiseks tuli teha olulisi muudatusi baasvõimendi skeemis ,millel ei hakka siinkohal pikemalt peatuma.
              Parem tee esialgu lihtne üheastmeline eelvõimendi ja sellega siis tüürida mõnd kobedamat transsvõimu - saab lihtsamalt lambimaigulise soundi!
              Näiteks http://www.users.globalnet.co.uk/~valveamp/LinePreProject.htm
              Peaks olema suhtkoht hästi lahtiseletatud jutt ja paljudele erinevatele lampidele nominaalid k.a. 6Н1П jaoks
              viimati muutis kasutaja maaalune; 12 m 2006, 08:48.
              Kõik meeldiv tuleb lambist...

              Comment


                #8
                Vs: Lihtne lampvõim

                Link oli vale tõesti. Siin on siis õige:

                http://headwize.com/projects/showfile.php?file=bender_prj.htm


                Esmalt postitatud zed poolt
                cannot find server viskab näkku

                Comment


                  #9
                  Vs: Lihtne lampvõim

                  see viimane tundub täitsa ok olevat, küsin veel paari inimese käest ja otsin neid 6N1P lampe juurde.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lihtne lampvõim

                    Viimane skeem on lihtne ning täiesti töötav(maketina ka ühe sellise kokku klopsind).Vajad kõrgeoomilisi klappe(üle 200oomi soovit.).
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lihtne lampvõim

                      err, minu philipsid on ikka suht tavalised(16 oomi vist), aga kuidas saada see skeem ka tavaliste klappidega tööle, ilma et need maha põleksid?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lihtne lampvõim

                        Esmalt postitatud zed poolt
                        err, minu philipsid on ikka suht tavalised(16 oomi vist), aga kuidas saada see skeem ka tavaliste klappidega tööle, ilma et need maha põleksid?
                        Madalaoomilise koormuse sobitamiseks lampide pakutava väljundiga on vaja väljundtrafot. Viitan veelkord skeemile, millega saab tööle nii väiksemad kõlarid, kui ka igat tüüpi kuularid (tundlikest kõrvanööpidest tuimade elektrostaatiliste klappideni). Sellest skeemist asi lihtsamaks minna ei saa, lahendus on järele proovitud, hea heliga ja toimiv, koostamisel häälestamist ei vaja. Lõppkokkuvõttes on kasutusel ainult 2 lampi, mis on vähem, kui viidatud trafota kuularivõimus.
                        Kuularite tarbeks on mõttekas väljundisse ühendada jadamisi 4 tk 1-oomiseid takisteid, millede abil moodustatud pingejaguri kaudu saab võimendiga astmeliselt sobitada suvalised kuularid.
                        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lihtne lampvõim

                          100% GU50-ga nõus!Tõepoolest täiesti toimiv skeem - ja lihtne!
                          Kõik meeldiv tuleb lambist...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lihtne lampvõim

                            Kui sul on madalaoomised klapid siis see 6N1P variant võib-olla ei sobi jah. Mina valisin selle just sellepärast et tal polnud väljundtrafot vaja ning oli väga hästi dokumenteeritud . Ma just paar tundi tagasi sain selle niikaugele, et sain sealt heli välja. Mängib täitsa hästi, arvestades et see oli mu esimene lambiprojekt, võrgumüra tuleb natuke sisse, aga sellest peaks lahti saama. Üks projekt millest on foorumites suht palju räägitud ja mis paistab väga põnev on Aikido:



                            Sama topoloogiaga saad testida erinevaid lampe, sobib eelvõimuks, klapivõimuks ja kõõgikombainiks.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lihtne lampvõim

                              Viimane skeem on lahenduselt päris hea!Juba hakkas peas susisema miskit...nt. oktaalsokliga lampidele miskit mudida(mõned 6N9S vedelevad kapis).Klapivõimendist endalgi puudus...
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X