Teade

Collapse
No announcement yet.

Drossel ja alalduslambid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Drossel ja alalduslambid

    On plaanis hakata ehitama kõrvaklapivõimu. Sooviks sellele ehitada sellise toite. Aga selle kohta paar küsimust.

    Kas on mingeid vene analooge lambile 6Z4 või 6X4? eBay'st vaadates on nad suhteliselt kallid.

    Toitekas on kasutatud 8H drosselit, mis maksaks tubetown'ist tellides 14 EUR kanti. Kas kuskil Eestimaal müüakse veel taolisi drosseleid või on variandid ainult tellida välismaalt ning ise kerida? Elfa kataloogis pakuti ainult mingeid mH suurusjärgus isendeid.

    Kodus vedeles üks drossel, aga paraku ei olnud tal mingeid tähiseid peal et tuvastada suurust ja voolutaluvust. Kas on kuidagi mõõtmiste teel võimalik need tuvastada? Endal paraku ainult 100.- tester millega induktiivsust ei saa mõõta.
    viimati muutis kasutaja texxik; 11 m 2006, 15:53.

    #2
    Vs: Drossel ja alalduslambid

    Kas sellele kenotroniga alaldamisele ikka on väga mõtet panustada? Esiteks on sul vaja keskväljavõttega toitetrafot ning suhteliselt kallist drosselit. Kardad mürade pärast?

    Enda võimendi puhul istutasin ränialaldiga toiteploki teise kesta sisse ning viisin võimendist eemale ning saavutasin täieliku vaikuse.
    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

    Comment


      #3
      Vs: Drossel ja alalduslambid

      Esmalt postitatud rnx poolt
      Kas sellele kenotroniga alaldamisele ikka on väga mõtet panustada? Esiteks on sul vaja keskväljavõttega toitetrafot ning suhteliselt kallist drosselit. Kardad mürade pärast?
      Lampalaldiga võimendi kõlab alati paremini. Viidatud skeemis oleks hää tarvitada näiteks vene 6Д20П kaudküttega dioode, mis pole defitsiitsed. Kaudküttega dioodidele küttevoolu organiseerimine ei ole ka nii keeruline kui otseküttega kenotronidel.
      Drossel induktiivsusega 5H ei ole kallis, kui see võtta teleka toiteblokist.
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #4
        Vs: Drossel ja alalduslambid

        Kas olen mina millesti valesti aru saanud, aga minuarust on nii 6Z4 kui 6X4 kenotronid mõlemad kaudküttega?

        Mis teleka toitekatest seda drosselit saaks?

        Aga üldiselt ongi selle projekti mõte teha kogu asi lampidel. Eks näis mis välja tuleb. Huvitav oleks muidugi kõrvuti kuulata nii lampidel kui ränil tehtud toidet ning kas ja kuidas nad heli mõjutavad.

        Esmalt postitatud GU50 poolt
        Lampalaldiga võimendi kõlab alati paremini. Viidatud skeemis oleks hää tarvitada näiteks vene 6Д20П kaudküttega dioode, mis pole defitsiitsed. Kaudküttega dioodidele küttevoolu organiseerimine ei ole ka nii keeruline kui otseküttega kenotronidel.
        Drossel induktiivsusega 5H ei ole kallis, kui see võtta teleka toiteblokist.

        Comment


          #5
          Vs: Drossel ja alalduslambid

          GU50, ega texxik kitarrivõimu ehita, et kenotron paremini kõlaks. AB klassi võimendis, kui seda klippi ajada tõesti kenotron kompresseerib pisut, ning elektrikitarr kõlab seal taga paremini, aga siin oli juttu nagu kõrvaklapivõimendist, mille eesmärgiks on heli võimalikult loomutruu edastamine. Ainus kenotroni pluss on minu arust selle soojenemisest tingitud viide anoodpinge teistele lampidele selga laskmises.
          Või oskad mulle äkki mõne sõnaga ära seletada, milles see "paremini kõlamine" väljendub?
          Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

          Comment


            #6
            Vs: Drossel ja alalduslambid

            Esmalt postitatud rnx poolt
            GU50, ega texxik kitarrivõimu ehita, et kenotron paremini kõlaks.
            Minu meelest jutt käib lampvõimendi tegemisest, vahet pole, kas kitarri- või mõni muu, toide peab olema adekvaatne. Lampvõimu puhul lampalaldi on adekvaatne, sellest täpsemalt allpool.

            AB klassi võimendis, kui seda klippi ajada tõesti kenotron kompresseerib pisut, ning elektrikitarr kõlab seal taga paremini
            Omapärane teooria. Selle väite taga on liiga palju muutujaid, et seda üheselt tõesena võtta. Näiteks toitebloki antavad max voolud. Kui toitebloki kaudu hakatakse heli "kompresseerima", siis on küll midagi valesti tehtud, toiteblokk alamõõduline, lampidele ei jätku "hingamisruumi".

            Ainus kenotroni pluss on minu arust selle soojenemisest tingitud viide anoodpinge teistele lampidele selga laskmises.
            See on väärarusaam - kenotron soojeneb tänu otseküttele kiiremini kui kaudküttega lambid. Kaudküttega kenotronid on vähem levinud, aga ka nood soojenevad üsna kiirelt.

            Või oskad mulle äkki mõne sõnaga ära seletada, milles see "paremini kõlamine" väljendub?
            Laisk nagu ma olen, ei viitsi neid paari sõna tõlkida. Lk. 4.
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #7
              Vs: Drossel ja alalduslambid

              Omapärane teooria. Selle väite taga on liiga palju muutujaid, et seda üheselt tõesena võtta. Näiteks toitebloki antavad max voolud. Kui toitebloki kaudu hakatakse heli "kompresseerima", siis on küll midagi valesti tehtud, toiteblokk alamõõduline, lampidele ei jätku "hingamisruumi".

              Vanadel riistadel olidki toiteplokid suht aladimensioneeritud ning kenotron töötas suht piiri peal. Samas on see pillivõimendite puhul suhteliselt taga otsitud variant. 5C4S suurusjärku kenotron näiteks 18W vastastaktvõimendi alaldiks. Selgelt jääb võimendi voolunälga.

              Adekvaatset toidet on minu meelest ikkagi lihtsam teha dioodalaldil, ei hiilga küll šassiil veel ühte lampi, kuid asja olemus peaks ju välimusest ometigi tähtsam olema. Lisaks tekitab kenotron vajadse veel üht lampi kütta, mis tekitab veelgi asjatut energiakulu. Aga eks maitsed erinevad.
              Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

              Comment

              Working...
              X