Teade

Collapse
No announcement yet.

Omapärane müristaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Omapärane müristaja

    Hakkas silma omapärane lahendus neile, kes ei viitsi trafosid mähkida, või ei raatsi neid osta. Täitsa võiks proovida sellist asja kokku seada, kui need trafod leiaks Nii lihtsalt kätte tulev 100W oleks üsna piisav nii pillimeestele, kui igale hardcore melomaanilegi
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    #2
    Olen neid trafosid juba üle aasta taga otsinud .Kuskil kindlasti kellelgi vedeleb.
    Skeem tundub päris hea.
    Kõik meeldiv tuleb lambist...

    Comment


      #3
      Raske uskuda et nendest trafodest midagi head loota on, nad ju ikka toitetrafod - kehvema plekiga ja sektsioneerimata mähistega.

      Comment


        #4
        Originally posted by moi@Mar 30 2006, 21:28
        Raske uskuda et nendest trafodest midagi head loota on, nad ju ikka toitetrafod - kehvema plekiga ja sektsioneerimata mähistega.
        Nagu teemaalgataja mainis läheb selline lahendus ikka võimsama kidravõimu
        tarbeks
        Kompaundiga kaetud trafod(TA,TAH,TH) ilmastikukindlad(mida sageli peab arvestama väliüritustel).Kidraesituses nagunii üle 10kHz naljalt tarvis ei lähe samuti alla 40hz.
        Kõik meeldiv tuleb lambist...

        Comment


          #5
          Ei taha Teie tuju rikkuda aga ütleks koheselt, mida te poisid jamate!!! Mida te sealt loodate saada? Peale töörõõmu pole sealt midagi loota. Esiteks on kasutatud lampe 6P3C ja veel 4 tk, no tagane saatan! Kui makstakse kuldrublades siis ma ka ei tee nendepeal võimu.Teiseks trafo, pole mingit lootust saada isegi normaalset heli. moi põhjendas miks! Kui arvate, et kidravõimuks kõlbab siis eksite. Kahtlen, et mõni sepp sellega mängida tahab. Pealegi lampvõimu sildamine??? Võta kaks GU50 ja saad oma 100W kätte. Ma lihtsalt ei viitsi rohkem jahuma hakata, vahest ehk ka sellest, et minu jaoks ammu läbikäidud etapp ja ebaõnnestumisi selliste lahendustega rohkem kui küllalt! Kõik see jama taandub trafo plekimaterjali taha. oli vist mark e-350 (loe e- oborotnoe), millest tehti väljundeid ja olid suure sisaldusega permalloi plekk paksusega 0.25mm. Jõutrafosid sellest ei tehtud. Kui kasutada tavaplekke saad ebatäpse ja jahuse heli.

          Hakkas silma omapärane lahendus neile, kes ei viitsi trafosid mähkida, või ei raatsi neid osta


          Asi väga lihtne, need on lihtsalt võimust ilma. Müramasina te saate, kuid heli kindlasti mitte, faasimoonutusi ja klirri kui palju.


          Vene isemõtlejad on ennegi analoogsete asjadega välja tulnud ja egas siis need veel võimu nime kanna ja sellised mõttevägatusi tuleb sealt kui külluse sarvest. Kõike pole ka mõtet tõsiselt võtta mida üks külamees kusagil kolkas teeb, leidlikust neil jätkub. Nagu pardil rohkem s...tta kui mune.

          Comment


            #6
            nojah 4*EL34 ja korraliku väljundtrafo vastu ei hakka see süsteem kunagi saama, aga kas alla 4000'se eelarve siis ei tasugi midagi ehitama hakata?
            Mis 6П3С lampides nii halba on, kui neid kasutada näiteks korraliku väljundtrafoga?
            Lihtsalt isiklikust huvist ja enda ebakompetentsusest tingitud küsimus.

            Comment


              #7
              Mis 6П3С lampides nii halba on, kui neid kasutada näiteks korraliku väljundtrafoga

              No trafod on head, tehase toodang HI-FI aparatuurist!

              Seda saad teada siis, kui on endal olemas korralik võim ja vahetad EL-34- 6P3C vastu ja kui on kohene võrdlusmoment olemas.Tegin selle katse, huvi pärast just paar nädalat tagasi ja lihtsalt igavusest. Olgugi, et see on mulle juba väga ammu selge, mida endast kujutab 6P3C. Muide lambid olid tutikad ja valitud kunagi aastaid tagasi. Lihtsalt jäid seisma ja sellest ajast, mil hakkasin EL-34 kasutama. Esimesed sain pihku aastal 1964a. Sellest ajast pole ma neist loobunud ega loobu ka tulevikus. Minu arvates on see ainuke lamp, mida PP lõpus kasutada. 6P3C-ga on helipilt jahune ja kuidagi tunduvalt kitsam ja seda just keskmiste osas, helil puudub sära ja tekib selline õõnes metalli kõlaga kõrvalmaitse. Täpselt sama, mis tekib GU-50-ga. El-34 võib võrrelda G-807- ga.helipilt on dünaamiline mahe ja ei kriibi kõrva.Üldiselt on helipilti võimatu kirjeldada. Veel mida tasub hinnata on vana hea 6P6C.Veel on hea GU-32. GU-50 ja 6P3C kõlbavad kidra võimuks, erti esimene, kuid ei enamaks. Muidugi kui muud pole käega katsunud ja kõrvaga kuulnud siis käivad küll, kui on aga paremat siis manna värk.

              Mis rahasse puutub, siis sellega pole mõtet kokku hoida, kui tahad head võimu! Mina pole seda eriti arvestanud, ainult detailid peavad väärikad olema, millele raha kulutada. Lampvõim onngi kallis lõbu, aga see on ka kvaliteet ja nautimise võlu ja ega seda iga päev ei maksa. Tänapäeval on ainult raske valikut teha. Mäng aga väärib küünlaid, nagu öeldaks. Pole ka sisuliselt mõtet osta mingit klotsidel 5000-8000.- resiiverit ja mingeid tatiseid kodukino komplekte subbakatega, kui saab korraliku lampvõimu+ korralike kahe või kolmeribalsete kõlaritega ja sõna otses mõttes nautida heli.Olemas on nad mul kõik, ainult muusikat naudin(LOE NAUDIN) lampvõimuga ja audese 034 kastidega. PETIT -ONKEN on tulekul.

              Comment


                #8
                Siin vist aetakse segamini 6R3S (kirillitsas 6Р3С) ja 6P3S (kirillitsas 6П3С). Viimasel pole küll häda midagi.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by jan@Apr 3 2006, 22:48
                  Siin vist aetakse segamini 6R3S (kirillitsas 6Р3С) ja 6P3S (kirillitsas 6П3С). Viimasel pole küll häda midagi. et 6P3C
                  No tohoo hullu! Ei aeta siin midagi segi. On kirjutatud täiesti õieti ja ka on mõeldud õieti. Kirjutatud on ladina tähtedega ja mõista tuleb seda kiriilitsas. Neid kahte asja ei saa isegi lakku täis peaga segi ajada. Kui arvad, et 6P3C(LOE LADINA TÄTEDES) pole häda midagi, siis edu sulle lampide avastamisel! Kui sa oleks seda mulle hakkanud tõestama 1960- ndate algul siis oleks seda uskunud nüüd küll mitte. Kui meeldib kasuta julgesti edasi.


                  On kaks ise asja 6P3C JA 6R3C nende vahet ma ikkagi teen, nii lubjastunud ma veel ka pole.!

                  väike nali!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by jan@Apr 3 2006, 22:48
                    Siin vist aetakse segamini 6R3S (kirillitsas 6Р3С) ja 6P3S (kirillitsas 6П3С). Viimasel pole küll häda midagi.
                    Häda on vist selles, et Humax´i lähenemine on väga must-valge Kas kõik või mitte midagi.
                    Ma arvan, et olemas on ka hallid toonid, vahest isegi värvilised

                    Kusagilt olen lugenud, et 6П3С analoogi 6L6 (poliitiliselt korrektne oleks neid nimetada ilmselt vastupidises järjekorras) nimetatakse lausa kitarrilambiks. Teha nende või mõnede teiste lampide ja teemas nimetet trafodega (kitarri)võimendit ei ole kuritegu ja ka mitte mõttetus IMHO.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by humax@Apr 4 2006, 17:53
                      No tohoo hullu! Ei aeta siin midagi segi.....
                      On kaks ise asja 6P3C JA 6R3C nende vahet ma.....
                      6R3C oleks siis vene tähtedega kirjutatult 6Р3Ц ja
                      6P3C oleks siis vene tähtedega kirjutatult 6П3Ц.
                      Kahjuks mulle on need võõrad, ei oska proffidega vaielda...
                      Oleks ainult tänulik info eest nende kohta.
                      Tuttavamad on minu jaoks
                      6R3S, mis oleks kirillitsas 6Р3С ja
                      6P3S, mis oleks kirillitsas 6П3С.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by fre+Apr 4 2006, 19:34--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (fre &#064; Apr 4 2006, 19:34)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-humax@Apr 4 2006, 17:53
                        No tohoo hullu&#33; Ei aeta siin midagi segi.....
                        On kaks ise asja 6P3C JA 6R3C nende vahet ma.....
                        6R3C oleks siis vene tähtedega kirjutatult 6Р3Ц ja
                        6P3C oleks siis vene tähtedega kirjutatult 6П3Ц.
                        Kahjuks mulle on need võõrad, ei oska proffidega vaielda...
                        Oleks ainult tänulik info eest nende kohta.
                        Tuttavamad on minu jaoks
                        6R3S, mis oleks kirillitsas 6Р3С ja
                        6P3S, mis oleks kirillitsas 6П3С. [/b][/quote]
                        Vabandust&#33;

                        Tõepoolest on õige kirjutada lõpus S mitte C.



                        Häda on vist selles, et Humax´i lähenemine on väga must-valge Kas kõik või mitte midagi

                        Kas see on häda või kuidas? Loomulikult, kui midagi teha siis maksimaalselt ja võimalikult hea. Täiesti mõistetav, kui teha tuppa igapäevaseks kuulamiseks lampvõim, siis mingite värviliste toonidega ma ei lepi. Asi peab olema korraliku heliga ja maksimaalselt hea, lampide valikus ma koonerdama ei hakka. Kui teha mingi pillivõim, kus asi pole nii kriitiline siis veel, aga see pole ka õige. Mis kidra võimu puutub, siis sellest ma ka ju kirjutasin, ehk ongi probleem pigem selles, et mõeldi pillivõimu mina aga mõtlesin toas kuulamiseks HI-FI võimu.

                        Kusagilt olen lugenud, et 6П3S analoogi 6L6

                        Mis analoogi puutub siis pole mõtet vaielda need on väga erinevad ja individuaalsed. Täpselt nii nagu 6P27S (SVETLANA TEHAS )ja EL-34 lääne analoog või vastupidi, lugege kuidas tahes, on nende vahe väga suur, ometi analoogid. Kui keegi soovib teha värvilisi asju, siis mul pole selle vastu midagi. Kirjutan ainult isikliku kogemuse põhjal ja oma arvamust. See pole minu häda vaid veendumus püüda teha võimalikult häid lahendusi. Siin kompromissi minu jaoks pole, mis kuradi pärast ma peaks tegema mingi halli või värvilise lampvõimu kui võib kuulata head transsvõimu. Selles ma hinnaalandust enesele ei tee. Selleks foorum ongi, et oma arvamust avaldada ja seda ma teen oma pikaajaliste kogemuste põhjal, igal inimesel on oma arvamus asjast. See pole sugugi nii, et on minu arvamus ja vale arvamus.

                        Sorry&#33;

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by humax@Apr 4 2006, 20:07

                          Häda on vist selles, et Humax´i lähenemine on väga must-valge Kas kõik või mitte midagi

                          Kas see on häda või kuidas? Loomulikult, kui midagi teha siis maksimaalselt ja võimalikult hea.
                          Kuule Madis, Sa võiksid tõesti asju rahulikumalt võtta, tuleta oma noorust meelde ja
                          tarkade inimeste tähelepanekut, et ka negatiivsel kogemusel on edasiviiv jõud.
                          Enamusel foorumlastel maksimalismini veel pikk tee käia, nii materiaalselt kui ka
                          tehniliselt, aitame võimaluste piires seda lühendada.

                          Olgugi, et lampvõimude vastu enam huvi ei tunne vaatasin oma trafode varud üle, kahjuks selliseid pole.
                          Kui aega ja huvi oleks prooviks ka ära, ja ei pea ju kohe sillas tegema.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Jyrka+Apr 4 2006, 20:59--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Apr 4 2006, 20:59)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-humax@Apr 4 2006, 20:07

                            Häda on vist selles, et Humax´i lähenemine on väga must-valge  Kas kõik või mitte midagi

                            Kas see on häda või kuidas? Loomulikult, kui midagi teha siis maksimaalselt ja võimalikult hea.
                            Kuule Madis, Sa võiksid tõesti asju rahulikumalt võtta, tuleta oma noorust meelde ja
                            tarkade inimeste tähelepanekut, et ka negatiivsel kogemusel on edasiviiv jõud.
                            Enamusel foorumlastel maksimalismini veel pikk tee käia, nii materiaalselt kui ka
                            tehniliselt, aitame võimaluste piires seda lühendada.

                            Olgugi, et lampvõimude vastu enam huvi ei tunne vaatasin oma trafode varud üle, kahjuks selliseid pole.
                            Kui aega ja huvi oleks prooviks ka ära, ja ei pea ju kohe sillas tegema. [/b][/quote]
                            Vabandage, et teemasse sekkusin. Tulevikus võtan tõepoolest asja rahulikumalt. Oma negatiivsetest kogemustest olen ma kogu aeg õppinud, ka käesoleval ajal. See on tõesti edasiviiv jõud, sellepärast avaldasingi oma arvamust, et teemast huvitatud ka nendele negatiivsetele vihjetele mõtleksid. Milleks kooliraha topelt maksta.

                            Edu kõigile &#33;

                            Comment


                              #15
                              Kui omapärast rääkida, siis kas iron-powder südamikke ka väljundtrafodes kasutatakse ? Neil on küll väiksem küllastuspiir, kuid kadude poolest on osad materjalid palju paremad.

                              Comment

                              Working...
                              X