Teade

Collapse
No announcement yet.

Mul on üks karp... ja lambid on sees...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mul on üks karp... ja lambid on sees...

    Ok, ok, tegelt on asi mul juba kidra jaoks ära moditud ning arvatavasti töötab kah. Oleks lihtsalt vaja infot kasti kohta.

    Selline vene lampvõimendus, kasutab lõppvõimus 6P14P ning eelvõim oli mingi topelttriood, marki ei mäleta. Karbi peal plaadil on kirjas UNŠ-3 või midagi sarnast. Aastast 1979. Oleks vaja infot väljundi kohta.

    Mitu oomi kõll? Väljundtrafost tuleb kolm juhet välja, millised need õige väljund on?

    Siin on skeem ja mõned pildid vanast heast Vene konstruktsioonistiilist.



    (panin väljundiks 4 ohmi, sest selle kõlliga asi töötas. Palju päris on? Ja mis juhtmete vahel?)

    ------------
    Jimbo

    #2
    Klikitav link oleks
    http://www.hot.ee/playout/babybear/
    Originaal tundub vist sama УНЧ-3 olevat millest oli juttu teemas
    http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=12116
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Jep, enam-vähem sama ta on. Mul klaviatuur ei võta vene tähti välja, et УНЧ-3 kirjutada. Igatahes, väljundtrafost tuleb kaks pesa ning nende takistusi mõõtes sain 1 oom ning 45 oomi. Kumb neist selle 4,5 oomi kõlli jaoks on? AX84 foorumist sain vastuse, et tavaliselt mõõdavad väljundtrafo sekundaarid alla 1 oomi.

      niisiis 1 oom --> 4 oom?

      ---------
      Jimbo

      Comment


        #4
        Sekundaarmähise aktiivtakistus peab olema tühine jah, seal vaid sadakond keerdu võrdlemisi jämedat traati. Enne torkimist soovitan siiski skeemi abil näpuga järge vedada. Tühipaljas arvamus pole kunagi piisavalt argumenteeritud.

        Comment


          #5
          Vastuseks veel niipalju, et sain asja tööle ja kärab nii mis hirmus. (isegi selle 3" kõlliga, mis talle taha ühendasin) Varsti peaks kaks 12" celestioni kah saabuma ning siis saavad naabrid vatti tunda. Viite vatti.

          Teade kõikidele kitarristidele - viska KOHE oma transsvõim aknast välja ja muretse lambikas! Säästad nii enda kui ka publiku kõrvu.
          Lampvõimud rokivad!

          -----------
          Jimbo

          Comment


            #6
            OT: kust ja mis seeria Celestionid tellisid? Ise kaen ringi, kust oleks mõttekaim 8-oomine G12H valjukas tellida.

            Transistorvõim vs. lampvõim on vana ja äraleierdatud teema, igaüks valib omale püksid ise.

            Comment


              #7
              Ma vaatan ringi. Homme saan lähemalt IS musicust greenbacki hinna teada. Asi venib nats, veel pole tellinud. Mõtlesin, et kõige parem oleks klassikaline G12H30/V30 kooslus, uurin ka teiste kõllide hindu.

              Teine võimalus oleks ka saksa/UK eBay'del silm peal hoida, sealt eestisse saatmine ei tohiks palju minna.

              -----------
              Jimbo

              Comment


                #8
                IS Musicus Tartus kohapeal Greenback täitsa olemas, hind 1.5 kilo.
                Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                Comment


                  #9
                  Juba käisin uurimas, koha peal hetkel ei olnud, asi on tellimisel ning järgmine nädal saan 1,8k eest kätte selle roheselja.

                  Sa vist mõtled seda Vintage 30't, mis seal vedeles. Too oli 1,5k eest ära ostetud.

                  --------------
                  Jimbo

                  Comment


                    #10
                    Krt oli jah vist hoopis vintage 30. Müüja seda mulle igatahes kaela määris, aga jah, ei tahtnud talle otse ütlema hakata ka, mida enamikust Celestioni pappidest (kindlasti ülekohtuselt) arvan. Nii jäi see tookord ka minust sinna vedelema.
                    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                    Comment


                      #11
                      Ok, värk on selline, et mu lampvõim otsustas jälle ilgemat moodi surisema hakata. Vahepeal nagu kadus ära, aga nüüd on tagasi.

                      Zurr tuleb nimelt toitetrafost. Ma pakun, et seal on traat äkki veidi lõdvalt ning magnetväli hirmsat moodi väristab seda. Igatahes pealmised keerud paistavad olema täitsa lõdvalt.

                      Kuidas lahendada? Vahatama peab? Küünlavaha mingi suurema temperatuuri tõttu sulama ei hakkaks? Või on mingit spets kraami vaja selleks?

                      -------------
                      Jimbo

                      Comment


                        #12
                        Terv.

                        Ujuta trafot laki sees. Mitte vee baasil lakk ja kindlasti mitte nitro. Kui vaja, siis mitu korda, lastes vahepeal kuivada.

                        Comment


                          #13
                          Mul on garaažis täitsa mitu suurt purki mingeid hääääste vanu vene lakke. Arvatavasti siiski nitrolakid. :\

                          Kust saada mingit sobivat ja odavat lakki?


                          ------------
                          Jimbo

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by JimRayden@Apr 3 2005, 20:10
                            Mul on garaažis täitsa mitu suurt purki mingeid hääääste vanu vene lakke. Arvatavasti siiski nitrolakid. :\

                            Kust saada mingit sobivat ja odavat lakki?


                            ------------
                            Jimbo
                            Terv.

                            Lakki saad lähimast ehitusmaterjalide / siseviimistlustervete kauplusest.
                            Sobivad alküüdlakid st. mille lahustiks on lakibensiin, see ei kahjusta mähisetraadi isolatsiooni. Osta lihtsalt võimalikult väike kogus, 1/4l, kui võimalik. Sa ei peagi trafot sinna uputama, kasta lihtsalt pintsliga mähiseid, mitu korda, kuni tundub, et enam sisse ei tõmba, siis lase kuivada kuni ööpäev. Siis kasta veel ja vaata mis nägu ta peale kuivamist on. Kinnitab mähised kenasti.
                            Kui lakki vedelamaks teed, imendub sügavamale.

                            Comment


                              #15
                              Muide, need paberikihid, mis keerdude vahel on, need ei takista imendumist?

                              ------------
                              Jimbo

                              Comment

                              Working...
                              X