Teade

Collapse
No announcement yet.

eelvõimu sooviv lampide rida

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    eelvõimu sooviv lampide rida

    Oleks vaja eelvõimu lamp võimule Kas siis kivi baasil või transitorite...

    SKEEM

    tasub see "nu*si" ära?? võim tesla mono130 290W
    >>>>>>>>>>>>&g t;Foorum <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<

    #2
    Ku lõpp juba lampidel, tasuks ka eelvõimendi sarnaselt ehitada. Muidu kaob asjalt sügavam mõte.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      hetkel on lampidel... aga hüks kahest lambist on vale ST vene oma ja võimendi moonutab ja lõpp võimu lampide sees on sähviv valgus.
      >>>>>>>>>>>>&g t;Foorum <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<

      Comment


        #4
        Sisuliselt on asi väga lihtne võta võimendi TESLA mono 50 skeem ja sealt võta tämbriploki skeem ehita sellest eelvõimendi osa omaTESLA mono 130-le ette ja on asi lahendatud. seal mingit probleemi ei teki. ainult tegemise ja mõne detaili hankimise probleem. Esimese astme muidugi võid ära jätta, kuna vaevalt mikrofoni sisendit vajad. on vaja ainult üks triood ettepanna ja onngi eelvõimu osa koos tämbritega olemas.Mis moonutusse puutub siis on ilmselt midagi lõpulampidega midagi lahti, kas on negatiivsed eelpinged paigast ära või lambid ei tööta ja pealegi kui sul on seal üks vene lamp siis pole ju midagi tahtagi. polegi sellist lampi millega EL-34 asendada. Seal peavad kõik neli lampi olema ühesugused ja ka valitud ühesuguste parameetritega. kui onngi väike erinevus siis väikeses piiris saab neid eelpingetega ühtlustada.Seal asendamise võimalus puudub.Kõik peab olema oma!!!

        Comment


          #5
          Milleks sellele võimule eelvõim kui skeemi järgi on sisendpingeks ~13 mV märgitud? Sinna võid mistahes signaaliallika (mis liiga suure pingega pole) otse külge ühendada.

          to humax: EL34 vene analoog on 6P27S, kuigi vaevalt seda lihtsam hankida on kui originaali.

          Comment


            #6
            Ma tean seda, kuid ma küsin kas Sina oled seda vene analoogi 6P27C ise kasutanud, ja kui oled mis mulje on asi jätnud.? Mina igaljuhul seda ei soovita. mika ma peaks soovitama seda mis pole väärtuslik.Vaat kõiki asju ikka asendada ei saa, kui tahad, et asi on täisväärtuslik. Raisata raha selleks, et osta lamp, mis sellisel reziimil toimib kümmekond tundi ja palun järgmine. Kui siis nii, võib ju ka sinna toppida ka 6P3C mis sellest et klirrib ja seda võhma näed nagu oma kõrvu, paar tundi ikka mängib.


            Igasugustes analoogsetes soovitustes jään ma oma seisukohale ja olen korrektne, ja ainult sellise tasandil, milles olen veendunud isiklikult ,et hiljem keegi ei saaks halvasti öelda ,et näe tema soovitas ja.... Elu on mind selles suhtes kunagi korralikult õpetanud. Inimesed ei pruugi seda kõike mõista ja pealegi selles foorumis kus suurem osa ei jaga mis on mis ja milleks miski asi kõlbab.

            isiklik seisukoht.

            Comment


              #7
              Parem 6P27S, kui täitsa vale lambiga asendada.

              Comment


                #8
                Ma ei näe probleemi EL-34 on selline lamp mida on liikumas ja ka Tevalos müügis.Ehk on kusagil mujal veel ja kui pole siis tellivad.

                Comment


                  #9
                  kiiremini saab EL-34 muusikariistade poodidest (näit. Standford) kuna levinud kitarrivõimendites. müüvad valitud paaridena, reeglina kohapeal saadaval.
                  kui lambi tootja ja hind on olulised saab tellida näit siit:
                  http://www.tubestore.com/el346ca7types.html

                  seal ka võrdlus erinevate tootjate lampide omaduste kohta.
                  näit Electro-Harmonix-it ei soovitata audioseadmedesse, pigem just kitarrivõimenditesse.

                  Comment


                    #10
                    Ise pole EL43 kasutanud kuid arvan, et kui kõik lambid asendada 6P27C-ga ning rezhiimid lampidel õieti reguleerida, peaks antud võimendi ka normaalselt tööle hakkama.EL34 tellida on kallis ikka, kui endal rahakott puuga õlal pole.Kui lampide sees on "sähviv valgus"(rahu rezhiimis) on tegu jõudevoolu tugeva kõikumisega(põhjus võib olla kõrgel sagedusel genereerimine õlgade ebasymmeetria tõttu).
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      PILT

                      viga on nendes lampides(2hes väikeses mis on suurte peal [pildid])neid on kaks tükki ja yks neist kahest on vene omaga asendatud.
                      >>>>>>>>>>>>&g t;Foorum <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<

                      Comment


                        #12
                        Kui EF86 on asendatud 6Ž32P-ga (pildil parempoolne) pole selles küll viga. ECC85 (vasakpoolne) asendamisega on antuke keerulisem lugu, otsest vene asendust vist (?) pole aga skeemi järgi on võimalik ilmselt enam vähem sobiv leida.

                        Comment


                          #13
                          6P27S on väga raske (kui mitte võimatu) saada. venelased tootsid seda mingi kindla partii (vist oli mõni tuhat, täpselt ei mäleta) ja siis lõpetasid. Nüüd toodavad Svetlana ja Sovtek ikkagi EL34. Kui keegi teab, kust 6P27S hea hinnaga saab, ostaks isegi.

                          Comment


                            #14
                            ECC85 (vasakpoolne) asendamisega on antuke keerulisem lugu, otsest vene asendust vist (?) pole aga skeemi järgi on võimalik ilmselt enam vähem sobiv leida.
                            Kui julged katsetada, siis 6N1P ja 6N23P sobivad sokelduse järgi, parameetrid on natuke teised (võimendus ja väljundtakistus väiksemad) aga häält peaksid tegema. Kolmas vähem sobiv variant on 6N2P, selle liiga suur sisetakistus ja võimendus.

                            Comment

                            Working...
                            X