Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia UM 010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia UM 010

    Probleem järgmine, lülitan võimu sisse ja punane tuli põleb ega tahagi kustuda. Lugesin läbi kõik teemad kõigi 23 lk pealt ja teinud digitali soovituste järgi ning ka mida Rom rääkinud on, kuid ei leia viga. Transid on korras, pinged on nagu paigas va see et kaitseblokis e16-e20 on 13,5-13,6 V kuigi skeemi kohaselt peaks olema 14,4V ja keegi enne mainis kuskil et nii peab olema.

    ------------
    Proovitud ja kontrollitud:
    Oluline on kanalis reguleerida algvool ja eelvool.
    Potega r59/r56 tuleb keerata e34/e31 pinge nulli.
    Potega r71/r72 tuleb keerata e29,e30/e33,e36 pingeks maa suhtes 30mV
    by Digital
    -------------
    pea enam ei võta lihtsalt. Tekkepõhjus on samuti teadmata aga võimu ennast on kogu aeg kasutatud koos eelvõimuga (eelneva omaniku sõnutsi) Estonia UP 010 mis on täiesti töökorras ja testitud nii Korvet kui ka Amfiton võimu peal (kodus testisin) ...
    Ette tänades Marko
    -

    #2
    praegu just sai katsetatud ka seda, et mis juhtub siis kui kaitsest mööda hiilida, kõik töötas :| aga kuna terve kaitseplokk rivist välja lülitatud, siis ei julenud volume't väänata.
    -

    Comment


      #3
      Täiesti tuttav probleem...reguleerisin ühe võimu täpselt samamoodi paika (tänud tarkadele nõuandjatele&#33, aga sisse lülides lõi ikka kohe kaitsme peale. Kui kõlar tagant ära, siis normis ja kui siis alles koormus taha, mängis ka korralikult...täielik müstika :P...siiani seisab...aga see võim ongi teatavasti paras närvide rikkuja...natuke saab muusikat kuulata ja siis peab jälle jootekolviga vehkima :lol:

      Comment


        #4
        heh, ma häälestasin kaitsme 1,8 oomi peale.
        2 oomiga mängib veel ilusti, kuigi sellega pole mõtet lõppe piinata.. eriti veel suurema helitugevuse korral.
        aga mida see andis mulle? seda, kaitse on lihtsalt mõnusalt passiivne. lühise korral rakendub, aga ei tõmble niisama peale ja maha, kui musa kuualta. ja ikka 4oomi kastidega.
        noomige mind, kui millegi väga pahaga hakkama saanud olen :P

        Comment


          #5
          Oh mehed Teil on veel palju xppida
          Esiteks matt, sa said natukene valesti aru, see, et sa 2 oomi peale reguleerisid ei tahenda, et ta selleparast suurtel vximsustel plxksima ei hakka. Asi selles, et kxlari takistuse kontroll txxtab AINULT sel hetkel kui lylitad sisse ja selle punase tule pxlemise ajal ta 'kontrollibki' takistust ja kui kaitse rakendab releed siis see kaitse enam EI MXJU. Siis mxjuvad muud asjad.

          To: Deus
          Mis pinge on klemmil E25 ?
          Ja mis margiga pinge on E16-E20 ikka miinus on ees? Kui on -13,5V siis on normaalne.

          Comment


            #6
            Tänu seletuse eest, Rom!
            Aga siiski...kui "takistuse kontroll" toimib ainult sisselülimisel, siis näen seda nii, et sisselülimise momendil antakse kõlarisse mingi väike alalispinge ja kui vool seejuures on lubatust suurem (kõlari takistus väiksem) siis rakendub kaitse. Samas oleks võibolla tõesti mõistlik seda piiri madalamale takistusele regullida, sest tahes-tahtmata ka mängimise ajal on kõlarites väike alaliskomponent sees (vähemalt mul nii oli...loomulikult lühistatud sisendi puhul) aga helikvaliteeti see justkui ei mõjutanud. Päris ära võtta seda kaitset vist ka ei tohi, sest lühise korral sisselülides lendavad lõpu emitterahelas olevad takid. Minu puhul oli nii, et kui E34E31 pinge nulli keerata, siis mõne aja mööduses oli see jälle paigast ära...aga isegi nulli puhul pani kaitsme peale...Ja loodetavasti saan õieti aru, et takistuse kontroll ja võimsuse kontroll on täiesti erinevad asjad ja teineteist ei mõjuta...siis oleks üsna loogiline seda sisselülimist "tuimemaks" panna.
            Sorry, kui puusse panin

            Comment


              #7
              Tead ma eile õhtal mõõtsin ja täpselt ei mäleta ning oli jah miinus, sellega on siis kombes aga E25 peal oli pinge kui ma nüüd arve õieti mäletan, siis 1,6 aga pidi olema üle 2V Õhtal mõõdan uuesti üle ja siis tean täpselt öelda.
              -

              Comment


                #8
                E25 peal peaks kindlalt vaartuselt suurem number olema, kui miinus 2V nii kuskil miinus 2,4 vxi sinna kanti.
                Mxxda need E-klemmid uuesti kxik yle ja veendu, et nad oleksid kxik sinna miinus 13-14V kanti.

                Comment


                  #9
                  Jah on, 13,4.... kuni 13,6.... sellise kõikumisega, mõnel 0,01 rohkem, mõnel vähem aga E25 klemm on -1,63V ja ei kõigu kuhugi poole, keera mida tahad :angry:

                  st et -13,4 kuni -13,6
                  -

                  Comment


                    #10
                    kas võib viga olla punktis VT33? Skeemi pealt on näha et peaks 33.5V sisse tulema ja läheb sealt allapoole kus peaks 0 olema kogu vool ja ülesse kus on +0.6 sinna samuti. Mõlemis otsas on takistid ees mis selle laksu enda peale võtavad vist ning on pikemal sees hoidmisel peris soojad
                    -

                    Comment


                      #11
                      Transistorid jatame rahule esialgu ja asume lyytide kallale. Soovitan vahetada C38,C37. Kui ei aita vaatame edasi.

                      Comment


                        #12
                        ei mõmmigi ei muutunud ... vanad lüüdid olid küll läbi ja panin uued aga ei misket.
                        Samuti ponud viga ka selles transis, mida ma ennem mainisin (sai üle mõõdetud) Jätkan otsinguid .. ja E25 on ka paigast ära sama seisuga nagu ennegi.
                        -

                        Comment


                          #13
                          kas c36 vahetasid?

                          Comment


                            #14
                            Xiget juttu raagib Kreeklane. Muideks vaheta ka C39 ka ara.

                            Comment


                              #15
                              Kui nendel E-klemmidel mxxtsid pingeid xigesti ja kuik olid miinus 13-14V, siis peab asi txxle hakkama peale nimetatud kondekate vahetust.

                              Comment

                              Working...
                              X