Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi alalDIplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi alalDIplokk

    mul on üks tõsine ja ebaloogiline probleem.

    kui on alalisplokk plaadil - on kõllides urin sees - kui on juhtmetest alalisplokk kokku joodetud, siis urinat ei ole.
    tegemist on mul oma joonistatud plaadiga.
    Click image for larger version

Name:	20191120_171950.jpg
Views:	1
Size:	491,9 KB
ID:	883057 Click image for larger version

Name:	20191120_165036.jpg
Views:	1
Size:	528,3 KB
ID:	883058 Click image for larger version

Name:	20191120_175850.jpg
Views:	1
Size:	553,4 KB
ID:	883059

    sellisena kaa ürinat ei ole - töötab ilusti.
    Click image for larger version

Name:	20191120_185032.jpg
Views:	1
Size:	572,2 KB
ID:	883061

    siin ma muutsin seda massi rada...
    Click image for larger version

Name:	dcs1.JPG
Views:	1
Size:	393,3 KB
ID:	883060

    Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga

    kui ühel võimu plaadil sisendi juhe küljest ära võtta, siis kaob urin ära - seda ükskõik kummal plaadil.
    juba üksi sisendi massi ühendamisel tuleb urin sisse.

    ärge pakkuge dioodi või kondekate vigastusi, või halbu ühenduste vigu.
    mõlemal skeemil on täpselt samad kondekad ja dioodid.


    kui keegi suudab välja mõistatada mis viga see selline on.

    #2
    Vs: võimendi alalisplokk

    Joonista elektriline skeem täpselt nii nagu juhtmete ühendused reaalselt tehtud on, kuskil ilmselt kondede lühisvoolu rada jääb sisendisse jadamisi.

    Comment


      #3
      Vs: võimendi alalisplokk

      Sisendit ei ühendata massi. Maa ehk korpus peab olema ühest kohast maa küljes, aga sisend pole õige koht. Pigem seal kondede juurest juhe korpusesse ja mujalt mitte.

      Teine küsimus on kuhu läheb see kollane juhe dioodide pealt. See ei ole samuti hea lahendus kasutada ühte toidet mitmes kohas. Siin kondede juures on asi maanduses aga kollane juhe läheb kuhugi, tekitab natsa voolu mis tekitab maandusjuhtmes voolu, see teeb maandusele pinge eri punktide vahele.

      Comment


        #4
        Vs: võimendi alalisplokk

        kui sisendi juhtme mass võimu plaadi sisendi massiga puutub, on urin sees. mitte ei ole signaali ots massis.

        seda massi - toite kesk kohta ei tohi kaa korpusega ühendada, tuleb samamoodi urin sisse. alalis plaadiga tuli suurem urin lisaks sisse kui muidu urin oli.
        seda ei peagi korpusega ühendama.

        kollane juhe peab olema, see läheb võimu plaatide relee skeemidesse, sellest hakkab relee tööle.
        võimu plaatidel olnud need kondekad ja diood - kollane läheb samamoodi trafo toitest, dioodi küljest.
        relee skeem seda põhjustada küll ei saa. mu sõber arvas kaa et relee skeemi pärast on urin.
        kondekate ja dioodi võimu plaadilt välja jootmise põhjus oli kaa see sama urin. sest trafo ühe mähise otsas oli kaks dioodi - kummagil võimuplaadil alalisplokk peal.
        peale alalisploki eraldi panekut kadus urin ära.
        aga see ei ole probleem.

        kokkuvõttes tahan teada miks on plaadiga urin sees ja juhtmetega ei ole.
        viimati muutis kasutaja dB321; 21 m 2019, 13:59.

        Comment


          #5
          Vs: võimendi alalisplokk

          See maa on ikka signaal samuti. Maa pole signaal kui on kaks juhet ja signaal võetakse kahe juhtme vahelt. Sinul on maa signaalikandja. Seega maandustpidi kui midagi pole ideaalne tuleb igasugu jama sisse, ka urin. See et signaal on teine juhe on jah teada, aga signaaliga kaasas käib maa. Kui kondede juurest maa võtmine põhjustab urinat siis on kuskil veel midagi maandatud. otsi kõik maad üles.
          Releeblokk võtab kollasest toite aga toitekonde on kuskil skeemis. See tekitab maandusjuhtmele lisahäireid. Kõik toitekoded peaks ühes kohas kokku saama aga kollase juhtme otsas olev skeem on kindlasti kuskil mujal maaga ühendatud. Kas see on piisav et võim undama hakkaks ei tea aga see mis räägid on tüüpiline maanduste probleem. Kuskil tekib maandusjuhtmesse vool, kuskil pannakse maandus ringiga kokku ja häire jõuab sisendisse. Ei midagi ebaloogilist aga vea raviks on vaja teada kogu kupatuse maanduste ühendusi.

          Miks juhtmetega pole vaata maanduseid kriitilise pilguga, mis muutub.

          Comment


            #6
            Vs: võimendi alalisplokk

            Minul tundub et traatidega saab ühes kohas kokku trafo, dioodid ja läheb võimudesse toide. Plaadil aga tundub et konde on võimu mineva ahela peal ja pole täidetud olulist nõuet et konded saavad kokku ühes kohas ja sealt kohast lähevad ja toited välja. Sellesse 2 cm maandusesse tekitab konde laadimishetk pideva urina ja võimu ühendades on kummalgi kanalil erinev 50hz pulss sees.
            Mõtle alati maanduse kohta kui signaalikandja, millesse antakse ka toide. Et toitevool ei saaks tekitada maandusesse voolu mis genereerib pinge ja see ongi võimule müra!

            Comment


              #7
              Vs: võimendi alaldiplokk

              sain võimul mitu asja tehtud.
              uus alaldi plaat joonistatud.
              Click image for larger version

Name:	dc supply1.JPG
Views:	1
Size:	232,3 KB
ID:	872435 Click image for larger version

Name:	20191207_160121.jpg
Views:	1
Size:	503,5 KB
ID:	872436

              Urin Natuke vähemaks jäi, uue plaadiga, aga mitte kindlasti olematuks. aga ma tahan urinat olematuks saada

              tegin uue katse võimu plaatidel - mis ei andnud mitte midagi.
              Jootsin mõlemal võimu plaadil relee skeemi hoopis välja, jäi plaadile ainult võimu skeem.
              aga ikka oli täpselt sama urin kõllis.

              See jutt kaob juba antud teemast kaugele.
              Jätsin siin teemas ütlemata kust võim mängib.
              Ehitasin oma süsteemi, kus kasutasin auto makki - makk käib võimu sisse.
              ma miskipärast arvan et makk, või maki korpuse mass põhjustab seda urinat - sest kui võimu toite 0v korpusega ühendada, siis tuleb hullem urin sisse.

              Mul on Radiotehnika U-7101 toonplokk - pean selle sinna võimu sisendisse proovima.
              kui sellega kaob urin ära, siis tuleb hakata maki jaoks mingit lahendust otsima.
              kui ei kao, siis on võimuga midagi liiga sitasti.
              viimati muutis kasutaja dB321; 18 m 2020, 10:13.

              Comment


                #8
                Vs: võimendi alaldiplokk

                Kustkohast makk toite saab? Võimu küljest või eraldi trafo mähisest ja kas maki toide on stabiliseeritud või otse trafo konde?

                Comment


                  #9
                  Vs: võimendi alaldiplokk

                  makile on loomulikult eraldi toiteplokk. väike 3A 12v. muidugi maki valve toitena, et makk pinge alt ära ei kao kui võim välja on lülitatud. sama põhimõte nagu muusikakeskustel ja ressiiveritel. süsteem, kus lülitatakse releega võimu trafo sisse, kui maki nupust käima paned. ka see süsteem ei saa võimule probleem olla. sest ma olen pannud võimu trafot ka ilma selle lülitus süsteemita käima.
                  Click image for larger version

Name:	12v-dc-switching-power-supply-mean-well-rs-35-12.jpg
Views:	1
Size:	58,1 KB
ID:	872440
                  selle probleem kindlasti ei ole. suvel proovisin eraldi väikse trafoga toita - niiet ei mõju kas on impulss toide või trafo toide.
                  praegu ma katsetangi - makk koos toitega on võimust üldse eraldi, ainult maki heliväljundi juhtmed jooksevad võimu plaatidele - aga ikka on endine.

                  Comment


                    #10
                    Vs: võimendi alaldiplokk

                    proovisin Radiotehnika toonplokki kaa lõppvõimude otsa - probleem on täpselt sama.
                    niiet ei ole ei maki ega toonploki viga.

                    ma miskipärast arvan et need võimu plaatide skeem on selline mis ei tohigi kaks sellist plaati sisendite ja massipidi kokku saada, mängija taga.
                    see on kuidagi liiga haige.

                    kuidas saab see massi viga olla kui ükskõik kummal plaadil võtan sisendi juhtme küljest ära ja on urin kaa täielikult kadunud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: võimendi alaldiplokk

                      Siis on maanduse probleem, kui maadpidi sisend kokku pannes hakkab urisema.
                      Kondede plaat võiks olla ok kui eeldada et mõlemasse võimu läheb kõrvuti olevatest aukudest maa. Mõlema võimu maa samast punktist, lähedalt. Siis on loota et pingeerinevus kahe võimu vahel on minimaalne.

                      Comment


                        #12
                        Vs: võimendi alaldiplokk

                        võimude toite pinged on ühesugused, mõlemal plaadil. toite ja sisendi juhtmed on kaa mõlemal plaadil ühepikkused.

                        kui oleks massi probleem, siis peaks juba ühe plaadiga urin sees olema, mängija taga.
                        urin tuleb alles siis kui teise plaadi Kaa mängijaga ühendan.
                        see peab olema võimu plaadi skeemi viga - miks ei tohi mõlema plaadi massid mängija taga kokku saada. võibolla ei olegi mõeldud kahte samasugust plaati ühe mängija taha panna.
                        sellist konkreetset skeemi netist ei leia, mis sellel plaadil on.
                        kui ühe plaadiga urinat ei ole, siis peab mõlema plaadiga kaa urin kadund olema.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Võimendi alalDIplokk

                          Esmalt postitatud dB321 poolt Vaata postitust
                          mul on üks tõsine ja ebaloogiline probleem.

                          kui on alalisplokk plaadil - on kõllides urin sees - kui on juhtmetest alalisplokk kokku joodetud, siis urinat ei ole.
                          Et siis trükkplaadil lahendus on urinaga ja rippmontaaž urinata? Siis kasuta rippmontaaži ja unusta trükkplaat. Tähtis võiks olla tulemus, mitte lahendus.
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Võimendi alalDIplokk

                            ma ei ole enam kindel et juhtmetest alaldiga urin kadund oli - võibolla mulle tundus lihtsalt.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 28 m 2020, 05:34. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                            Comment


                              #15
                              Vs: võimendi alaldiplokk

                              Esmalt postitatud dB321 poolt Vaata postitust
                              ..miks ei tohi mõlema plaadi massid mängija taga kokku saada.
                              Sellest lausest ei saanud hästi aru. Kui toites on mõlema plaadi maa juhtmed koos on ok aga kui pärast veel kusagil kokku saavad siis see põhjustabki urinat.

                              Comment

                              Working...
                              X