Teade

Collapse
No announcement yet.

Hiina eelvõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Hiina eelvõimendi

    Tere!
    Sooviks arvamusi selle hiina eelvõimendi kohta: https://m.aliexpress.com/item/328110...g1556032464695
    Sai selline kunagi tellitud kaugelt Hiinast. Kuna omal mingit “adekvaatset” helisüsteemi pole siis ei oska ka hinnangut anda. Mingeid mürasid ja undamisi ei täheldanud ja minu kõrvale ei tundunud paha. Kui opakad ja lüüdid viisakamate vastu vahetada siis on sellest ka mingit kvaliteeti oodata?
    On kellegil kogemusi, arvamusi?

    #2
    Vs: Hiina eelvõimendi

    https://www.onsemi.com/pub/Collateral/NE5532-D.PDF

    n
    eed kollased kondekad on arvat low ESR (võimalik et isegi müravabad)

    7812 7912 on pädevad vidinad ? aga ma ei taipa miks nad peavad lüüte soendama (toode on mõeldud kasutamiseks polaaraladel ? kus lüüdid külmuma hakkavad)

    . . .

    Google (random search) ← ei anna soovitud tulemust /// → annab soovitud tulemuse → https://www.audiophonics.fr/en/pream...l-p-12147.html ←from← https://www.audiophonics.fr/en/preamp-module-c-417.html
    ________

    aravatavasti on NE5532 suhteliselt tasemel skeem 5nV√Hz millel pole palju samas hinnaklassis alternatiive ... ((ma ei tea kas seda saaks asendusena kasutada → LT1115 (pdf) ← näidisskeemid kasutavad lisana LT1010 võimsusvõimendit ?? ))
    viimati muutis kasutaja ci139; 24 m 2019, 22:21.

    Comment


      #3
      Vs: Hiina eelvõimendi

      Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
      ...Kuna omal mingit “adekvaatset” helisüsteemi pole siis ei oska ka hinnangut anda.
      ...
      Kui opakad ja lüüdid viisakamate vastu vahetada siis on sellest ka mingit kvaliteeti oodata?
      Mis peaks selle harjutuse eesmärk olema?

      Comment


        #4
        Vs: Hiina eelvõimendi

        Soov teada kui kvaliteetne see tükk on. Omal pooleli 2 projekti, üks LM3886-ga, teine stk4046XI-ga. Mõte oli mõlemale eelvõim ette istutada, kuid ei soovi, et kvaliteet eelvõimu taha pidama jääks.

        Need 12V stabikad on mul plaan koos dioodidega ära võtta ja toide eraldi plaadile panna.

        Comment


          #5
          Vs: Hiina eelvõimendi

          Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
          Soov teada kui kvaliteetne see tükk on.
          Aga mõõda ta RMAA-ga üle ja anna tulemustest meile ka teada. Eks ta heli peaks ikka läbi laskma, võimalike modimiste (pingeregulaatorid, toitepinged, opvõimendid, kanalite füüsiline eraldamine jne) tulemuste kuuldavus sõltub ilmselt paljuski sellest,millist heliallikat kasutad ning milline on kogu järgnev audiotrakt.

          Comment


            #6
            Vs: Hiina eelvõimendi

            Ma lootsin, et kellegil on kogemus või on tõesti ka mõned mõõtmised teinud. Ise ei oska.
            Heli laseks igasugustest allikatest aga peaks jääma võimalus, et tulevikus kvaliteetse allikaga hätta ei jääks.

            Comment


              #7
              Vs: Hiina eelvõimendi

              Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
              Ise ei oska.
              Küsid foorumist nõu, antakse nõu, õpid selgeks - tegemist on (eelvõimendite puhul) suhteliselt lihtsa toiminguga.

              Vaja on ainult "normaalsemat" helikaarti - ise alustasin Behringer UCA202-ga ning viimased aastad olen kasutanud Creative E-MU 0202 (selle draiverid on ainult aegunud ning funktsioneerimine tulevikus ei ole tagatud kui ühel hetkel Microsoft otsustab aegunud seadmete toe Windows 10-s näiteks turvakaalutlustel kinni keerata).
              viimati muutis kasutaja madis64; 25 m 2019, 10:02. Põhjus: kirjavead

              Comment


                #8
                Vs: Hiina eelvõimendi

                Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
                Kui opakad ja lüüdid viisakamate vastu vahetada siis on sellest ka mingit kvaliteeti oodata?
                Oodata on. Aga kas tuleb, on iseküsimus. Kui lüüt vahetada kilekondeka vastu signaaliteel, on reeglina positiivne muutus täiesti olemas. Erinevalt kondekatest, on opakatega on keerulisem, kui ei ole eraldi soketit alla pandud. Kivi vahetamisel kuluv aeg ei lase objektiivselt võrdlevalt kuulata kui kive tuleb vahetada jootmise teel. Peale selle on reziim kuhu opakas satub, mõnele paremini sobiv, mõnele halvemini.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Hiina eelvõimendi

                  Palju rohkem määrab ära see ,kuidas on veetud trükirajad, kuidas on eraldatud toitevoolud signaalivooludest.

                  Olen näinud selliseid "disaine", mis peavadki undama.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Hiina eelvõimendi

                    Seda valesti veetud radade probleemi olen ise tunda saanud: https://www.elfafoorum.eu/threads/77278-Pinge-küsimus
                    See oli mu esimene isetehtud kivivõim, sai vist 4 erinevat trükkplaati tehtud lõpuks
                    Mingil ajal proovin ne5532 vahetada opa2314 vastu, vaatan kas on minu helisüsteemiga vahet kõrvaga kuulda.
                    Mis mõjutab helikvaliteeti REAALSELT kõige rohkem antud valikutest - sisendkonde, toitelüüdid, liig peened toitejuhtmed, liiga pikk signaali teekond(palju lüliteid ja muud jura) või on midagi olulisemat? Ei pea silmas transside/ kivide kvaliteeti ja küsimus kehtib üldiselt võimendi mitte ainult eelvõimendi kohta.
                    Tänud!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Hiina eelvõimendi

                      Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
                      Mis mõjutab helikvaliteeti REAALSELT kõige rohkem antud valikutest - sisendkonde, toitelüüdid, liig peened toitejuhtmed, liiga pikk signaali teekond(palju lüliteid ja muud jura) või on midagi olulisemat?
                      Kõik need elemendid võivad signaalile halvasti mõjuda - mis kõige rohkem, sõltub konkreetsest olukorrast . Ükski element signaaliteel ei saa sisendisgnaali mitte kuidagi paremaks teha...
                      Asi algab toitest, kanalite skeemitehnilisest eraldusest, komponentide valikust, järgneva audioahela tundlikkusest ...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Hiina eelvõimendi

                        Kas jutt sellisest lahendusest?>
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Hiina eelvõimendi

                          Martk, kahjuks jään praegu vastuse võlgu - ei ole plaati käepärast. Kindlasti vaatan üle kui ligi pääsen.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Hiina eelvõimendi

                            Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
                            ...
                            Mis mõjutab helikvaliteeti REAALSELT kõige rohkem antud valikutest ...
                            REAALSELT mõjutab kõige rohkem see ,mis on tagasisideahelas.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Hiina eelvõimendi

                              Esmalt postitatud ci139 poolt Vaata postitust


                              7812 7912 on pädevad vidinad ? aga ma ei taipa miks nad peavad lüüte soendama (toode on mõeldud kasutamiseks polaaraladel ? kus lüüdid külmuma hakkavad
                              Põhimõtteliselt õige, kuid voolud on ju väga väikesed: Op= 2 X 8mA + 12V stabikas ise 5mA.

                              Teise põlvkonna Op-il NE5532 pole häda midagi.

                              Comment

                              Working...
                              X