Teade

Collapse
No announcement yet.

Sherwood AM-7040 küsimused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Eks valgusta mida plaanitust realiseerisid, ma siis pakun välja, kas ma seda modimiseks pean. Mina tean seda modimist sõnast modifitseerima pärit olevat.
    * sisendpuhvri vahetus on plaanitud yamaha c6 puhvri vastu> jäi tegemata, kuna piisas olemasoleva puhvri sisend- ja väljundlüütide vahetamisest 4x suuremamahuliste kile wimade vastu. Võimendi 5uF bipolaar sisendkondekas vahetatud 20uF kile wima vastu
    * dc-servo tekitamine> jäi tegemata, kuna 10ne pöördeline takisti tagas väjundnulli +/- 4mV
    * väljundvõimsuse indikatsioon samasuguseks kui on sanyo p55-l < tehtud ilma sanyo plaadita, kuna sanyo plaat füüsiliselt poleks mahtunud esipaneelil kahe olemasoleva indikatsiooniriba taha. Sai lahendatud 2x10 led indikatsiooniga.
    * Softstart> tehtud
    * toitelüüdid lähevad vahetusse, kuna 2x2x8600uF mu arvates lahjad > tehtud, nüüd 2x8600uF x 2x18000uF st 40000UF on 3400UFle lisandunud. Kui poleks softstarti, lööks arvatavalt toitesillad läbi.
    * kõrvaklapi valmidus vaja luua> tehtud, nõudis lisarelee kasutuselevõttu.
    viimati muutis kasutaja martk; 14 m 2019, 21:42.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #47
      Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

      Eks ta ikka kerge modimise alla läheb juppide tasemel.

      Comment


        #48
        Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

        Kõik eelnev on tööea ja kasutusmugavuse süvendamiseks tehtud. Enim rõõmustab tulemus (läbi klappide täiesti müravaba), kus 230V toite- ja trafojuhtmed sai madalpingelistest eraldatud ja Romi mainitud tagasisidejuhe asendatud hõbetatud jämedamaga. Need olid kandvad helilised parendused.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #49
          Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          * Softstart> tehtud
          Kui saladus pole, kuidas selle teostasid?

          Comment


            #50
            Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

            Nonii, kuu hiljem on võimendile ca 100 tundi hobi- ja testimisaega kulunud ning isend valmis/töökorras.
            Softstardi lahendasin transistoride ja termistoridega.
            Probleemseks osutus DC offseti paika panek. Esialgu rõõmustasin, et DC offset püsib/tiksub +- 4 mV. Rõõm oli enneaegne.
            Nimelt otsustas üks kanal siinussignaalil testides 8ohm@10W-20W-30W kuni 70W kuumenedes hakata offsetti tõstma kuni 700 millivoldini, mistõttu rakendus väljund-/kaitserele. Ilmnes, et üks transistor oli temperatuurisõltlane/vigane ja sai välja vahetatud.
            Selle võimendi DC offset kõigub piirides 30 mV võrreldes tühikäigu ja täiskoormusega 8ohm@200W.
            viimati muutis kasutaja martk; 21 m 2019, 21:23.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #51
              Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
              ... kuu hiljem on võimendile ca 100 tundi hobi- ja testimisaega kulunud ...
              Karm värk, 3,333 tundi iga jumala päev koos puhkepäevadega.

              Comment


                #52
                Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

                To moi:
                mul rattahooaeg läbi, viimane tulemussõit oli H100 sept lõpus ja nüüd saan tegelda audioga kuniks ilm tatine. 3.3 h per ööpäev on tegelt vähe - võimendi sai teki all igakülgse kuumakuuri kümneid tunde järjest/enam, ise olin tööl.
                To radiotehnika35;
                tegu oli eriliselt lolli veaotsimis olukorraga, kus nõrgim lüli oli 2240bl tavatransisto, mis vist oli Q112 (vt skeemi teema alguses) - otsemõõtes/väljavõetuna oli ta 1 mA režiimis mõõdikul korras. Kuna ta oli tehaseseades lükatud vastu kuumenevat takistit, siis pakun et arvatavalt aastkümnete jooksul sai "kuumarabanduse".
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #53
                  Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

                  Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                  Mis ajastust sel muidu väljundtransid on? Kui pilte vms, mis templitega?
                  ..Proovi mis teeb kui reguleerid väljundi nulli peale näiteks 10 minutit kestnud umbes poolel võimsusel töötamist...
                  Võimendi tootmisaasta peaks olema 1992 ja lõputransid on lat-mosfet plastkorpuses 2SK10558/2SJ162. Kahjuks ma neid lahtivõetuna eraldi ei fikseerinud/pildistanud. Võin ju altkaane mahakruvida ja mingid pildid tekitada, kuid pole kindel kas mahun kaameraga radiaatorite vahele kuhu need 4 paari transid kinnitatud.

                  DC offset märkmete põhjal:
                  sisselülitades mõlemas kanalis ca +50 mV 8 ohm takistiga.
                  10 min hiljem ca +30mV
                  20 min hiljem ca +20mV
                  seejärel 30Hz 10W@8ohm 2 tundi 0mV
                  seejärel 20W@8ohm 2 tundi -10mV
                  seejärel 30W@8ohm 2 tundi -14mV
                  seejärel 50W@8ohm 2 tundi -20mV
                  seejärel 100W@8ohm 2 tundi -24mV ja radiaatorid olid pealtmõõdetuna 84 kraadi



                  Esipaneeli tagune - lisatud klapipesa ja väljundvõimsuse indikatsioon ning vaade lõpptulemusele:

                  viimati muutis kasutaja martk; 22 m 2019, 09:06.
                  Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

                    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                    - võimendi sai teki all igakülgse kuumakuuri kümneid tunde järjest/enam...
                    ...radiaatorid olid pealtmõõdetuna 84 kraadi...
                    Mis sa piinad vanakest.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

                      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                      ... lisatud ... väljundvõimsuse indikatsioon ...
                      Mis plaat seda indikatsiooni teeb ning kas ta näitab väljundpinget või -võimsust?

                      Comment


                        #56
                        Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

                        Indikaatorid saavad signaali kõlariväljundist.
                        Punane led on reguleeritud 28,3V peale, kuna mulle on vaja teada, millal on 100W@8ohm. Teine/viimane punane, mis pildil ei põle, süttib 40V korral st 200W@8ohm.
                        viimati muutis kasutaja martk; 22 m 2019, 12:38.
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment

                        Working...
                        X