Teade

Collapse
No announcement yet.

Sony TA8650

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sony TA8650

    Tere

    Ostsin ühe Sony võimendi millel on V-FET 2sj18/2sk60 lõputransistorid mis on mingil moel läbi lastud läbi on just 2sj18 aga 2sk60 on terved aga nende transistorite hankimisel on teatud probleeme kuna neid ei toodeta enam.Hiinas müüakse neid küll üsna palju aga sealt ei julge küll selliseid asju osta.Praeguseks hetkeks olen küll leidnud Venemaaalt alternatiivid näis kui nad kohale jõuavad vast paari nädala pärast mis nad siis on.
    Nii,et kui keegi teab midagi sellistest transistoritest midagi või teab kellel võib olla neid siis võiks teada anda kuna on soov see võimendi taastada

    #2
    Vs: Sony TA8650

    Nende haruldaste 2sj18 leidmisega on veel see asi, et nad peaks olema paaritatud 2sk60tega. Kuna lõpus 3 paari, siis paras pähkel.
    Tallinnas Hificlassic pakub paare.


    See sony mudel, mis kasutab 3 paari, on netis kenasti lahti kirjutatud:
    http://www.angelfire.com/sd/paulkemble/sound8f.html


    Omal oli kunagi sarnane otsiprotsess, kui taastasin V-fet akai am-90t.
    Seal oli lõpus 2 paari ja transid polnud niivõrd haruldased:
    viimati muutis kasutaja martk; 10 m 2019, 11:45.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Vs: Sony TA8650

      HiFi Classicu omad ei sobi minu võimendile käisin reedel seal rääkisin Reinuga minul rank57 vist aga nendel on midagi muud las tulevad Venemaalt need 6tk ära siis vaatab,kuskil Iirimaal pidi olema ka üks firma mis tegeleb haruldaste transistoritega seal pidid ka paarid olemas olema aga prargu vaatab mis nende Vene omadega saab markeering KP926 ja2P926 ladina p on vene p

      Comment


        #4
        Vs: Sony TA8650

        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
        Tänapäeval on tehtud ka täiesti uut tüüpi võimendi http://www.digital-do-main.com/ja/pd...g(English).pdf kus kasutusel ka vaid N-juhtivustüübi transistorid.
        Kas see on sarnase skeemiga: http://www.amplimos.it/images/SIT%20...0AMP%20100.bmp

        Comment


          #5
          Vs: Sony TA8650

          Praeguseks hetkeks on igatahes selge ainult see et kõik see jama on alguse saanud toitest,transistoritega tekkis mul veel selline mõte,et Hiinas on üks müüja POLIDA kas kellegil on selle müüjaga järsku kogemust e-bays on arvamusi üldine enamus küll positiivsed,et telliks sealt ühe paari ja vaataks mis nad on.
          Praegu tegeleb mul Tartus võimendiga Kuno Blum aga enne teda natukene Erik Konka ma usun et nad teavad mida teevad.Eks ma üritan seda teemat ikkagi üleval hoida kuni selle projekti lõpuni millega see ka ei lõpeks

          Comment


            #6
            Vs: Sony TA8650

            Sellise võimendi remondi puhul tuleb kas kiire positiivse tulemuse saamiseks käia välja palju pappi ja osta sisse originaal transistoridest koostatud remondi komplekt või oodata aastaid veel, et järsku ilmub välja kuskilt mõni doonor isend, kus transe saaks.
            Hiinlane müüb üldiselt ülemarkeeritud jumal teab mis transistore. Üks näide: https://www.aliexpress.com/item/new-...AbTest=ae803_5
            Vaata just seda kommentaari toote kohta.
            Kolmas variant on kasutada tolleajastu sarnaseid teiste tootjate transistore ja skeemis teha vajalikud muudatused, kuid siis pole tegu jällegi enam originaal pilliga...

            Comment


              #7
              Vs: Sony TA8650

              Kas kellegil on sellise võimendiga kogemust või head ideed ümberehituse suhtes mingite muude transsidega ja kas tuleks skeemis midagi muuta.
              Hetkel ei ole leidnud usaldusväärset tarnijat originaaltransistoritele olen saanud kaks partiid ühed Venemaalt ja teised Hiinast Alibabast Vene omad olid küll v-fet id aga ei sobinud minu omadega paari seevastu Hiina omad olid nii imelikud ,et nendega ei ole miskit peale hakata mitte kuskil aparaadis

              Comment


                #8
                Vs: Sony TA8650

                Minu vigase TA-5650 lõpuosa ehitas aastaid tagasi ümber ja oluliselt võimsamaks foorumitegelane "radiotehnika35". Mina rahul. Huvi korral uuri ka temalt lahendusi.

                P.S. Remondi algusjärgus oli samuti suur soov asi originaalina taastada, sai kontakteerutud eri tegelastega välismaistest tehnikafoorumitest, kes väidetavalt asendanud neid transistoreid veebis pakutavatega ja privaatvestlustest sain teada, et ikkagi maha põlenud kõik asendused. Tänapäeval võltsitakse kõike.
                Lisatud failid
                viimati muutis kasutaja AntiV; 12 m 2019, 08:45.

                Comment


                  #9
                  Vs: Sony TA8650

                  Ümber ehitamine mingi muu lahenduse peale, teiste komponentidega, see on probleemile kõige lihtsama lahenduse teed minek ja tulemuseks kahjuks ei ole enam kuidagi see originaalne saund, mida tegelikult taga aetakse. Aga kui selline lähenemine rahuldab, siis ei ole ka mitte mingit mõtet neid vanu originaal-võimendeid soetadagi, võiks ju kohe teha nullist uue.

                  TA5650 originaalne sisu:

                  Click image for larger version

Name:	inners.jpg
Views:	1
Size:	291,5 KB
ID:	871728
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sony TA8650

                    Kopeerin ennast teisest teemast:

                    Kui nüüd kedagi veel peaks huvitama, siis Postikana tõi mulle lauale mõned pooljuhtpriboorid, mis peal olevate kirjade kohaselt on VFet transistorid 2SK60. Müüja väitis eraviisilises kirjavahetuses, et kirjad nende transside peal on uuesti märgitud, aga seadmed ise on vastavad kirjadele ja üks mees Hollandis on neid suutnud isegi rakendada Sony võimendis. Võtsin teadliku riski ja soetasin mõned eksemplarid. Lähemate uuringute järel tekkis arvamus nagu täitsa olekski tegemist viidatud 2SK60 -ga, VA-andmed on Sony andmelehel antule päris lähedased. Ainuke mis müüja väidetest erines, on nende transside suur tolerants. Müüja nimelt kinnitas, et kõik on parameetritelt sarnased, aga reaalselt kahjuks mitte.
                    Seega võib olla võimalik kasutada antud allikast pärit olevaid transistoreid mõne lihtsama seadme koostamiseks, kuid legendaarsete võimendite remondiks neid kasutada ei ole majanduslikult mõttekas: vajalike nelikute/kuuikute sobitamiseks tuleb algmaterjali soetada terve mäetäis ja töö maht mõõtmisel kujuneb gigantseks.
                    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sony TA8650

                      Siin ongi selle asja üks suur häda,et kui saakski soetada transid mis vastavad nagu enam vähem õigele asjale siis on see pagana tolerants nii suur et neid ei ole ikka võimalik paari panna ja samal ajal enne ostmist ei ole võimalik ka seda kontrollida. Leidsin veel ühe lehekülje aga ei tea sellest ka midagi ja vaikselt hakkab igasugune usaldus kaduma müüjate vastu aga miskit muud varianti ka ei ole. Panen siia lingi kui keegi teab midagi sellest müüjast siis andku teada

                      Comment


                        #12
                        Vs: Sony TA8650

                        Ma olen tähele pannud, et kui müüakse (näiteks jebais ) midagi suur kogus (olgu need siis transid, helipead jne.), siis ei saa need olla eriti head või paaris. Iseasi on tootjafirma.
                        Tavaliselt on siis keegi ostnud suure partii, paarid või head välja valinud ja ülejäänud müüb kallimalt maha.
                        Enamusel ostjatel puudub võimalus või oskus ka detaile üle mõõta.
                        viimati muutis kasutaja Svago; 12 m 2019, 19:08.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Sony TA8650

                          Viimasel lingil olevaid tooteid ei riskiks tellida, kuna toodetest ei ole originaal pilte, datasheet link ei tööta jne.
                          Mis juhtuks kui asendada need Sony väljatransistorid Hitachi omadega: https://www.ebay.com/itm/Hitachi-2SK....c100005.m1851
                          Sama müüja pakub ka 2SJ50 paarilist, Saksamaalt tellides ei tule lisamaksusid selga.
                          Võimalik, et peab gate ahelas mahtuvusi muutma skeemis, kuid sound kindlasti ei kannata, tegemist väga hästi õnnestunud võimustransistoriga, tähtis, et tegu oleks originaaliga.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Sony TA8650

                            Sorry, kerge offtop, aga on küsimus radiotehnika35-le: kas minu sõnumid on Sulle kohale tulnud ?
                            Saatsin enda teada 2 korda, aga pole vastust ja ka minu saadetute hulgas millegipärast pole. Võimalusel saada mulle kontakti jaoks miskit, teemaks ikka Vfet

                            Comment


                              #15
                              Vs: Sony TA8650

                              radiotehnika35

                              Kui mul nüüd ikkagi originaaltransside leidmine ei õnnestu kas oleks sinu versioonis sellele võimendile hing sisse puhuda.Järsku kunagi hiljem trehvavad ka originaaltransid näppu aga praegu on see küll üsna lootusetu sest kõik mis ma olen saanud on ikkagi sitt

                              Comment

                              Working...
                              X