Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari ja võimendi oomide erinevus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Kõlari ja võimendi oomide erinevus

    Esmalt postitatud Caspi poolt Vaata postitust
    Keegi just rääkis siin " klaaside värisemisest laual ". See effekt jääbki puudu. Ma ei tea kui ütlen õigesti, et madal bass jääb vajaka nagu. Samas ressi ei saanud lõpuni keerata kui juba hakkasid vilkuma "woofri" ülekoormuse tulukesed kõlaril. Seega tundub justkui, et annavad maksimumi.
    Madala bassi jaoks ongi sul vaja eraldi bassikõlarit. Nendest kõlaritest pole küll võimalik sellist heli kätte saada, mitte mingi väega. "Parimal" juhul saad need plärisema ja kumisema, kuid heli see enam pole.
    Ükskõik mis kõlarid ostad, kui ikkagi tahad juurde seda madala bassi osa, siis subwoofer on kohustuslik, muul juhul seda ei tule. Võid küll osta kallid põrandakõlarid, mis mängivad madalat otsa oluliselt paremini kui praegused, kuid seda "madalat bassi" need ikkagi ei mängi - sõltub muidugi, mida madalaks pidada...
    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

    Comment


      #32
      Vs: Kõlari ja võimendi oomide erinevus

      Esmalt postitatud Caspi poolt Vaata postitust
      keerasin lisaks kahest kohast bassi max peale ( vist oli 10db mis lasin panna). Keegi just rääkis siin " klaaside värisemisest laual ". See effekt jääbki puudu. Ma ei tea kui ütlen õigesti, et madal bass jääb vajaka nagu. Samas ressi ei saanud lõpuni keerata kui juba hakkasid vilkuma "woofri" ülekoormuse tulukesed kõlaril. Seega tundub justkui, et annavad maksimumi.
      Kõlarite päri faasis olemise kontrollisid üle? Vaheta ühel kõlaril prooviks punase ja musta klemmi all olevad juhtmed vastupidi, mis bass siis tuleb kui mõlemad kõlarid mängivad?

      Comment


        #33
        Vs: Kõlari ja võimendi oomide erinevus

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Kõlarite päri faasis olemise kontrollisid üle? Vaheta ühel kõlaril prooviks punase ja musta klemmi all olevad juhtmed vastupidi, mis bass siis tuleb kui mõlemad kõlarid mängivad?
        Proovisin faasid ära vahetada ja ausaltöeldes ei tundnud ma erinevust.
        viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2017, 08:29. Põhjus: tsitaat on ENNE oma juttu !!!

        Comment


          #34
          Vs: Kõlari ja võimendi oomide erinevus

          Kõlarite päri faasis olemise kontrollisid üle? Vaheta ühel kõlaril prooviks punase ja musta klemmi all olevad juhtmed vastupidi, mis bass siis tuleb kui mõlemad kõlarid mängivad?
          Loe mitu korda püüa aru saada mis on öeldud !
          Proovisin faasid ära vahetada ja ausaltöeldes ei tundnud ma erinevust.
          Kui ikka aru ei saa mida öeldakse ja mõeldakse siis on ikka väga raske. Kui sa mõlematel kõlaritel juhtmed ümber keerad 1:1 siis loomulikult polegi mingit vahet! Mõeldud on seda et mõlemad kõlarid oleksid ühes faasis. Kontrollida tuleb seda et üks kõlar on ühtepidi ja teine vastupidi, see tähendab seda et valjukate koonused käivad sünkroonselt ühes suunas," bassi matsu ajal" mitte vastupidi, ehk üks väljapoole suunas ja teine sissepoole suunas. Kui on vastufaasis ehk üks välja ja teine sisse poole siis on vahe suur ja selgelt arusaadav ja bassid märksa vähem kuuldavad. Ühel kõlaril jäävad juhtmed nii nagu on! teisel kõlaril vahetad otsad omavahel ära ja kuulad ja siis vahetad tagasi ja kuulad. Seda kõike teed VÄLJA LÜLITATUD seadmega kui juhtme otsi vahetad!!!!!!!! Jääb väike kahtlus ja eks sa ise ja jumal taevas teavad kas sa üldse need kõlarid oled ühendanud õigete väljundite külge sest seal on kanaleid mitmeid ja heli tuleb igast väljundist.
          viimati muutis kasutaja humax; 17 m 2017, 08:41.

          Comment

          Working...
          X