Teade

Collapse
No announcement yet.

Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

    Esmalt postitatud martk poolt
    Võimendi andmed:
    Continuous Power Output (20-20 kHz, < 0.03%) 130 watts/ch into 8 ohms
    Power Consumption 400 Watts
    Et siis kasutegur üle 50%. Pole paha.
    Esmalt postitatud Rom poolt
    Järelikult täisvõimsusel tarbib enam, kui 400W, mis siin üldse imelikku on, tootja ei väida ju, et see 400W oleks max tarbimine? See võib olla ala 2/3 või 1/3 võimsusel või, mis iganes tingimustel tootja tuletas selle numbri, võim ju ei käi pidevalt täisvõimsusel. Selles osas ma küll ei kahtle, et ta 2x130W välja annab, olen isiklikult üle 50ne võimendi üle mõõtnud ja enamusel (üle 90%) on väljundvõimsus olnud suurem, kui manual lubab vaatamata sellele, et tagapaneelil on olnud kirjas tagasihoidlikum number.
    Kas peaksin oma signaaligeneraatori, võimsusvõimendid millel 100 vatised 8 oomised koormustakistid taga (keraamilised ja suured, mitte veepurki uputatud pisiparaleelid) ja seinakontaktis oleva võimsusmõõdiku paigale seadma, et sõnalis-piltlikult väita, et pole su kolme lausega nõus? Mis ajast kasutusjuhendis tarbimisvõimsust on sedavõrd segaseks aetud. Palun suunist või linki. Kindlasti olete sel teemal siin foorumis sadakord arutanud/viidanud, kuid ei leia pidepunkti/linki.
    viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2017, 00:26. Põhjus: vigased quote-märgendid parandatud
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    #2
    Vs: Tagasildil kirjas seinast tarbitav võimsus, aga mida see näitab?

    Täitsa juhuslikult komistasin sellele teemale peale.
    Ma ei oska öelda, millistest ajenditest tootjad lähtuvad tarbitava võimsuse väärtust tagapaneelile kirjutades. Tegelikult selle küsimuse ei peakski mulle esitama, ma jagasin vaid oma tähelepanekuid.
    Minu esimene kahtlus tekkis, et sellesse numbrisse tuleb loomingulisemalt suhtuda, kui ma kunagi väga ammu sirvisin Estonia UM-010 tehnilist passi ja lugesin sealt, et võrgust tarbitav võimsus antud 1/3 võimsuse juures...
    Praegu netis kiire otsingu tehes leidsin selle lehe: http://ldsound.ru/estoniya-um-010-stereo-hi-fi/
    seal selline rida: Потребляемая мощность от сети при выходной 2х10 Вт: 105 Вт
    Hiljem sai mul vene tehnikast villand ja huvitusin põhiliselt Jaapani päritolu tehnikast. Kindlasti on palju tehnikat nähtud/katsutud, kus tarbitav võimsus otseselt ei tekitanud küsimusi, kuid oli palju selliseid juhuseid, kus silmaga oli näha ebakõla, toon ühe näite.
    Denon POA-2200, tarbitav märgitud 320W, minul pole õrna aimu, kuidas kujunes just selline number, pilti tagumisest paneelist saab piiluda sellel lehel: https://www.milanuncios.com/amplific...-231285340.htm
    Manual lubab väljundvõimsuseks 2x200W/8R (THD alla 0,02%), mõõtmiste käigus mõõtsin välja 2x235W/8R (visuaalselt puhas siinus, THD-d ei tea).
    Millise järelduse siin teha võib? Mina leppisin sellega, et märgitav tarbimise number tihti ei kajasta maksimaalset väärtust. Kui ma eksin, siis palun paranda mind.
    Olen kohanud ka ka aparaati, kus ala 2x190W/4R juures tarbitavaks märgitud 1000W.
    Ma ei ole seda küsimust spetsiaalselt uurinud.
    viimati muutis kasutaja Rom; 13 m 2017, 23:07.

    Comment


      #3
      Vs: Tagasildil kirjas seinast tarbitav võimsus, aga mida see näitab?

      Ilma et ma oleks tarbitava võimsuse mõõtmise tehnoloogiaga kursis - keegi ei eelda, et koduvõimendi töötab 100% ajast 100% võimsuse peal. Talupojamõistusega oleks seda otstarbekas 20% võimsuse peal (näiteks). Juu niisuguse loogikaga ka seda praktikas tehakse.

      Comment


        #4
        Vs: Tagasildil kirjas seinast tarbitav võimsus, aga mida see näitab?

        Olen ka mina märganud, et reaalsete väljundvõimsustega on see tarbitav võimsus suht lõdvalt seotud.
        Võibolla on see tarbitava võimsuse number seotud mingite normide või standarditega, et kui on deklareeritud mingi x number siis peavad olema vastav pistik, toitejuhe ja kaitsmed, kui y number siis teistsugused?

        Comment


          #5
          Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

          Kuna olemas see isend, siis lähiajal vilistan läbi ja näeb, mis sealt 230 voldisest seinakontaktist reaalselt imetakse.
          Technics su-v8 pass:

          Tagasilt:
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #6
            Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

            Vaadake, pliidid, külmkapid jne koduseadmed om praegu markeeritud energiaklassidega. Mida teile ütleb silt A++ kui mootori võimsus on 200W?

            Energiamärgis näitab suhtelist tarbimist, idioodiks kasvatatud kuulekas kolhoosnik saab selle järgi poes vahet teha kas tema soovitu tarbib võrreldes teise sarnase tootega vähem või rohkem energiat (näiteks kõrvuti on A+ ja C klassi märgisega tooted).Seda eeldusel et ta veel tähti tunneb - ja ega ei saa tahta et ta tunneks numbreid ja suudaks teisendada 200W 0,2kW peale, seda korrutada 12 (tunniga) ja saada teada et tema asi tarbib ööpäevas 2,4kWh energiat, seda korrutades 30 (päevaga) saab et kuus läheb 72kWh selle seadme alla.

            Eelmise sajandi alguses ei mõeldud nii lihtsalt, räägiti rohkem otse ja seetõttu ei pandud võimenditele suvalisi energiamärgiseid, kuid et inimesi huvitas ligikaudne tarbimine, siis pandigi mingi suurusjärk ja nimetati see lihtsalt "power consumtion".

            Mul on võimendi mis arendati Newbridge/South Wales'is Inglismaal 1990, mis tuli alguses kirjaga 650W, kuid see muudeti aastal 1993 300W peale, lihtsalt pandi kleeps juhendi vahela kaasa et nüüd on nii. Muidu on olukord suht sama nagu ülal Technicsil: 100W/8oomi ja 150W/4oomi koormusele (selle vahega et THD 0,005% on kuni 75W/8oomi) ning kui ma mõõtsin energiamõõtjaga tarbimist, oli see idlest kuni tavalise monitoridest lähedalt kuulamiseni nii 50-60W kandis. Mida siit järeldada? Kui mõelda THD murdepunktile, siis näib arusaadav miks ei pandud alguses 1000W vaid 650W. Miks pandi kaasa 300W kleeps, ei osanud ka selle firma suur fänn ja soome esindaja mulle öelda, rehmas vaid käega ja ütles et "sisällä en ole midan eroja todella".
            Ka Sony TA-FA7ES on samade võimsusnäitajate juures "power consumtion 300W" kirjaga (tõsi, selles laguneb THD veel rutem ära: 0,005% on 10W juures, 0,08% 40W juures).

            Mine võta siis kinni...
            Ju see ikka suhteline number on mis baseerub mingil tarbimise keskmisel, tuletada sellest mingeid objektiivseid järeldusi võimendite kasuteguri või tööreziimide suhtes on nähtavasti meelevaldne.
            viimati muutis kasutaja olevtoom; 14 m 2017, 11:20.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Mul on võimendi mis arendati Newbridge/South Wales'is Inglismaal 1990, mis tuli alguses kirjaga 650W, kuid see muudeti aastal 1993 300W peale, lihtsalt pandi kleeps juhendi vahela kaasa et nüüd on nii.
              Aiwa?

              Comment


                #8
                Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                Jap, kestal on nii kirjas. Kasutust leiab motoriseeritud Alpsi pote, releedel kommutaator ja SIPP-KISS lõppaste paariga 2SC2922/2SA1216. Eelvõim on vahelt välja ühendatud, "Tape Monitor" samuti relee peale ehitatud, sest mehaaniline lüliti oli nigu oli. No ja lüüte signaaliteel kah pole enam (üks oli lõppastme sisendis originaalis).
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                  Skeemi juba leidsin aga mida tähendab antud kontekstis SIPP-KISS?
                  "Self Invested Personal Pension"+"Keep it simple, stupid"?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                    Kui ma nüüd õieti mäletan siis oli see miskitmoodi SanKen'i transistorite tehnoloogiaga seoses, lugesin kunagi DIY foorumist aga ei suuda meenutada millega seoses linki üles leida. Kui leian siis lisan, aga ega see midagi põhimõtteliselt ei muuda.
                    viimati muutis kasutaja OSX; 14 m 2017, 16:12.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                      self-inverting push-pull + keep it simple stupid

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                        Kui mõelda et oli kuskil trükiviga, siis SEPP oleks lihtsam lahti harutada - Single Ended Push Pull. Aga skeemi järgi ei ole justkui nii.
                        Sakslased on kirjutanud "Die Endstufen sind ein SIPP-KISS-Design mit der Kombi 2SC2922/2SA1216, durch- gehend bipolar bestückt und von einem recht weichen Netzteil versorgt."
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                          Tublid poisid, hoiate kõrgel teemahoidmise lippu (keegi just hiljuti mainis, et pärast kolmandat postitust on vastajatel pohh, millest teema alguse sai)
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                            Me vähemalt räägime võimendite teemas võimenditest. Kui suudad meenutada millest räägiti mainija teemas ja millest teema oli, oled ka tubli poiss!
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #15
                              Vs: Mida näitab tagasildil seinast tarbitav võimsus?

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              Kui suudad meenutada millest räägiti mainija teemas ja millest teema oli
                              Jutt oli müügiteemas R toodangust.
                              See selleks, aga enamasti voolab teema sängist mööda - nt siin teemas on lõpp täiesti mööda algusest:
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment

                              Working...
                              X