Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

    Olen juba ammu täheldanud osades lugudes vahepeal imelikke kõrvalisi helisid (sirinad/priginad/krabinad), mis avaldunud peamiselt mingite kindlate sageduste ja helitugevuse koosmõjul. Arvasin, et see kõlarite probleem (tundus nagu kesksagedused ja vahepeal isegi nagu bassika "vuntsid" oleks läbi) aga nüüd lõpuks avastasin, et neid tekitavad hoopis võimendi väljundi releed ja seda vähemal või rohkemal määral mõlemi võimendi kõigil 8'l väljundil! Viimaseks kinnituseks sai tööajal relee kontakte sillatud ja moonutused kadusidki ära!

    Üks näide ka, kuidas kõlab 200Hz siinusega (vahepeal sildan relee vastavaid kontakte noaotsaga): http://web.zone.ee/mrmuff/vabad_fail...a%20relee.flac
    Seekord ei olnud järel estonia kõlar, nendega (ja üldse oma kõrvaga) on viga tugevamini kuulda!
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
    Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

    #2
    Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

    Mina panin asemele kaasaegsed releed RT424024 2+2 tk, toitesse 300 oomised lisatakid, kui võimu sisupildi üles leian siis panen ülesse.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #3
      Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

      30 aastat on oma töö teinud ja miski pole igavene.

      Kui ruumi on, siis olen kasutanud 27V mähisega - Контактор TKD101D1.

      http://www.eandc.ru/catalog/detail.php?ID=16019

      Kui ruumi pole või on oluline ümberlülituv kontakt, siis olen kasutanud 10A..16A trükkplaadi releesid.

      Comment


        #4
        Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

        Kunagi olin sama probleemi ees, heli kadus ära ja koputades tuli tagasi. Arvasin, et külmjooted kuskil aga siis sai omron releed asemele ja nagu kellavärk töötas.

        Comment


          #5
          Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

          Kas need Omronid olid LY2F-DC24? Mulle tunduvad need kõige sobivamad andmetelt ja ehituselt.

          Comment


            #6
            Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

            Originaalreleed olid metallkestas. Kas kest oli ühtlasi varjestuseks?
            Kui jah, siis peaks miskid sellised asenduseks valima:
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #7
              Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

              Siis oli Al korpust lihtsam ja odavam teha kui plastist.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                Oli käepärast võtta Omron G2RL-1A-E releesid ja sai kiirkorras enda jaoks selline lahendus tehtud: http://web.zone.ee/mrmuff/vabad_failid/estonia01.jpg
                Pole küll NC kontakte kõlari takistuse mõõtmiseks aga eks peab esijalgu ilma läbi saama.

                A/B lülitamisest mul asja ei ole (kasutan ainult "B" väljundeid) ja kanalite eraldi lülitamine sobib isegi paremini. Takistitega trehvas täpselt nii, et suured said välja võetud ja relee mähised jäid LED'idega järjestikku Olenevalt konkreetsest võimendist/kanalist ja võrgupingest sedasi relee mähisel mingi 24-26V ja LED takistil 8,4-9V (orig. varjandis oli mingi 7.5-8V). LED'id jäävad küll kergelt "iilgama", kui releed väljas aga noh, eks näitabki et midagi on teistmoodi.


                Kui võimalikult originaalsust säilitada, siis taoline varjant nagu see LY2F-DC24 võiks ehk päris hästi sobida - saab kohe orig. kinnituse külge kruvida, juhtmed külge ja olemas (takistid tuleb ka muidugi üle vaadata)! Iseasi, kas sinna kannatab juhtmeid joota (et plastik ei sulaks, kontaktid viltu ei vajuks vms.). Mõeldud on vist "vilkadega" aga seljuhul kaks, mitte nii tegijat, ühendust kõlari ahelas juures.


                Originaal releedega peale otseste "priginate" vms. langeb arvatavasti ka üldine heli (ja eriti bassi) kvalikteet kuna väljundtakistus on suurenenud ja ebastabiilne.
                Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                Comment


                  #9
                  Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                  Omroni LY2F-d on hõbetatud kontaktidega nagu ka REN29-d. Ei ole mingi nikli või kaadmiumi sulam hõbedaga. Samuti on neil märkimisväärne kontaktide voolukannatamisvõime erineva voolu iseloomu korral. Kuna releed on mõeldud kinnitamiseks korpuse abil siis eeldasin, et kontaktid ongi tinutamiseks - mis mõte oleks teda veel pesasse panna. Aga see pole muidugi välistatud, et niimoodi mõeldud ongi. Aga ... need kõik on vaid oletused, mis siiski kallutavad mind neid ostma REN29 asemele.
                  Samuti on nende kasuks suhteliselt hea saadavus: Mouser, Farnell, RSE, TME ja vist isegi ELFA müüvad neid. Igalühel muidugi oma hind aga 10 euro kanti tükist ta jääb.
                  TKD tüüpi kontaktor on muidugi veel parem.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                    Tere,

                    minu Estonia 010 uue sisuga variant : https://www.facebook.com/photo.php?f...6088661&type=3

                    JR
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                      Tänud hea info eest!

                      Kuna ma ise ei ole nii nupukas et ise otsida sobivat releed ja neid on nii palju, siis nüüd hankisin siit infot ja ostsin ebayst 4tk Omron LY2F-US-SV mingi 26-27 euroga (koos saatmisega).
                      Pärast võimendi avamist nägin et vaid kahte oli vaja , Aga niikuinii plaanis teine lõppvõimendi hankida, kuhu teised kaks jätan tagavaraks.

                      Releed sobivad hästi. Laiskusest panin need kinni kahepoolse teibiga, õnneks on isoleeritud, kui lahti tuleb, siis ei juhtu midagi. Juhtmed klappisid täpselt, midagi muud ümber ei teinud kui vaid LED lampide takistid R1 ja R2 lühistasin, sest muidu LEDid vaevu hõõgusid. Nüüd siis katsetan ja vaatan kuidas püsib.

                      Click image for larger version

Name:	DSC_0005.jpg
Views:	1
Size:	499,9 KB
ID:	869969
                      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                      Comment


                        #12
                        Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                        Relee mähisele jääb nii küll ülepinge (>32V ma pakun), tea kui hea see pikemas perspektiivis on (leitud andmelehes lubatud ainult max 110%).

                        Ma vahetaks kõlarilülitite plaadil suured takistid esmaarvutuste järgi (kui mähise takistus on 650R, nagu netist leidsin) 4 x 910R, >=0.25W või 2 x 430R >=0.5W (napilt ehk veab ka 0.25W) vastu ja LED'idele jääksid originaal takistid. Siis mõõdaks tööajal (peale soenemist), kas mähise ja LED takisti (~7-9V @ 570R) pingelangud on normis. Kui väga mööda, siis vb. vaja samm suuremad/väiksemad takistid panna.



                        Muide, kas keegi teab, miks paljudel (uuematel?) eksemplaridel on VT29 ja VT31 miskine TO-126 kestaga varjant (pole täpset marki võtta praegu), nagu ka viimati lisatud pildil näha?

                        ______

                        variant
                        viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2017, 05:08.
                        Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                        Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                        Comment


                          #13
                          Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                          Tänud tähelepanu õigele kohale juhtimast.

                          Ei tulnud selle peale et kontrollida relee mähise pinget, keskendusin vaid LEDidele.
                          Õigus, oligi 32V, kuigi releed läksid vaid soojaks kui pool päeva sisse lülitatud olid. Mõõtes relee mähis oli umbes 615 oomi.

                          Käepärast olid vaid 1k 0,25W takistid (995 oomi tk), kasutasin neid ja olen rahul. Relee mähisele jäi pinge umbes 23,5V, tunni aja pärast oli 24,3V. LED takistitel oli 8,5V, pärast 7,9V.

                          Releed ise palju jahedamad nüüd, kuid ennegi ülepingega ei tundunud ohtlikul tasemel olevat, aga ikka parem kui on nominaalidele lähemal.
                          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                          Comment


                            #14
                            Vs: Estonia UM-010 väljundireleed kvaliteedi pudelikaelaks

                            Originaal: РЭН29

                            Comment

                            Working...
                            X