Teade

Collapse
No announcement yet.

Toshiba TA8211AH või TDA2003A

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Toshiba TA8211AH või TDA2003A

    Mul on üks amatöörlik küsimus. Mul on kaks mikrovõimu kaaskantava kõlari jaoks ja ma ei suuda valida, kumba ma kasutama hakkan. Ühel on 2x TDA2003A kokku sillatuna ja teisel on TA8211AH kanalid kokku sillatud. Mulle nagu tunduks, et Toshiba omab rohkem basse aga on vaiksem kui see TDA oma, kas ma kujutan ette asju või võibki nii olla?
    -

    #2
    Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

    Saab küll nii olla: TDA on piiratud sagedusribaga 40Hz-15kHz ja võimusega 10W, Toshiba aga "lahtise" ribaga ning vaid 6W võimsusega kanalisse.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

      Mind huvitab, mis sel TDAl seda riba piirab ? Tõenäoliselt on mõlemal kivil eri ühenduskeem, võib olla erinevatest lisakomponentidest tingituna erinev sageduskarakteristik. Ega enne ei saa öelda, kui skeeme pole näinud.
      Mõlemad on muide olemuselt operatsioonivõimendid ja saab vajadussl ka alalist võimendada.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

        Siis peab jah konkreetset skeemi teadma sest TDA2003A andmelehelt leiab testsagedusi 10-20kHz.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #5
          Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

          TDA2003A datasheet annab sagedusriba järgmiselt: @4ohm, 1W, 40Hz-15kHz ja seda muide juba tasemel -3dB http://www.unisonic.com.tw/datasheet/TDA2003.pdf , nii et lihtsalt tüüpskeem on nii lahendatud. Muidugi saab temaga ehk alalisvoolu liigutada, aga mitte tüüpskeemina sest tegelikult mõlemad kivid eeldavad lõppu ka elektrolüüti.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #6
            Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

            Kes keelab mul neid kive kahepolaarselt toita ? . Kivil on täitsa savi.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

              Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
              Kes keelab
              See polnud ju üldse teemaks - kes ise teha oskab, teeb nagu oskab .
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                TDA2003A datasheet annab sagedusriba järgmiselt: @4ohm, 1W, 40Hz-15kHz ja seda muide juba tasemel -3dB http://www.unisonic.com.tw/datasheet/TDA2003.pdf , nii et lihtsalt tüüpskeem on nii lahendatud. Muidugi saab temaga ehk alalisvoolu liigutada, aga mitte tüüpskeemina sest tegelikult mõlemad kivid eeldavad lõppu ka elektrolüüti.
                Ühel on 2x TDA2003A kokku sillatuna…

                Sillatuna pole väljundisse lüüti vaja ja alumine ots on määratud ülejäänud lüütidega, mida saab lihtsalt suurendada. Ma usun, et ülemine ots on ka märgatavalt parem – vene analoog K174UN14 puhul olid küll enamus paremad. Tegin ostmisel valimiseks spetsiaalse abinõu. Paljud genereerisid ilma teatud ahelateta. Osa aga mitte ja need jooksid ise valitud korrektsioonahelatega 70kHz välja.
                TDA2003 on ehk paremgi? Olen rohkem tegelenud TDA2005 sildadega ja autosse kõlbasid tollal küll.

                Kui võrrelda TDA2050 ja LM1875, siis viimane annab väiksema võimsuse ja väiksemad moonutused samal toitepingel ja on küll parema heliga. Kes jälle tahab suuremat võimsust ja samas väiksemat radikat, siis kasutab TDA-d.

                Comment


                  #9
                  Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                  Loomulikult, kõike annab teha. Kuid kui see tükk on juba valmis tehtud tööstuslikult, siis on äärmiselt tõenäoline et see tehti vastavalt tüüpskeemile, mis omakorda ei tee sageduriba osas vahet kas on kasutusel ühe- või kahepolaarne toide ning kas seda on võibolla veel ka sillatud. Küsija soovis teada kas tema järeldus võiks tõene olla, seda ma proovisin kinnitada, mitte et skeemi muutes saab maad ja ilmad kokku .
                  Esmalt postitatud Deus poolt Vaata postitust
                  Mulle nagu tunduks, et Toshiba omab rohkem basse aga on vaiksem kui see TDA oma, kas ma kujutan ette asju või võibki nii olla?
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Kui võrrelda TDA2050 ja LM1875
                    Siin on neid võrreldud ..
                    Извечные противники сошлись в бою: TDA2030A, TDA2050, LM1875. Кто из них достоен звания "УМЗЧ", а что лучше выбросить не глядя?Что из них мощнее? Где самые н...
                    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                    Comment


                      #11
                      Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                      See polnud ju üldse teemaks - kes ise teha oskab, teeb nagu oskab .
                      Teemaks on see, et sagedusriba määravad ära kivist väljaspool asuvad elemendid.
                      Mis skeemilahendused küsijal on, ei tea. Võibolla on ühel tagasisides "bass booster" vms.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                        Mõõtsin ühe A2005 (Ida-Saksa analoog) valimis sildvõimendi riba ära:
                        3V nivool 4 oomiga oli (-3dB tasemel):
                        17Hz…111kHz.

                        Krt. , vene K50-35-d aastast 1991. Panin uued ja nüüd on alumine ots 5Hz alates

                        Kui võrrelda neid mikroskeeme, siis TDA-l on väljundvool 3,5A ja tabelis on min koormus 1,6Ω (AC test). Mikroskeem on projekteeritud töötama 4Ω koormusel.
                        Toshibal on max väljundvool 2A ja projekteeritud 8Ω koormusele.
                        Sildlülituses teatavasti vool kahekordistub samal koormusel või tuleb kasutada sama voolu säilitamiseks topelt kõrgemaoomilisi kõlareid.
                        Kõik oleneb niisiis toitepingest ja kõlarite takistusest. Tühijooksu voolud on ka sillas lähedased, mis on oluline kaasaskantaval patareitoitel seadmel.

                        4Ω või 8Ω kõlaritega peaks TDA olema parem valik toitepingel ca 15V. Võimendus (tundlikkus) ja soovitav sageduskarakteristik on rohkem skeemitehnikas kinni. Puudujäägi saab kompenseerida ka eelvõimendiga.
                        viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2016, 21:46. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                        Comment


                          #13
                          Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                          Esmalt postitatud freeze poolt Vaata postitust
                          ; Kuratlikult hea link! Tehtud on korralikud "loomkatsed" ja nende tulemustest ka pädevad järeldused! Aitäh, "freeze"!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                            Esmalt postitatud freeze poolt Vaata postitust
                            OT: Eelmisel sajandil, ca 20 aastat tagasi tegin ka ise mõõtmisi. Siis veel Hiinas „riisist kive“ ei tehtud
                            Valmistasin kodus LM ja TDA baasil võimendid – kumbagi 5tk. - korrektsioonid, võimendused ja muud komponendid panin samad. Siis, kui ülemust polnud mitu päeva jalus, võtsin nad mõõtmiseks tööle kaasa. Mul oli kasutada näiteks 2 kanaliga 100 000 kr maksev 2 kanaliga 100MHz analoogoss, mis näites lisaks numbriliselt ekraanile amplituudi ja sagedust või perioodi. Veel oli 200 000 kr maksev R&S 1GHz mõõteriist, mida sai kasutada spektrianalüsaatorina, väga väikese klirriga generaatorina jne. Kõik mõõteriistad olid iga aasta taadeldud kas Metroserdis või valmistajatehases.
                            Alustasin võrdlust alalisvoolu režiimis. Siis sin ja lõpuks nelinurgaga.
                            Järelduseks oli tollal: 8 Ω puhul oli kindlalt parem LM, 4 Ω puhul sobivam TDA, kuid LM + lisatransistorid oli 4 Ω korral veel parem. Kodus sai ka võrreldud - kuulatud.
                            Samas võin öelda, ehkki mikroskeemid olid samadest partiidest, ei olnud ühtegi päris sarnast.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Toshiba TA8211AH või TDA2003A

                              Собирая свой "4-х головый" усилитель на TDA2050, я внезапно обнаружил странно звучащие TDA2050.Зная, что эти 5-ти ногие м/сх часто подделывают, я решил прове...


                              Seal on eellugu viidatule..

                              Maasse tampimiseks tuleks eraldi teema teha. Ilma vahuta.
                              "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                              Comment

                              Working...
                              X