Teade

Collapse
No announcement yet.

Technics se-a900s liiga tundlik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Technics se-a900s liiga tundlik?

    Tere ja head uut aastat kõigile!

    Mul on eel- ja lõppvõimendi komplekt Technics SU-C800U, SE-A900S ja probleem on selles, et üsna keeruline on võimendit saada väga vaikselt mängima, volüümi pote oleks nagu liiga tundlik. Tavatingimustes kasutan ainult 1\3 kogu pote ulatusest. Volüümi poole peale keerates on juba seierid põhjas. Ilmselt täiesti normaalne nähtus? Kuidas oleks seda liigset tundlikkust mõistlik vähendada?

    #2
    Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

    Head uut!
    Olen omanud sellist komplekti ja kirjeldatud probleemi pole kohanud, minu oma toimis ilusti. Esimese asjana küsiks, kas volume pote on originaal ja mis heliallikat kasutad, ega sealt tavalisest oluliselt tugevam nivoo peale ei tule?

    Comment


      #3
      Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

      Volüümi pote vahetasin välja Alps-i vastu, sest originaaliga oli nähtav ja kohati ka kuuldav kanali helivaljuse erinevus. Asemele panin Alps 100KAX2 poteka nagu selles kirjutises http://briarsfield-hifi.co.uk/sea900mk2.htm
      Minu mäletamist mööda oli see liigne tundlikkus ka originaal potega.
      Allikana kasutan Tehnics-i st-gt650 tuunerit ja sl-ps770d cd mängijat ja mõlemad on sarnase väljundi tugevusega.
      Hilistel öötundidel tahaks nagu väga väga vaikselt mängima panna aga selle jaoks peab volüümi nuppu väga täpselt timmima.

      Comment


        #4
        Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

        Ega sul tundlike kõlareid taga pole?
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #5
          Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

          Kõlariteks on Audes 170AC-013, millel on tehtud bi-amp võimalus ning mundorfid sisse joodetud aga vaevalt see neid liigselt tundlikuks teeb.

          Comment


            #6
            Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

            Asendasid logaritmilise (tegelikult eksponentsiaalse)pote lineaarsega ?
            Tavahelitugevstegulaatoril on keskasendis 1/10 ülekannet, lineaarsel 1/2.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

              Alps 100KAX2 on neti andmetel logaritmiline.
              Kas originaal oli ka 100k pote?

              Comment


                #8
                Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                Peaks olema korrektne asendus...originaalil peal kirjas 100k(ohm)bx2.

                Comment


                  #9
                  Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                  Esmalt postitatud kait poolt Vaata postitust
                  Hilistel öötundidel tahaks nagu väga väga vaikselt mängima panna aga selle jaoks peab volüümi nuppu väga täpselt timmima.
                  Üldiseks lahenduseks võiks kaaluda eelvõimendi mute-režiimi ümbertegemist nii et signaali "mättassetõmbamise" asemel oleks seal attenuaator (nii mõnelgi võimendil kirjade järgi ca -20db, mis hilisõhtul väga mugav on).

                  Erilahenduseks võib olla cd-sisendi attenueerimine - praegu tulistatakse 2V cd-mängija väljundit edasi täpselt samamoodi kui ülejäänud sisendeid.

                  Kui plaanis võimendeid edasi müüa, siis ma neid siiski pigem ei näpiks - ostjale ei pruugi need modid meeldida, vaid lisaksin cd-mängijale attenueeritud väljundpuhvri.

                  Ilusad need lahendused nagu ei ole, kuid asja ajaksid ära.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                    Kas näiteks kuidagi lõppvõimendil ei annaks lihtsate vahenditega sisendi tundlikust vähendada. Mul oli kunagi Yamaha C4&M4 komplekt ja seal olid lõppvoimendi sisendi juures poted, kust sai sisendi signaali tugevust reguleerida. Kas technicsil ei saaks mingit sisendi takistit suurema vastu vahetada? Ma pole ise võimendit ehitanud, seega ei tea ma kas selline variant üldse toimiks.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                      Jooda helitugevusregulaatori keskmise jala ja maa vahele ca 10kilone takisti , mõlemasse kanalisse.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                        Esimese asjana soovitaks üle kontrollida, kas volume pote sai ikka õige karakteristikuga ja nominaaliga 100K paigaldatud. Kui pote ok, siis soovitaksin hoopis lõppvõimu võimendustegurit vähendada, kuna eelvõim niikuinii ei võimenda (signaal liigub sisuliselt k=1, kui skeemi õigesti vaatasin, need Technicsi skeemid eriti kehvad lugemiseks). Lõppvõimu võimendust saab vähendada R407 ja R408 nominaali vähendamise teel, kas asendada väiksemaga või joota rööbiti takistid lisaks.
                        viimati muutis kasutaja Rom; 01 m 2016, 21:42.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                          Nagu ma ise siia kirjutasin, originaal on 100kbx2 ja uus sai 100kax2. Ehk siis sellega panin juba mööda. Markeeringu järgi kasutatakse originaalis lineaarset "B" potet ja mina panin sinna siis logaritmilise "A" pote. Samas, kas logaritmiline ei peaks nivood just alguses vähem kasvatama?
                          viimati muutis kasutaja kait; 02 m 2016, 10:07.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                            Hea oleks kui näitaksid kus SE-A900s sees see 100k volume pote asub, mitte kuidagi ei leia.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #15
                              Vs: Technics se-a900s liiga tundlik?

                              Esmalt postitatud kait poolt Vaata postitust
                              ... ja mina panin sinna siis logaritmilise A pote. Samas, kas logaritmiline ei peaks nivood just alguses vähem kasvatama?
                              Mõõda pote karakteristik üles, siis tead ise täpselt, mille sisse panid.
                              See võib ka defektne või võltsing olla.

                              Comment

                              Working...
                              X