Teade

Collapse
No announcement yet.

Aktiivkõlari võimendi 25ACA-II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aktiivkõlari võimendi 25ACA-II

    Tere
    Mul on kodus igapäevaseks kasutuseks kaks aktiivkõlarit Estonia 25ACA-II. Kasutasin neid oma lauaarvuti taga ning töötasid veidi üle aasta väga edukalt. Nüüd aga paar nädalat tagasi põles ühel võimendi peal kaitse läbi, proovisin vahetada aga põles kohe uuesti läbi kui toite taha lülitasin. Ma ise oskan ka veidi elekroonikaga tegeleda ja siis mõtlesin et kontrolliks, milline komponent lühist tekitab. Jootsin välja valjuhääldi juhtmed skeemist ning proovisin teise võimendiga, töötas küll. See tuli kergendusena, kuna ma usun et valjuhääldid on just kõige kallimad osad ühe kõlari juures. Teisi komponente ma ei hakanud ükshaaval läbi kontrollima, kuna ei oska. Trükiplaadi küll lasin kompressoriga tolmust puhtaks ning vaatasin ka sellise pilguga üle, et kas leian kuskilt lühise, kuid asjatult.
    Pöördun siis teie poole küsimusega et kes ja kui suure raha eest sellise veaga võimendit parandab.


    Lisasin ka pildi milline näeb korpusest lahtivõetult välja kõlari võimendi. Märkisin ka ära milline kaitse läbi läks.
    Elan Tallinnas.

    Pilt: http://imgur.com/gallery/9C6h60l/new

    #2
    Vs: Aktiivkõlari võimendi 25ACA-II

    Julgen arvata vea olevat suurtes elektrolüütides, üks nendest või siis mõlemad on lühises. Aeg teeb oma töö! Mõistlik oleks kõik elektrolüüdid välja vahetada.
    Kaitse ei tohi olla võimsam lubatud väärtusest!

    Comment


      #3
      Vs: Aktiivkõlari võimendi 25ACA-II

      Pigem vaja ikka kontrollida kas mõni transistoritest lühises pole. Tester kätte ja muudkui mõõda siirded üle.

      Comment

      Working...
      X