Teade

Collapse
No announcement yet.

Kui halb on Estonia eelvõimendi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kui halb on Estonia eelvõimendi?

    Tervitused!
    Põhimõttleiselt siis lugu selline, et oleks vaja ühte eelvõimendit. Sellist millele saaks ühendada arvuti, FM tüüneri ja plaadimängija.
    Vaatasin et neid Estonia jurakaid liigub päris palju ja üsna normaalsete hindadega, ja tekkis mõte et ehk soetaks ühe sellise. Aga päris palju olen näinud inimesi seda eelvõimu maha tegemas, tahaks siis teada kui kehv ta tegelikult on? Olen lugenud et heli pidavat olema kohati mudane ja kõrgetes puudub detailsus, on see tõesti nii?
    Tahaks siis teada, kas oleks mõtekas osta Estonia UP-010 eelvõim, ning siis sisu kallale minna? Esialgu vahetaks lüüdid, puhastaks poted jne... ja vahetaks opakad millegi asisema, näiteks OPA2134 vastu (just phono korrektori osas) ja näiteks väiksema mahuga lüüdid signaalahelates vahetada kilekondede vastu?
    Kuna võimu oleks kõige rohkem vaja selleks et arvutist ja telefonist tulevat signaali võimendada ja phono korrektorit kasutada, siis võiks vast tämbriploki ka vahele jätta, sest neid nuppe pole ma ühelgi oma võimendil kunagi näppinud, kuna ülejäänud tehnika on enam-vähem piisavalt hea ja heli niigi tasakaalus. Või siis lisada lüliti mis jätab tämbriploki vahele (juhul kui seda ei ole neil võimudel)
    Lõppvõim, millesse signaal edasi läheb on Resprom EMC1511 (selle kallal sai ka nokitsetud- juhtmestik ja pistikud ümber korraldatud ja lüüdid vahetatud, väga eeskujuliku heliga riistapuu on), ja kõlarid B&W DM310. Plaadimängija millele phono vaja on Pioneer PL-516X, millele on juba uus AT95E helipea tellitud (originaalil murdus nõel ära)
    Põhimõtteliselt ongi küsimus selles, et kas oleks mõtet see vidin osta ja selle kallal nokitseda?

    Tänud!

    PS. Kui kellegil on hea hinnaga selline võim pakkuda, andke teada

    #2
    Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

    Esmalt postitatud Juuljuz poolt Vaata postitust
    ja vahetaks opakad millegi asisema, näiteks OPA2134 vastu (just phono korrektori osas)
    Selles soovin edu juba ette ära, kui vahetama juhtud hakkama, siis saad minu irooniast ehk aru...
    Kui pisut helikvaliteedist rääkida, siis oma pikaajalise kogemuse jooksul ei suutnud mina tuvastada mitte ühtegi vene võimu, mis head heli teeks. Telefonist muusika laskmiseks kärab küll ja tämbri plokk on ka lahe lämmatab bassiga kõik sagedused ära, aga see paljudele meeldib.

    Comment


      #3
      Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

      On need vene opakad siis nii erinevad? Sellest saan aru jah et neil teine klemmide asetus, aga selleks saab ise adapterid teha. Või siis on toitepinged väga erinevad? Või kui just phono silmas peate, siis on to hoopis transidel? Peab vist schema ette võtma ja sealt uurima
      Telefoniga tegelikult palju ei kasutagi, lihtsalt vahel streamin Spotifyst muusikat. Suurem osa ajast on küljes kas arvuti, kus samuti Sptoify Premium või siis FLAC failidna muusika, või siis plaadimängija.
      Bassiga midagi lämmatada ei soovi, kuna pop- ja technomuusikat ei kuula
      Põhiliselt oleks ta siiski phono korrektorina kasutuses.
      Eelmine võimendi oli mul Samsung L4A millel oli phono korrektor sees, aga see võim sai ära müüdud koos Estonia kõlaritega. Kummagi heli mulle ei meeldinud. Estoniatel oli bassiosa sama mis mu kaks korda väiksematel B&W'del ja keskriba oli liiga nõrk. Ei viitsinud nendega jamada. Ja Samsungi heli ka ei meeldinud, bassiosa oli nõrk ja kõrged puudusid täielikult. Kekriba oli liiga "soe" minu jaoks. Liiga tihti oli loudness nupp all.

      Comment


        #4
        Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

        Need opakad sobivad pigem tänapäeva "High-end" seadmetesse...

        Comment


          #5
          Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

          Esmalt postitatud imelik poiss poolt Vaata postitust
          Need opakad sobivad pigem tänapäeva "High-end" seadmetesse...
          Mul lihtsalt mõned OPA2134PA kivid üle, mõtlesin et viskaks need sinna sisse
          Muidugi võib ka midagi lahjemat kasutada, NE5532 näiteks. Lihtsalt midagi paremat originaalide asemele.

          Comment


            #6
            Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

            Kui sa muidugi leiad mõne opaka phono astmest, võib vist mõne preemia anda...
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Kui sa muidugi leiad mõne opaka phono astmest, võib vist mõne preemia anda...
              Rahu. Ma ei ole väga tuttav selle Estonia skeemiga. Kuna piltide järgi tundus et aparaat üleni opakaid täis, siis oletasin et phono aste ka opaktega. Aga tuleb välja et hoopis tranisdega (Googlest piltide järgi)
              On see Estonia phono midagi väärt ka muidu?

              Comment


                #8
                Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                On see Estonia phono midagi väärt ka muidu?
                pole viga võib kasutada küll! Mis üldse sellesse teeemasse puutub siis oli kunagi üks selline teema, siin foorumis ja pole see võim nii hull midagi kui arvatakse ja aitab kasutada küll kui tema kallal natuke rohkem vaeva näha. http://www.elfafoorum.eu/threads/606...ht=#post440381

                Comment


                  #9
                  Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                  Kui piisavalt palju ümber ehitada saab kindlasti parema heli kätte kui originaalil, kas see aga tasub kulusid, saad alles siis teada kui oled selle ehitamise ära teinud. Nii et tee ära.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                    Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
                    pole viga võib kasutada küll! Mis üldse sellesse teeemasse puutub siis oli kunagi üks selline teema, siin foorumis ja pole see võim nii hull midagi kui arvatakse ja aitab kasutada küll kui tema kallal natuke rohkem vaeva näha. http://www.elfafoorum.eu/threads/60633-Eelvõimud-Estonia-um-010le?p=440381&highlight=#post440381
                    Tänud lingi eest! Lugesin teie teksti sealt ja andis inspiratsiooni juurde küll viitsimist on ja endal piisvalt elektroonikavidinaid ka et midagi saaks juba ära teha, ülejäänud jupid ostab juurde.
                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Kui piisavalt palju ümber ehitada saab kindlasti parema heli kätte kui originaalil, kas see aga tasub kulusid, saad alles siis teada kui oled selle ehitamise ära teinud. Nii et tee ära.
                    Ei ole väga hullu nende kuludega niikaua kuni asi alla 100 euro jääb
                    Esialgu teeks niipalju teda ümber et saaks AUX ja PHONO ilusta häälega laulma, ja siis kui aega on teeb edasi.
                    Plaan hetkel siis selline:
                    1. Ostan eelvõimu (Kellel on üle siis andke teada, varsti panen ostuteema ka üles)
                    2. vahetan lüüdid
                    3. vahetan opakad
                    4. volüüminupu küljest 4 juhet lahti (eks saab katsetada selle bassiasjaga)
                    5. uurib tämbriplokki, ja vaatab mis teha annab
                    6. juhtmed vahetaks ka paksemate vastu? Eelvõim tegelt, ei tea kas annab midagi juurde?
                    7. DIN pistikute asemele korraldab kuidagi RCA-d
                    Tegelikult on nii et kui Estoniat ei leia siis võtan mõne teise vana eelvõimu, aga pea asi et oleks midagi mille kallal nokitseda

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                      Need on põhiliselt kosmeetilised muudatused, mis väga palju helis muudatusi ei too, loe üle Humaxi lingilt tema vana postitus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Need on põhiliselt kosmeetilised muudatused, mis väga palju helis muudatusi ei too, loe üle Humaxi lingilt tema vana postitus.
                        Mida mõtlete selle all? Pistikuid? Need pigem selleks et oleks mugavam ühendada.
                        PS. Kas kellelgi on .djvu failina Est 010 skeemi? Leidsin siit foorumist kellegi teemast lingi, aga ei toimi. Googlest leian piltidena ainult, ja ei oska piisavalt vene keeles otsida

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                          Esimene ettejuhtuv koht http://www.rlocman.ru/shem/schematics.html?di=52554
                          Skeem sealt http://www.rlocman.ru/i/File/2009/01...niayp-010.djvu

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                            Phono osa torkimise jätaksin viimaseks, see pole selles võimus nõrgem koht.
                            Opakate vahetus ei muuda muid tõsisemaid probleeme olematuks, pealegi minu arvates täiesti vale lähenemine, opakaid on seal tõesti miljon, aga enne soovitan tutvuda skeemiga ja vaadata mis roll neil seal on - põhimõtteliselt mõtetud filtrid jne.. minu arvates poleks neid üldse vaja. Lisaks filtrite ära kaotamisega saaks signaali teekonnast hulk lüliteid vahelt ära! Lülitite halvast mõjust signaalile tean omast kogemusest- oma kogemus õpetab kõige paremini.

                            Pakuksin üldjoontes sellise üldplaani (detailidesse laskumata):
                            1) mõelda ja kaalutleda hoolega läbi, kas asi seda väärt ja kas Estonia on ikka sobiv modimiseks ja kas tedmisi jagub
                            2) signaali trakt võimalikult lühikeseks ja loogiliseks (ülearused lülitid/filtrid minema)
                            3) paigaldada korralik volume pote ja toonkompensatsiooni osa eemaldada
                            4) viivitus väljundisse, et need nõmedad paugud sisselülitamisel ära kaotada

                            Kui punkt 1, 2 ja 3 täidetud, siis võib juba "peenlihvimisega" tegeleda, võibolla pöörata tähelepanu toitele jne..
                            See puhtalt minu tagasihoidlik arvamus.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kui halb on Estonia eelvõimendi?

                              Tänud!
                              Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                              Phono osa torkimise jätaksin viimaseks, see pole selles võimus nõrgem koht.
                              Opakate vahetus ei muuda muid tõsisemaid probleeme olematuks, pealegi minu arvates täiesti vale lähenemine, opakaid on seal tõesti miljon, aga enne soovitan tutvuda skeemiga ja vaadata mis roll neil seal on - põhimõtteliselt mõtetud filtrid jne.. minu arvates poleks neid üldse vaja. Lisaks filtrite ära kaotamisega saaks signaali teekonnast hulk lüliteid vahelt ära! Lülitite halvast mõjust signaalile tean omast kogemusest- oma kogemus õpetab kõige paremini.

                              Pakuksin üldjoontes sellise üldplaani (detailidesse laskumata):
                              1) mõelda ja kaalutleda hoolega läbi, kas asi seda väärt ja kas Estonia on ikka sobiv modimiseks ja kas tedmisi jagub
                              2) signaali trakt võimalikult lühikeseks ja loogiliseks (ülearused lülitid/filtrid minema)
                              3) paigaldada korralik volume pote ja toonkompensatsiooni osa eemaldada
                              4) viivitus väljundisse, et need nõmedad paugud sisselülitamisel ära kaotada

                              Kui punkt 1, 2 ja 3 täidetud, siis võib juba "peenlihvimisega" tegeleda, võibolla pöörata tähelepanu toitele jne..
                              See puhtalt minu tagasihoidlik arvamus.
                              Vaatasin seda skeemi nüüd. Phono osa tundub korralik, seal vahetaks siis esialgu ainult lüüdid ära.
                              Siis muidugi D1 K547KP1A-ga jamamine. Esialgu prooviks siis nii et pin 1 ja 5 küljest tulevad takid asendada suurematega ja 8 ja 12 lahti ühendada.
                              Siis need mõttetud filtrid. Kuidas nendega teha? Kas lihtsalt opamp vahelt ära koos feedback ahelate jms. jamadega ja seal kus opamp oli panna sisend-väljund kokku? Või läheks mingi takisti ka vahele?
                              Tämbriplokk lihtsalt vahelt välja. Või siis panna "bypass" lüliti.
                              Toitega ei oskagi väga midagi teha. Suuremad konded ja lahtisidumis konded panna? Ja näiteks tranistor regulaatorid vahetada tavaliste 78/79 seeria regulaatorite vastu? Ei tea ka see ka midagi muudaks, aga pmst. oleks vist võimalik.
                              Oskustega on mul nii, et saan ikka aru sellest skeemist jne. ja saan aru kuidas asi toimib, aga siiski olen üsna algaja See Estonia oleksgi hea asi millega kätt harjutada ja rohkem õppida. Loodan et vastu hambaid selle eest ei saa

                              Comment

                              Working...
                              X