Teade

Collapse
No announcement yet.

Mono võim UPS-i korpusesse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mono võim UPS-i korpusesse

    Tere, tuli mõte pisut jagada foorumiga oma tegemistest. Pole mingi suurem asi, sest kahjuks kodustes tingimustes ei tule tulemus nii ilus kui tahaks (või lihtsalt mina ei oska) aga sellegi poolest siin väike story:

    puht juhuslikult sattus minu kätte üks surnud UPS, millest sisu välja visates jäi alles minu arvates üsna sümpaatne korpus, mis pani igasuguseid mõtteid peas liikuma ning kuna käed ka sügelesid, siis saigi tasapisi õhtuti nokitsetud ajaviiteks.
    Asi pole veel päris valmis, aga vahe kokkuvõte piltide näol saab näha sellel lingil:

    Palun tagumist paneeli väga mitte tähele panna, sinna tuleb natukese aja pärast korralik asemele.

    Sisust endast:
    toiteallikas Estonia toroid (mille ma juba kunagi ammu ühe teise võimu jaoks olin juurde kerinud, aga siis ta sinna paika jäi), seejärel võimas sild ning 2x10.000uF.
    Radikaks on kaks U-101 radikat kokku pandud.
    Skeem täiustatud Holton + kaitse, koos režiimide indikatsiooniga (plaadid minu enda joonistatud Layout-is).
    Ettenähtud on ka DC peale andes sisselülitamine (pesa veel paigaldamata).

    Hetkel veel mõningaid mõtteid mida sinna lisada/muuta tahaks.
    Võimsus (mõõdetud) 120W/4R

    Praegu dilemma ees, kas muretseda teine samasugune korpus juurde ja teha "stereo" kahest mono plokist või ehitada ette woofri filter + sujuva faasipöörajaga ja jätta ainu eksemplariks st woofri võimendiks? Kui teen woofri võimendiks, siis tuleb võimsus 200W/4R (nagu algselt plaanisin, praegu lihtsalt vale trafo sees).


    #2
    Vs: Mono võim UPS-i korpusesse

    Viisakas (mina tarvitan väljendit kaubanduslik) välimus on alati probleemiks. Mitte ainult võimenditega. Seega, kas võimendi teha mingisse valmis kasti või teha kohe aktiivkõlar! See küsimus tuleb esmalt lahendada.
    viimati muutis kasutaja rainadov; 14 m 2012, 19:32. Põhjus: täiend

    Comment


      #3
      Vs: Mono võim UPS-i korpusesse

      Asjalik projekt, kaubandusliku välimuse saamine on keeruline. Et teha niisugune nagu tehaseaparaat selleks peab omama lehetöötluskeskust, trei ja freespinki jne... või siis osta kest mõnest eelpoolmärgitud tehnikat omavast asutusest aga juba vastava valmis tehaseaparaadi hinnaga (ehk väikese liialdusega aga enam-vähem nii ta kipub olema).
      See UPSi kest kui on korralik siis miks mitte. Neid UPSe on liikvel küll ilmselt, mul ka paar niisugust vedeleb ja ju ta levinud on - teisega ei tohiks tekkida raskust.
      Sisu paistab korralik DIY.
      Skeemi/pcb-joonist vist ei jaga?
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: Mono võim UPS-i korpusesse

        Tänan vastukaja eest.
        Praegu kaldun siiski selle variandi poole, et teen teise samasuguse juurde, seega kui kellegil samasugune UPS jalus võib mulle julgelt pakkuda.
        Skeem/pcb võin jagada aga kunagi hiljem.

        Comment


          #5
          Vs: Mono võim UPS-i korpusesse

          Mulle meeldivad RET-i mõõteriistade korpused, sai just üks B3-39 ära lammutatud ühe võimuprojekti jaoks, boonuseks korralik sang küljes.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment

          Working...
          X