Teade

Collapse
No announcement yet.

Sony TA-5650

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sony TA-5650

    Soetasin siis sellise isendi nagu Sony TA-5650
    Maksma läks ta mulle nii 40€ kanti.
    Nüüd suure-ringi küsimus, et võim ei tööta. Olin arvestanud sellega
    Viskab rohelise mehikese esipaneelil küll põlema, kuid häält ma temast kätte ei saa.. :S
    Et kas mõtekam oleks ta ise lasta korda teha isiklikuks kasutuseks või müüks sellises seisukorras maha nagu hetkel?
    Välimus on väga korralik isendil, seest kuskil mingeid kärssamis/põlemistunnuseid ka ei leidu.
    Mis viga võib olla ?
    Suur tänu ette ära !!

    #2
    Vs: Sony TA-5650

    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
    V-FET suure tõenäosusega selle viga . Kiita olukord nendega ei ole. Siin foorumis üks hiljuti pakkus müüa neid lõpptransse seal aga hind on neil müstiline ja võltsinguid on s...a kanti liikumas.
    Sattusin ise ka seda postitust kunagi lugema..hinnad tundusid ikka väga jubedad, ja ajavad korda tegemise mõtted ära :S

    Comment


      #3
      Vs: Sony TA-5650

      pea nüüd nende transistoritega.sellistel võimenditel oli tollal kombeks hoida lõpp- ja eelvõimendi lahus ehk siis tuli panna sillad nende ühendamiseks.vaata kuidas sul see asi lahendatud on

      Comment


        #4
        Vs: Sony TA-5650

        Nii.. Sillatuna oli minukätte jõudes pigem pisut teistsugune.. seega kaks alumist kanalit olid sillatud.
        Sisendvaliku lülitid sai k6ik ära proovitud.. nii A /B kui ka A ja B
        Hetkel pimedas ei hakka proovima erinevat sildamist.. aga homme varavalges võtan ette.

        Comment


          #5
          Vs: Sony TA-5650

          Võtaks siis ka sõna, kui sarnase tee tee läbinu. Lisaks on teemas juba sõna võtnud "radiotehnika35" asjaga vägagi otseselt seotud Eelmisel sügisel võtsin samuti riski ja ostsin teadlikult Osta.ee-st juba vigase TA-5650. Hinnaklass sama, mis sinul. Olles lugenud kiitvaid arvustusi, otsustasin, et olenemata vajaminevast summast, taastan võimendi originaalkujul. "Loomulikult" olid surnud V-FET lõputransid, lisaks oli minu võimendis sees tehtud pisi-remonttöid ja leidus seal militaarse iseloomuga vene transistoreid. Esialgne plaan oli kõik elektrolüütkondensaatorid vahetada Elna Silmic II-de vastu ja loomulikult vahetada kõik lõputransid. Elna'de tellimine lihtne aga probleemid hakkasid tekkima V-FET-e muretsedes. Need lõputransistorid peavad Sony remondikäsiraamatu kirjelduse kohaselt olema veel väga täpse markeeringuga, numbriliste markeeringutega 54-57. Alustasin siis kõigi Ebay müüjate küsitlemist, vastused sain kõigilt eitavad, ei ole sellise "rankinguga" transse. Suhtlesin Inglismaal Littlediode-nimelise soliidse ettevõttega, nemad tõstsid käed üles. Siis Usa-s 1-st Source Components, kellel V-FET-ide laoseisudest üle maailma korralik ülevaade. Müügihuvi oli neil endil suur, sest tehti mulle isegi hilisõhtuseid telefonikõnesid lombi tagant. Kõik takerdus taas õige markeeringuga V-Fet'ide puudumisse valikus. Lisaks kogunes infot muu maailma audiofoorumitest, et kui margilt õiged, aga vale markeeringuga transid sinna lõppu panna, siis kaua pill ei hüüa. Tihti tunnistati seda privaatkirjades, avalikus foorumis uhkeldati endiselt väidetavalt remonditud ja töötavate V-FET aparaatidega. Sai siis vastu võetud otsus lõppvõimendi osa teha uus. Kui "radiotehnika35" viitsib ja tahab, siis võib kommenteerida, mis sinna lõpuks täpselt läks (lõputransid igatahes Profusionist), igatahes lõpptulemusega olen üliväga rahul, sest ümberehitatuna mängib see TA-5650 kordades üle kaasaegse stereoressiiveri Harman Kardon 3390, nt kõlarite Heco Metas 700 kasutamisel on Sony puhul heli mahlakas (kusjuures tämbrinuppe näppimata) juba väikesel helitugevusel, kui HK puhul tuleb kõvasti jõudu lisada, et kõlarid elama hakkaksid. Ehk siis - kahju on, et ei kuulnud ära seda paljukiidetud kristallselget heli, mida väidetavalt töökorras V-FET pakub aga olen väga rahul muudetud võimendiga. Originaalne lõpuosa ootab sahtlis kenasti aega, kui tööstus edasi areneb ja taas vanu häid asju pakkuda suudab.

          Comment


            #6
            Vs: Sony TA-5650

            Ühendus selline


            Sildamisena, ei andnud sammuti tulemust.. ;/

            Comment


              #7
              Vs: Sony TA-5650

              tummaks võttis.head inimesed,aidake,kommenteerige ilma ropude sõnadeta.
              kui nüüd uusi transistoreid vaja ei lähe,siis on tõeline ime sündinud

              Comment


                #8
                Vs: Sony TA-5650

                Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                tummaks võttis.head inimesed,aidake,kommenteerige ilma ropude sõnadeta.
                kui nüüd uusi transistoreid vaja ei lähe,siis on tõeline ime sündinud
                Aga mis ma valesti tegin :S, Panin ju RCA.-d Power kanlitesse, ja võtsin sillad ära.. et läheks otse lõppvõimu..
                Eestis on 220V ju ikka...
                viimati muutis kasutaja Kuldaares; 14 m 2011, 10:33.

                Comment


                  #9
                  Vs: Sony TA-5650

                  Ei ole Eestis 220V vaid on 230V ja praktikas tihti ka 240V.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sony TA-5650

                    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                    Oot, kuhu selle juhtme teine ots on ühendatud mis läheb "speaker" klemmidelt üle võimu - mis seal teises otsas on? Ikka kõlar või mulle tundub, et....
                    Teises otsas on K2-25, ehk üks vene kuueribaline..

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sony TA-5650

                      Viskan ka oma 5-kopikalise siia teemasse.
                      Sattus minu juurde ka üks TA-5650 võimendi. Seade on äsja tulnud Eestisse, ei ole kohapealsest ringlusest asi, algselt toodetud Jaapani turule. Tegin masinale peale kõik vajalikud modifikatsioonid ja service bülletäänid, jättes alles niipalju originaali kui võimalik. Lõppaste loomulikult on originaal VFet 2SJ18/2SK60 ja muud transid jäid ka originaalid.
                      Nüüd on asja niipalju juba ka kuulatud, et saab heli kohta üht-teist öelda. Fono sisend on veel proovimata, sellest ehk siis edaspidi.
                      Esmase kuulamise tegin läbi võimu enda sisemise eelvõimendi. Kuulamise käigus tekkis ja süvenes tunne, et asi ei ole päris õige, helil oli mingi peen kõrvalmaik, mis pikapeale muutus häirivaks. Kõrge ots kippus sisisema ja oli pisut ülepaisutatud. Kuulamine toimus loomulikult kõik liigsed regulaatorid välja lülitatud olekus.
                      Järgmiseks suunasin signaali otse AK4497 Dual Mono DACist lõppvõimendisse (läbi passiivse reguleerpoteka) ja olukord muutus oluliselt. Kadus häiriv kõrvalmaitse, heli meenutab OTL-lampvõimendi oma: täpne, rohke detailsusega, kiire, avar ja õhuline. Ainuke negatiivne siinkohal tundus tüüpiline transistorvõimendi maik madalamate sageduste otsas, mida võiks nimetada nagu kergeks üle-kontrollituseks. Midagi katastroofilist siiski ei esine, kannatab kuulata kenasti ka pikemalt ilma et tekiks häirituse tunnet. Taas sai kinnitust arvamus, et mida vähem kola (eelvõimendeid) on kõrva ja heliallika vahel - seda parem.
                      Kokkuvõtteks: arvestades veterani vanust (üle 40 aasta) toimib VFet lahendus ka (ja võib öelda ilmselt - eriti) tänases ajas hästi ja hea heliga, kindlasti paremini kui keskmine tänapäevane ressiiver. Võttes arvesse hinnaklassi milles vanad VFet võimendid liiguvad, siis seda enam.
                      viimati muutis kasutaja GU50; 12 m 2019, 13:19.
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment

                      Working...
                      X