Teade

Collapse
No announcement yet.

Väike vigane arvutikõllide võim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Väike vigane arvutikõllide võim

    Kuskilt üsna iidsete arvutikõlarite seest on ta tulnud. Töötas päris pikka aega normaalselt. Siis lasin vist kogemata kõlarijuhtmed kokku või midagi seesugust ja peale seda võim täiesti vait. Tundub päris lihtsa ehitusega olevat, kas oleks võimalik seda veel korda saada? Testrit mul pole ja kuskilt midagi mõõta ka ei oskaks aga vanast elektroonikast on aja jooksul komponente välja võetud, ehk annaks midagi asendada?

    Pilte üritasin iga nurga alt teha, ehk saab midagi aru.
    Oleks hea kui keegi targem oskaks öelda milles viga võiks olla. Eeldan, et see on ühe kanaliga võim ning tal on kaks väljundit. Igatahes mõlemad väljundid tummad.



    Tänud ette.

    #2
    Vs: Väike vigane võim.

    võimendi kivi on läbi.
    suht mõtetu teda parandada kui just pole kodus sobivat kivi.

    Comment


      #3
      Kivi all mõtled seda nn mikroskeemi seal "radika" all? Kui too läbi siis ilmselt tõesti asja ei saa.

      Lammutasin veits, leidsin ühe teise sarnase väikse võimu küljest töökorras kivi. Kirjad on erinevad aga kas annaks asendada? See võim mida korda tahan teha käib 10,7V pealt, see kust uue kivi sain käis 9V pealt.



      Vasakul uus ja paremal see mis küljes oli.
      viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2011, 06:01. Põhjus: 2 kokku

      Comment


        #4
        Vs: Väike vigane võim.

        datasheet näitab, et kuni 12 V tööpingele, nii et asendus peaks sobima.

        Comment


          #5
          Vs: Väike vigane võim.

          Tänud vahetan ära ja annan teada kas toimib. Kaotada pole nagunii midagi. Datasheet mul millegipärast ei funga, vähemalt ma ei saa midagi aru sealt.

          Comment


            #6
            Vs: Väike vigane võim.

            Aga mis asjaga sa teda toidad? Mul endal on kasutusel sama kiviga arvuti kõlarite seest välja kistud võim. Kui mu mälu mind ei peta, siis olen teda juba umbes 10 aastat järjest piinanud. Ja ainus asi, mis selle aja jooksul läbi on põlenud, on nende samade kõlarite seest pärinev trafo. See põles vist juba esimese kuu ajaga läbi. Panin sinna võimsama trafo asemele ja mitte üks probleem pärast seda. Bassi mängib samuti paremini kui uuena ja ei lärise enam sealjuures. Ja toite LED samuti ei vilgu bassi mängimise ajal.

            Comment


              #7
              Toidab teda originaaltrafo, siiani vastu pidanud. See oli oli mul esimene võim üldse, nii et piina on ta täie raha eest saanud. Kivi feil oli mu enda süü.

              Täitsa lõpp, töötabki Üks väljund paneb täiesti puhtalt, teisel oleks nagu jõhker bassi üledoos ja suht jama heli on. Eks see olegi see väljund millel juhtmed kokku lasin. Ju siis läks seal ahelas midagi veel.
              viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2011, 06:00. Põhjus: 2 kokku

              Comment


                #8
                Vs: Väike vigane võim.

                Esmalt postitatud tunnus poolt Vaata postitust
                Aga mis asjaga sa teda toidad? Mul endal on kasutusel sama kiviga arvuti kõlarite seest välja kistud võim. Kui mu mälu mind ei peta, siis olen teda juba umbes 10 aastat järjest piinanud. Ja ainus asi, mis selle aja jooksul läbi on põlenud, on nende samade kõlarite seest pärinev trafo. See põles vist juba esimese kuu ajaga läbi. Panin sinna võimsama trafo asemele ja mitte üks probleem pärast seda. Bassi mängib samuti paremini kui uuena ja ei lärise enam sealjuures. Ja toite LED samuti ei vilgu bassi mängimise ajal.
                Mis kasu sellest jutust olema peaks ? Keegi küsib midagi et mul läks seade nimega X katki, kuidas korda saaks ja siis keegi vastab sellepeale et "oi mul on kaa seada X aga mitte midagi pole rikki läinud" ???
                http://hparchive.com/
                https://worldradiohistory.com/index.htm

                Comment


                  #9
                  Vs: Väike vigane võim.

                  need kondekate imitatsioonid
                  (G-Luxonid) on ebasobilikud
                  filtreerimiseks ja ei saa
                  vbolla hakkama?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Väike vigane võim.

                    Esmalt postitatud oovi1220 poolt
                    Täitsa lõpp, töötabki Üks väljund paneb täiesti puhtalt, teisel oleks nagu jõhker bassi üledoos ja suht jama heli on. Eks see olegi see väljund millel juhtmed kokku lasin. Ju siis läks seal ahelas midagi veel.
                    kontrolli esimeseks hoolikalt, kas tinutamisega midagi liigset lahti/kinni ei läinud.
                    kui tester olemas, siis võid võrdlusmõõtmisi korras kanaliga alalispingetele teha --
                    kui ntx kõlarijuhtmel alalispinge massi suhtes, lekib väljundlüüt.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Väike vigane võim.

                      Need arvutikõllide võimud enamasti ühed nikatsid, kas võim ise ei pane vastu, toide on lahja või kõik kokku - kompromissid on alati.
                      Mõni päev tagasi toodi ka remontida üks komplekt - natuke võimsamat sorti, seal oli kasutusel TDA2030 võim. Kuna originaal oli ilgelt bug-ine siis sai asemele tehtud täitsa uus

                      Kui kellelegi siin huvi peaks pakkuma siis PCB joonis on olemas ja ka komponentide paigutuse joonis.
                      Lisaks võimendile paikneb samal plaadil ka toitealaldi koosfiltriga - kes seda ei vaja, seda osa tegema ei pea, samas peab sellel ühendama juhtmed õigetesse kohtadesse (maajuhtme ühendamine sisendile on ka oluline - täpse koha peab valima katsetamise teel).
                      Õnnestus saada võimendi omamüra tunduvalt madalamaks kui eelvõimendiosal, seda just lihtsustas maanduse valik. Samuti on see võimuke suuteline töötama täiesti iseseisvalt - nendes kõlarites on pinge lõppvõimule ligi +-18V (TDA2030 piir).TDA2050 mida mina kasutasin, taluvad kõrgemat pinget.
                      Toiteosas 2 LEDi on toite olemasolu indikaatorid -neid kasutama ei pea.

                      Failid siin:



                      Plaadijoonis siis triikimise meetodi jaoks, keda huvitab ja tahab teha UV-ga siis PS.
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: Väike vigane võim.

                        täitsa kena. 100n toitesilumiskonded võiks võimalusel tinutada plaadi tagaküljele,
                        vastavatelt kivi jalgadelt otse massi. vähendab veelgi häireid/mürasid.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Väike vigane võim.

                          Jah, nende kondede asukoht võib erineda plaadist - sama asja teinud ka vaid ühe plaadiga (see joonis siis 2 kanalit+toiteosa ühel plaadil), modisin sobivaks, et eraldiseisvaid plaate ei oleks palju. Toite kondedega on lugu niisugune, et need 100nF võivad olla ka suuremad - ka 1uF jne. Asukoht neil võib erineda iga kivi puhul, mida ma aga olen teinud on see, et need 100nF jätnud samadesse kohtadesse ja kivi toitejalgadelt maha lisanud veel 10nF konded, kui tekib aega plaati modida siis saaks needki plaadile joonistada. Näit. 1206 või 805 SMD oleks hea võimalus.
                          Üldiselt aga TDA vs. LM on ikka nigel seis, samas keegi ei raatsi investeerida ~50€ arvutikõllidele peaaegu sama raha eest uut võimu näit. LM baasil.
                          Palju parem lahendus oleks näit. LM4766
                          -superradical-

                          Comment

                          Working...
                          X