Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 010 ja kõlarite jadaühendus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia 010 ja kõlarite jadaühendus

    On hetkel Estonia eel- ja lõppvõim ning kasutusel ainult A kanal, kasutusel 2 S30 kõlli mis on 4 oomised!

    Praeguses seisus on nii, et muusikat saab ilusti kuulata kuid piisavalt kõva voluumi juures peksab ülekoormuskaitset peale (käib plõks ja kui vool (nagu ma aru saan) nõrgeneb siis viskab kohe maha kaitsme ja muss käib edasi). gromkost on kuskil 6 kandis eelvõimul, arvutis kõik väljundi voluumid põhjas. Õnneks on see voluum tavaliselt sealmaal kus ka S30 enda ülekoormus diood vaikselt märku annab, et eriti rohkem ei soovita keerata juurde.

    Mis saab siis kui nende 2 S30 asemel on 2 S90-t mis samuti mõlemad 4 oomised. Loogiliselt järeldan, et ülekoormuskaitse peksab peale ühe ja kindla voolu väärtuse juures, seega S90 ei saa ma kindlasti täit võimsust kätte kuna kõvema mürina tegemiseks peab ju vool suurem olema...? Või kuidas...

    Kolmas, kui on, et jama värk siis kas oleks võimalik ühendada S30 ja S90 jadamisi!!? See tähendab, et võimul ikka A kanal kuid kõllid panen nii:

    võim -> S30 üks ots -> S30 teine ots -> S90 esimene ots -> S90 teine ots -> võim

    Sellisel juhul on takistus 8 oomi mis tähendab, et vool on väiksem. Kuid nüüd vist ei õnnestu ikka täit võimsust saada kuna S30 hakkab piduriks? Või kuidas nüüd asi on...?

    Lahendused?

    #2
    See, et kaitse peale tuleb on selge, et asi vajab putitamist, kas siis kaitse ise vxi siis mxni kanalitest pisut jamab.
    Jadamisi yhendada soovitan ainult yhesuguseid kxlareid vxi siis vximalikult sarnaseid. Kui ma ise hakkaks nelja kxlarit yhendama siis ma muretseksin 4 samavaarset kxlarit mis oleksid 8@oomised.

    Comment


      #3
      ma soovitan ka sul ühesuguseid kõlle jadamisi ühendada sestnõrhematel tuleb ülekoormus

      Comment


        #4
        kui jadamisi ühendad siis takistus ka suureneb

        Comment


          #5
          mulle jadaühendus ei meeldi.Kõlariletel on võnkepoolidel ja filtrites induktiivsus mis hakkab mõjuma.Ühesõnaga kõrgeid kaob ära.
          muusika on kuulamiseks

          Comment


            #6
            Okei, selge.

            Aga ikka ei saa ma sellest A ja B kanali süsteemist aru mis Estonial on. Kas nende võimendus on omavahelt seotud? Ntx juhul kui ühendan kokku neli 8 oomist kõlle, mõlemile A ja B kanalile seega 2 kõlli, kas siis on tegelik takistus võimendile 4 oomi? Seda pakun just seetõttu, et 8 oomised kõllid oleks sel juhul ju rööplülituses.

            Comment


              #7
              Suö on võimul kaks kanalit.Järgi saad panna 4 kõlarit.Korraga on võimalik panna mängima ainult 2 kõlli.See sõltub sul a/b nupu asendist.See on selleks, et saad kuulata muusikat erinevates tubades kui kõlle ülearu.Kõllide takistusega ei juhtu midagi, kuna alati on ühe võimu taga ainult üks kõlar.
              muusika on kuulamiseks

              Comment


                #8
                Tuumik, miks sa pead alati ni krdi keeruliselt seletama - Kriku küsimuses on juba ka vastus olemas.
                Ehk siis sa Kriku said õieti aru - stereovõimenditel/receiveritel on alati 2 kanalit, kuna stereo toimub kahe kõlari(kanali) parem ja vasak vahel. Kuid enamikul seadmetest on olemas väljundid kahel kõlaripaarile, et saaks sama signaaliallikat nt teises toas kasutada, kus on teine paar kõlareid, või siis eriti helivaljusenäljas inimestele võimalus 2 paari kõlareid taha ühendada(eeldusel, et takistused klapivad).
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Suö on võimul kaks kanalit.Järgi saad panna 4 kõlarit.Korraga on võimalik panna mängima ainult 2 kõlli.See sõltub sul a/b nupu asendist.See on selleks, et saad kuulata muusikat erinevates tubades kui kõlle ülearu.Kõllide takistusega ei juhtu midagi, kuna alati on ühe võimu taga ainult üks kõlar.
                  Seletan veel kord, et estonial saab korraga panna mangima kxik neli kxlarit, kui yldine takistus kanali kohta on vahemalt 4@oomi. Mitte ajada segamini Brigiga millel on meelega nii tehtud, et korraga kas A vxi B systeem.

                  Comment


                    #10
                    Tänud kõigile!
                    Jah, vabalt võib A ja B kanal olla kasutuses, kuna nupud saavad korraga all ju olla ;D
                    Seega siis on võimalik neli 8 oomist kõlli kah korraga mängima panna.

                    Comment


                      #11
                      keegi võix üteldA ,KUS SAAKS ESTONIA VÕIMUL. seda kaitset maha, või nõrgemax mis ei lase sisend pinget veits tõsta nelt mulle tundub ,et see rakendub liiga vara kuid ilma kaitsmetta ei tahax kah olla nii ,et panexin sinna lüliti ,millega saab kaitset välja lülitada.
                      Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

                      Comment


                        #12
                        keegi võix üteldA ,KUS SAAKS ESTONIA VÕIMUL. seda kaitset maha, või nõrgemax mis ei lase sisend pinget veits tõsta nelt mulle tundub ,et see rakendub liiga vara kuid ilma kaitsmetta ei tahax kah olla nii ,et panexin sinna lüliti ,millega saab kaitset välja lülitada.
                        Ja keegi võiks veel öelda, kust kohast ja kuidas ma saaks reguleerida kaitset, mis lubaks ka 4 oomistel kõlaritel töödata.
                        TFK Audio
                        #tfkaudio
                        http://www.facebook.com/tfkaudio/
                        http://tfkaudio.blogspot.com/
                        - Audioblogi, projektid jms.

                        On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                        Comment


                          #13
                          keegi võix üteldA ,KUS SAAKS ESTONIA VÕIMUL. seda kaitset maha, või nõrgemax mis ei lase sisend pinget veits tõsta nelt mulle tundub ,et see rakendub liiga vara kuid ilma kaitsmetta ei tahax kah olla nii ,et panexin sinna lüliti ,millega saab kaitset välja lülitada.
                          Kui kuulamise ajal hakkab kaitse jamama, siis ei saa seda nii lihtsalt kuskilt maha keerata. Asi vajab tinutuskolviga sekkumist.

                          To: Tafka
                          R64

                          Comment


                            #14
                            Ntx juhul kui ühendan kokku neli 8 oomist kõlle, mõlemile A ja B kanalile seega 2 kõlli, kas siis on tegelik takistus võimendile 4 oomi? Seda pakun just seetõttu, et 8 oomised kõllid oleks sel juhul ju rööplülituses.
                            Paraleelühenduse puhul kogutakistuse saad kätte valemiga R=r1+r2/r1*r2 ehk R=8+8/8*8=0,25 ohm. Kuidagi vähe on küll aga valemist 1/R=1/r1+1/r2 tuletades saab sellise vastuse.

                            Comment


                              #15
                              Paraleelühenduse puhul kogutakistuse saad kätte valemiga R=r1+r2/r1*r2 ehk R=8+8/8*8=0,25 ohm. Kuidagi vähe on küll aga valemist 1/R=1/r1+1/r2 tuletades saab sellise vastuse.
                              Valem sul peaaegu xige, kuid xige on siiski selline:
                              R=r1*r2/r1+r2 ehk R=8*8/8+8=4 ohm.

                              Comment

                              Working...
                              X