Teade

Collapse
No announcement yet.

Alaliskomponent võimendi väljundis (ainult teemasse jutt)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Alaliskomponent võimendi väljundis (ainult teemasse jutt)

    Sattus minu kätte üks tundmatu transistorvõimendi. Tundub, et on kellegi poolt käsitsi valmistatud. Küljes on tämbirploki paneel kirjaga Stekker. Võimalik et ka mingi aja toodang Stekkerist. Lõpus on neli metallkestaga transistorit millel kere radiaatoriga koos ning kaks jalga. Nimesid ei ole kuna kirjad on maha lihvitud. Lisaks veel 4 draiveri transistorit, mis paistavad olevat midagi KT814/819 tüüpi, metall lapakad on peal, ei näe nime. Tegelikult võimendi töötab, kuid väljundis täheldasin alaliskomponenti 0,05V kas see on aksepteeritav või peaks olema väljund täiesti puhas? Lisaks häirib mind kõlarisse kostuv "siutsatus" umbes 5 sekundit peale välja lülitamist. Kas need nähtused võivad olla omavahel seotud? Või peaks lahendama asja releega mis kohe kõlari järelt ära lülitab?

    Loodan, et küsimus on arusaadav. Vajadusel postitan veel andmeid.
    Tänud ette!

    #2
    Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis.

    Ega seda pinget reaalselt päris nulli reguleerida saagi. Mingil töötemperatuuril saaks nulli, aga temperatuuri muutudes tekkib ikkagi mingi väike triivimine seoses komponentide parameetrite muutumisega, muidugi eks see sõltu ka juppide kvaliteedist, kui tundlikud nad temperatuuri muutusele on. Siutsatus on tingitud sisse/välja lülitamisel toimuvatest siirdeprotsessidest, sõltub ka paljuski võimendi skeemist. Aitab selle vastu ainult kõlarikaitse relee kasutamine.

    Comment


      #3
      Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis.

      ...
      ats, tol ajal sai Stekkeris umbes 700 võimu teha, praegune kirjeldus kõige lähemal mingile bassivõimule, enamikel võimudel "0" seadepote plaadil olemas, +-50mV pole palju. Säutsu vastu jäi võrgulülitil puudu üks sulguv kontakt mis kiirendaks valjuka kaitse rakendumist.
      viimati muutis kasutaja Scott; 22 m 2011, 04:20. Põhjus: põhiteema
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis.

        Tore, et nii ruttu tagasisidet saab. Plaadil on tõesti üks trimmer-takisti. Äratundmiseks veel niipalju, et kogu võimendi on alumiiniumist vinkel plaadi peal. Horisontaalse osa peal on toitekonded ja toroid ca 15cm läbimõõt ja 7cm kõrge. Vertikaalse osa peal on skeemiplaat ja transistorid. Segaseks jääb mulle valjuka kaitse funktsioon. Õigemini ma ei leia seda plaadi pealt. Viimane lüli enne kõlarit on suur takisti mille ümber on mähitud induktiivsus (see peaks veel jääma võimendi konteksti). Ehk siis lihtsaim lahendus oleks relee, mis toite ärakukkumisel kontaktid lahti laseb...?

        Comment


          #5
          Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis.

          Ma ei tea küll mis aastal see võimendi tehtud on, aga tõenäoliselt siis kui mind veel olemas polnudki või olin piisavalt noor, et elektroonikast veel kaarega mööda vaatasin. Seepärast ei leia ka alust pretensioone esitada, selle ajastu tehnikale.

          Tegelikult käivitus võimendi probleemivabalt ilma müradeta ja töötab nagu "loom". Ma usun, et saan sellest tuppa sobwooferi toiteks hea võimendi. Ma väga hindan, kui siia teemasse tuleks postitused, mis kommenteeriks alalsipinget võimendi väljundis ning peale väljalülitamist siutsatusest vabanemist. Pole veel saanud ühest vastust, kas 0,05V on palju või kannatab sellega edasi elada?
          viimati muutis kasutaja Scott; 22 m 2011, 04:22. Põhjus: põhiteema

          Comment


            #6
            Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis

            Mõõda ära, mitu milliamprit kõlarist alalist läbi käib. Või teine võimalus, sisselülitatud võim ilma signaalita, võta korraks kõlar tagant ära ja ühenda uuesti tagasi. Kui sellise protsetuuri korral käib märgatav krõps kõlarist läbi, siis soovitav pinget vähemaks regullida. Kui midagi krõpsu pole, siis pole probleemi.

            Comment


              #7
              Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis

              Mis siin pikalt....

              Lähtu sellest
              Esmalt postitatud Jyrka poolt
              ats, tol ajal sai Stekkeris umbes 700 võimu teha, praegune kirjeldus kõige lähemal mingile bassivõimule, enamikel võimudel "0" seadepote plaadil olemas, +-50mV pole palju. Säutsu vastu jäi võrgulülitil puudu üks sulguv kontakt mis kiirendaks valjuka kaitse rakendumist.
              Ühesõnaga, kõik ok ma usun.

              Comment


                #8
                Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis

                +-50mV-ist tulenevalt läbib kõlareid täiendav 12,5mA või 6,25mA vool - see ei koorma ei võimendit ega ka kõlareid ja midagi halba sellest ei tule.

                ...
                viimati muutis kasutaja Scott; 22 m 2011, 04:48. Põhjus: muu jutt teise teemasse tõstetud
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #9
                  Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis (ainult teemasse jutt)

                  Hiljuti sai omale soetatud ühe jubeda võimu- Vega 10Y-120C. Antud võimul väljundis samuti umbes +-50mV. Reguleerida ka kuskilt ei anna, samuti heli riivab kõrva- kõrged kriiskavad ja madalad liiga madalad.
                  Andsin võimu kohe vennale, hea et rämpsust lahti sain

                  Comment


                    #10
                    Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis (ainult teemasse jutt)

                    pikk ja raske teema.
                    ainult asi oleks olematu,kui tester oleks kohe 1000V piirkonnale pandud.mõnikord tekitab liigse täpsuse tagaajamine ainult tühja vaeva ja peavalu.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Alaliskomponent võimendi väljundis (ainult teemasse jutt)

                      Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                      pikk ja raske teema.
                      ainult asi oleks olematu,kui tester oleks kohe 1000V piirkonnale pandud.mõnikord tekitab liigse täpsuse tagaajamine ainult tühja vaeva ja peavalu.
                      Estonia lõppvõimu kohta küll nii näiteks ei saa öelda..

                      Comment

                      Working...
                      X