Teade

Collapse
No announcement yet.

"Pehme" väljalülitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    "Pehme" väljalülitus

    Tere!

    Küsimus siis selline, et kas on võimalik kuidagi teha võimendi väljalülitamist kõlaritele ohutumaks?

    Mul on kodus üks PA võim, mis välja lülitades ei tee ühtegi praksu kõlarites. Samas tuttava PA võim prõksutab küll.

    Autosse sai ka võimsam võimendi kõlaritele pandud ja kui võimult toide ära võtta (võti eemaldada), siis käib tugev praks kõlaritest läbi.

    Saab seda nähtust kuidagi leevendada? Esimese asjana mõtlesin - kondekas kuskile vahele, et vool sujuvalt ära kaoks.
    Või kuidas mu toavõimul see lahendatud võib olla?


    Aitäh!

    #2
    Vs: "Pehme" väljalülitus

    Esmalt postitatud presence poolt Vaata postitust
    .....
    Või kuidas mu toavõimul see lahendatud võib olla?
    .....
    Need praksud tulevad täiesti loomulikest siirdeprotsessidest,
    kui võimendi toidet sisse/välja lülitatakse. Kõlari säästmiseks
    taolistest voolutõugetest kasutatakse vastavat kaitselülitust.
    Foorumi otsing sõnaga "kõlarikaitse" või "kaitselülitus" annab
    alustuseks üksjagu palju teemasid lugemiseks.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: "Pehme" väljalülitus

      Koduvõimule lahendus lihtne, kui kõlari kaitse puudub, siis lisada. Kui juba olemas (sa ju ei maini mis võimuga tegu) siis tuleb kaitsel toite ahel ümber teha. Lihtne moodus on toita kaitse plaat otse trafo mähiselt (läbi dioodi ja paralleelis väike lüüt), siis väljalülitamise hetkel tõmmatakse momentaalselt releelt toide maha. Ka autovõimule leiaks rohtu, kui veidi mõtiskleda.
      Muideks võimenditega on nii, et osadel on plaksud siirde protsessi ajal ja osadel neid absoluutselt pole (omad kogemused).

      Comment


        #4
        Vs: "Pehme" väljalülitus

        Olgu, tänud märksõnade eest, eks ma siis otsin ja loen.

        Koduvõimul tundub kaitse olemas olevat - sisse lülitab viivitusega ja välja vaikselt. Artcoustic PA-300 võimuks.
        Autovõim on probleemne.

        Comment


          #5
          Vs: "Pehme" väljalülitus

          Hetkel meenub, et mõnel vanal Pioneeri autovõimul oli näiteks relee(de)ga kõlarikaitse. Osal oli see väljalülitamine lahendatud nii, et võimul oli lisaks ACC ots, mille kaudu muuhulgas tuli ka relee toide. Kui süüde välja keerata, siis väljalülitumise kiirus sõltus praktiliselt relee vastavast parameetrist. Noh, olgu, mõnes skeemis oli küll ACC ahelas ka ca 1000/16 lüüt aga relee polnud seal ainus tarbija + kogu auto elekter, mis läbi süüteluku käib.
          "Remote" otsaga peaks sama nalja saama teha. Kui voolutarve raadio jaoks liiga suureks läheb siis lisatransiga juhtida vms. Võimalusi on mitmeid.
          viimati muutis kasutaja Padasonic; 26 m 2011, 00:52.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment

          Working...
          X