Teade

Collapse
No announcement yet.

STK4050V siseskeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    STK4050V siseskeem

    Sain mina harukordse võimaluse tutvuda hiinlaste vuhvel stk hingeeluga ja tulemus oli masendav. Kui transistorid suutsin tuvastada siis takistitega on lugu keerulisem, hiinlaste smd takisti markeering 111 tähendab 375 oomi ja 201 kiri annab mõõtmisel 100 oomi jne. Peale lugematuid katseid õnnestus isegi mõnel korral paari minuti jagu häält kätte saada kuid enamus kordadest andis töölepanek ainult erinevates kogustes suitsu. On kellegil kokkupuudet olnud mis seal sees tegelikult olema peaks? Datasheet annab küll skeemi aga kõik suurused on paraku puudu.

    #2
    Vs: STK4050V siseskeem

    Skeem olemas aga hetkel riputada ei saa. Samas see jutt takistite kohta ei vasta ilmselt tõele - kui originaalis uuel kivil asjad nii on ja see ei tööta siis päris õige asjaga tegu olla ei saa. Peab ikka hull vuhvlitehas küll olema.
    Lõpptransistoreid seal 4tk ja need on pm. ilma kestata 2SC5200 XI lõpuga kivis on 2SA1943/2SC5200.

    Vaata neid linke:

    http://www.vegalab.ru/forum/showthre...%B0-STK/page15


    Esimesega üsna sarnane.
    viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2011, 04:04. Põhjus: quote
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: STK4050V siseskeem

      Takistid olid sellised paar nädalat tagasi ostetud kivil originaalis. Testri veaks seda panna ei saa, sest teisi takisteid mõõdab õigesti. Lisasin sanyo skeemile väärtused, ehk taipab keegi üle vaadata kus viga võib olla. Takistid on pandud algsete markeeringute järgi, transid olid algselt MMBT5401 ja MMBT5551 aga põlesid järjekindlalt läbi ning plaanin neid asendada MMBTA92 ja MMBTA42 vastu. Kas lõputransistoriteks 2SC3263 ei sobi? Neid on mul mõned vedelemas, 2SC5200 peaks ostma minema.
      Seni siseskeemil läbi põlenud vidinad: TR1, TR2, TR6, TR8, TR10, TR12, TR13, R1, R3, R6.
      Väliminses skeemis viga pole, kõik ühekaupa kontrollitud ja teise kanali kiviga testitud, toimib perfektselt.
      viimati muutis kasutaja moos; 09 m 2011, 13:56.

      Comment


        #4
        Vs: STK4050V siseskeem

        Mis toitepinge? +-82V palju ka 8 oomi jaoks, 16 oomi veel kannataks.
        Takistite nominaalid enamvähem klapivad, R2 võiks suurem olla ekstreemolukorra puhuks. Normaalse toitepinge puhul C3263 käib küll.
        Mina esialgu lõputransse külge ei paneks, korras juppidega peaks väljundis olema 0 lähedal ja jalgadel 7, 10 +-1,2V väljundi suhtes, 4-5 jala vahel 1,2V, 14-15 vahel 0,7V, R9 ja R10 peal pingelang ligi 0,6V alles siis paned lõpud külge
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Vs: STK4050V siseskeem

          Tehase poolt on võimendile pandud +-82V ja trafode mähkimisest hoiduksin. Kui ta on 20 aastat sellise pingega toiminud siis peab ta ka edasi toimima. Kõlarid on 8 oomised S150. Arvatavasti hiinlaste praakjupid mis sellist pinget ei kannata ongi selle järjepideva põlemise põhjuseks. Homme panen enamuse sisust uue ja vaatame mis sellest kõigest siis saab.

          Comment


            #6
            Vs: STK4050V siseskeem

            Esmalt postitatud moos poolt Vaata postitust
            Tehase poolt on võimendile pandud +-82V ja trafode mähkimisest hoiduksin. Kui ta on 20 aastat sellise pingega toiminud siis peab ta ka edasi toimima. Kõlarid on 8 oomised S150. Arvatavasti hiinlaste praakjupid mis sellist pinget ei kannata ongi selle järjepideva põlemise põhjuseks. Homme panen enamuse sisust uue ja vaatame mis sellest kõigest siis saab.


            Heietamised praakjuppide teemal on BS.
            +-95V on üldse max. pinge TÜHIJOOKSUL, sel pingel kivi töötab sisendsignaalita, kui tahad sel pingel seda võimendina kasutada siis takistus kõlaril peab olema 30+ oomi! +-65V on mõistlik kasutada 8oomi korral, üle selle pole mõtet punnida.
            Kui üle siis G, sel juhul töötab - testitud!
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: STK4050V siseskeem

              Kui praakjupid on BS siis kuidas seletada järgmist: kontrollin mina ühekaupa jupid ära, kõik on korras. Panen tööle ja hetkega põleb mõni transs või takisti läbi. Pole ma veel sisendisse signaali lasknud ega kõlareid külge pannud. Kui kivi peab vastu pidama kuni +-95V ja uuena +-82V peal läbi põleb siis on tegu praagiga. On seal siis põhjuseks vigased või valed detailid, vahet ei ole.
              Võin paar takistit vedelema jätta, kui Tallinnasse satud siis tule huvi pärast neid kaema.

              Kui üle siis G, sel juhul töötab - testitud!
              See osa jäi arusaamatuks.

              Comment


                #8
                Vs: STK4050V siseskeem

                Esmalt postitatud moos poolt Vaata postitust
                Kui praakjupid on BS siis kuidas seletada järgmist: kontrollin mina ühekaupa jupid ära, kõik on korras. Panen tööle ja hetkega põleb mõni transs või takisti läbi. Pole ma veel sisendisse signaali lasknud ega kõlareid külge pannud. Kui kivi peab vastu pidama kuni +-95V ja uuena +-82V peal läbi põleb siis on tegu praagiga. On seal siis põhjuseks vigased või .
                Ei pea vastu pidama kui välises skeemis on mingi viga, samuti ei pea ta vastu pidama siis kui välises skeemis olev ahel on koostatud valesti - näit. on nende kivide suurim oht genereerimine ja selleks tuleb muuta seal paari takistit, kui pinge nii piiri ligi siis on igasugused parameetrid mida testriga mõõta ei anna, üsna ohtlikud.
                Ma ei saa absoluutselt aru milleks peab seda kivi punnitama +-82V toitega?
                Kui natuke arvutada kivi max. võimsuse järgi siis see toide ei pea nii hull olema. Ma ise teinud igasuguseid katsetusi seal +-70V kandis max. ja seegi on liig - pole mõtet lihtsalt ning ka vajadust.
                Kui vastuse mõte on "aga mul muud toiteallikat ei ole võtta siis" - noh, sel juhul ei viitsi selles teemas enam rääkida - aastaid asjaga tegelenu kerib vajaliku trafo ise.
                Samuti veelkord:
                +-95V peab kivi taluma ilma sisendsignaalita, mitte nii, et mingi psyträna vms ja +-95V toide, väljundis mingi 4 või 2 oomine autopump - siis peabki see kivi maha põlema.

                Poest ei ole võimalik niisugust kivi saada mis maha põleb - nad kõik käivad liinil tootmise järel testrist läbi - mittetöötavaid ei müü isegi võltsija - soovitakse ju ikka raha teha - tehakse natuke viletsama parameetriga, hind ka soodsam kui originaal ja kui nüüd jumbud max. lubatud pinged rakendavad siis käib jah pauk - lihtne ja samas loogiline.
                Kui on ostetud eeskujulikust poest siis tagasi viia on mõistlikum ja uus asemele küsida.
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: STK4050V siseskeem

                  Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust

                  Poest ei ole võimalik niisugust kivi saada mis maha põleb - nad kõik käivad liinil tootmise järel testrist läbi - mittetöötavaid ei müü isegi võltsija - soovitakse ju ikka raha teha - tehakse natuke viletsama parameetriga, hind ka soodsam kui originaal
                  Eh, siin oli sügisel üks remonditeema, kus ainpaasalu vist oli hädas autoraadio remondiga ja pärast tuli välja, et kõik poest ostetud uued lõpukivid olid praagid. Ei väida, et siin teemas tegemist praagiga, piirpingetel/vooludel juba iga korralik asi peab hakkama esimesel võimalusel mahapõlema.

                  Comment


                    #10
                    Vs: STK4050V siseskeem

                    Kui juhtumisi ei tea siis +-82 V-ga arendab skeem 8 oomil umbes 335W.
                    Sellise käitumise korral tuleks tegeleda ainult pingevõimendi osaga, +- toide 5,15 jalale läbi parajate piiramistakkide, esialgu näit 820 oomi umbes 5W, tarbib umbes 7mA, väljundisse RL 8 oomi, et kivi 2 jalg saaks maad läbi 56k.
                    Kui midagi läbi ei põle siis on võimalik mõõta pinget TR7 k-E vahel, umbes 2,3V, ehk saad ka teiste transside E-B vahelised pinged mõõta.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment

                    Working...
                    X