Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 010 eel- ja lõppvõim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia 010 eel- ja lõppvõim

    On selline süsteem siis kodus arvuti soundi jaoks. Estonia 010 eel- ja lõppvõim ning neile ühendatud Radiotehnika S30 kõlari mis on 4 oomised!

    Olen kuulnud (lugenud siit), et selle võimuga ei tohiks 4 oomiseid kõlareid kasutada üldse - vastab see tõele? Siiani pole midagi mul veel juhtunud (ptüi-ptüi-ptüi)! Aga mis värk siis täpsemalt on? Tean, et selle võimuga võiks vabalt need S30-d ribadeks lasta kui vaja...

    Aga, et mida siis teha, oleks ikka kasulik neist 4 oomistest lahti saada? Ning kuidas võimenduse vahe on? Kas 4 oomiseid võimendab sitemini kui 8 oomiseid?

    Veel tahaks teada, et kas selle süsteemiga saaks ka veel ühe kõlaripaari ühendada mis töötaksid oma kanali pealt!? Et nagu arvutist on 2 väljundit kokku 4 (2 ja 2) kõlari jaoks. See on selleks, et saaks kasutada esimesi ja tagumisi kõlareid sõltumatult ruumilise heli tekitamiseks (mängud jms. analoogne nagu on 5.1 süsteem, aga mul oleks siis 4 suure kõlariga asi).

    Kas kuskil pole täpsemat õpetust ja andmeid selle võimu kohta, et mis ja kus jne. Ma suht võhik sel alal ja sellepärast otsingi inffi.

    Ja lõpuks - kas ikka see raske ja kobakas mille külge kõlarid lähevad (UM-010) on siis lõppvõimuks? ;D või on vastupidi ???

    Tänud!!

    #2
    ei juhtu midagi kui 4 oomised kõlarid on. 4 oomiga on see võimendi 2x50w, 8 oomiga 2x35w. Järelda siit ise.
    võimendi saad panna 2 paari kõlareid, mis mõlemad on 8 oomised! esi- ja tagakõlareid sa ei saa panna niivisii, teist võimendit on vaja, mille ühendad tagakõlarite kanalisse.

    um - usilitel moþnosti ehk võimsus võimendi see on siis lõppvõimendi
    up - usilitel predvaritelnõi, eelvõimendi.
    TFK Audio
    #tfkaudio
    http://www.facebook.com/tfkaudio/
    http://tfkaudio.blogspot.com/
    - Audioblogi, projektid jms.

    On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

    Comment


      #3
      Sellest ma järeldan, et võimendus on 4 oomiste kõlaritega isegi parem ju siis!

      Kuid kas seda 2 kõlaripaari omaette kanalite peal ei saaks kombineerida kuidagi nii, et oleks teine lõppvõim veel?

      Isegi on sel Estonial ju A ja B kanal olemas, milleks siis need veel?

      Comment


        #4

        Isegi on sel Estonial ju A ja B kanal olemas, milleks siis need veel?
        Need on sellel jaoks,et kui on ühes toas 2 kõlarit ja teises toas 2 kõlarit,sis saad valida,et kummas toas musa mängib. Olen ka kuulnud,et saab kuidagi mõlemad sisse lülitada.

        Comment


          #5
          Mõlemat paari saab korraga kasutada tingimusel, et kahe kõlari üldine takistus on vähemalt 4@oomi.

          Comment


            #6
            Mõlemat paari saab korraga kasutada tingimusel, et kahe kõlari üldine takistus on vähemalt 4@oomi.
            ..ja sis kui kaitselülitus laseb 4oomiga mängida paljud ei lase alla 8oomi panna taha..

            Comment


              #7
              ei juhtu midagi kui 4 oomised kõlarid on. 4 oomiga on see võimendi 2x50w, 8 oomiga 2x35w.
              Väike küsimus et kas see on eel- ja lõppvõimu koguvõimsus?
              Minu kodukas

              Comment


                #8
                Kuid kas seda 2 kõlaripaari omaette kanalite peal ei saaks kombineerida kuidagi nii, et oleks teine lõppvõim veel?
                saad nii et jätad ntx üldse eelvõimendi ära, siis ühendad mõlemad lõppvõimendid eraldi väljunditesse, keerad arvutist vaikseks ja tuleb lepase reega.
                Või siis saad nii teha et ainult ühel kõlaripaaril on eelvõimendi vahel.
                TFK Audio
                #tfkaudio
                http://www.facebook.com/tfkaudio/
                http://tfkaudio.blogspot.com/
                - Audioblogi, projektid jms.

                On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                Comment


                  #9


                  Väike küsimus et kas see on eel- ja lõppvõimu koguvõimsus?
                  ei ainult lõppvõimendi, eelvõimendil ei olegi mingit erilist võimsust, mõned millivatid, et signaali edasi anda
                  TFK Audio
                  #tfkaudio
                  http://www.facebook.com/tfkaudio/
                  http://tfkaudio.blogspot.com/
                  - Audioblogi, projektid jms.

                  On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                  Comment


                    #10
                    ..ja sis kui kaitselülitus laseb 4oomiga mängida paljud ei lase alla 8oomi panna taha..
                    kuidas toimida, sellest on siin foorumis juba palju juttu olnud.

                    Comment


                      #11
                      Ühesõnaga, et saada nelja kõlari süsteemi on vaja nõlja võimendit.Estonia 010 on sees kaks väljundit.Sul on vaja veel ühte kahe väljundiga lõppvõimu.
                      Eelvõim võimendab ainult pinget.Ehk siis sinna ei tohi panna väikse takistusega koormust(näit kõlar)Ega kui ühendada jadamisi näiteks 100w võim, sealt läheb edasi 50w võim, mille järel on ka kõll, pole koguvõimsus mitte 10w vaid ikka 50w.lihtne ja loogiline.
                      muusika on kuulamiseks

                      Comment


                        #12
                        Ega kui ühendada jadamisi näiteks 100w võim, sealt läheb edasi 50w võim, mille järel on ka kõll, pole koguvõimsus mitte 10w vaid ikka 50w.lihtne ja loogiline.
                        BBRRRR mitte midagi ei saanud aru! Mis moodi vximud jadamisi?

                        Comment


                          #13
                          ma mõtlesin seda


                          Väike küsimus et kas see on eel- ja lõppvõimu koguvõimsus?
                          Tahtsin seda selgitada, et pole tähtis võimendid on enne lõppvõimu.Võimsuse määrab ikkagi viimane aste.
                          muusika on kuulamiseks

                          Comment


                            #14
                            OK, siis sellel Estonia komplektil see eelvõimu osa ongi põhiliselt timmimiseks (bass, kõrged ning balanss ja näidikud. Ülejäänutest nuppudest ma suurt ei tea :P )
                            Njah, siis ikka pigem minna välja selleni, et asjale veidi võimsamad kui S30 kõllid taha orgunnida, S90-sed 8oomised peaks ideaalsed olema.

                            Comment


                              #15
                              ...SL-150 on ka päris head
                              Abiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
                              DeeJay Catass

                              Comment

                              Working...
                              X