Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu isetehtud esimene võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Minu isetehtud esimene võimendi

    Tere .
    Sai tehtud võimendi mikroskeemile k174un7(vene tähed)
    Mingil määral isegi töötab aga kui näiteks anda sisend näpuga siis korraks võimendab ja siis on vait,võimendab ja jälle vait ja ni edasi ???
    Milles siis äda võib olla.
    Oodatud on ka vähim abi.
    Ette tänades.
    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

    #2
    Millega sa toidad seda vximendit, akki toiteplok lahja?

    Comment


      #3
      ALATI võid ühendused järgi kontrollida ja vaata, et maandus oleks korras.
      TFK Audio
      #tfkaudio
      http://www.facebook.com/tfkaudio/
      http://tfkaudio.blogspot.com/
      - Audioblogi, projektid jms.

      On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

      Comment


        #4
        Toidan 16v adapderiga,just panin toitele 1000mkf lüüdi juurde aga paremaks ei läinud.Võimu tegin mingi fef-i plaadi peale ja ühendasin detailid traadiga.Sisendit proovisin otse 8 jalapealt anda aga ikka ......
        Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

        Comment


          #5
          ........plõksub siukese kilese helina,vastik kohe kuulata.Ühendused muidu korras.Äkki lasin kivi sellega läbi et algul panin 330 pf asemel 330 nf konde ja 100mkf lüüdi asemel mis läheb kohe pluss toitest maha panin 0,5mkf bipolaar konde.
          Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

          Comment


            #6
            Mikroskeem on täie elu ja tervise juures,proovisin ühe teleka võimu peal jargi.
            Aga miks minu võimendi ei tööta ???
            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

            Comment


              #7
              Mikroskeem on täie elu ja tervise juures,proovisin ühe teleka võimu peal jargi.
              Aga miks minu võimendi ei tööta ???
              1. Kas pärast oma võimus katsetamist kontrollisid telekas ???
              Kui ennem, siis on see kivi tõenäoliselt juba õhtal.. Asi selles et see un7 on suht kapriisne vene kivi.
              2. Igaksjuhuks kontrolli kôik ühendused üle (parem,kui keegi teine seda teeb, sest tavaliselt oma vigu ei märka)
              3. Ja igaksjuhuks konrolli üle kõik takid ja konded, kas on ikka sama suurus, mis peal kirjas (eriti takid) ,kondedest saab ainult lüüte tavatestriga kontrollida.
              4.Ega kogemata toidet asi valepidi saand. un7 kohe õhtal pärast seda.( testitud erinevate aparatuuride peal ;D )
              5... ega rohkem oskagi soovitada. Ühes vene ajakirjas oli selline jutt, et igete detailide ja montaazi korral hakkab kohe tööle...
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8


                5... ega rohkem oskagi soovitada. Ühes vene ajakirjas oli selline jutt, et igete detailide ja montaazi korral hakkab kohe tööle...

                Seda olen kullnud oi kui palju kordi aga minu puhul küll ei toimi. Kõik on täpselt nii nagu vaja aga ikka ei ole mingit tulemust. (Järelikult midagi ikka on viga ;D)
                Minu kodukas

                Comment


                  #9
                  Ma vist seletasin midagi valesti või saite valesti aru;asi tegelt nii ,et ehitasin lihtsalt huvi pärast võimu kiviga un7,sama kivi kasutatakse vene värvika heli võimus(sealt ma tema võtsin)ja panin oma skeemi,mis on natukene teistsugune ja seal tema juherdab.Polaarsust segi ei ajanud.Panin kivi tagasi teleke võimule ja töötab ilusti.
                  Ise mõtlesin äkki on mõni lüüt nässus,kas siis teeb ka selliseid vempe.
                  Palju takkidel võib kõikumis hälve seal keskimiselt olla?
                  Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                  Comment


                    #10
                    47k asemel on 48,3k
                    150oomi asemel on 148,5ooomi
                    56 oomi asemel on 54,3oomi
                    3,6k asemel on 3,9k
                    2 oomi asemel on 2,6 oomi
                    mida see siis mõjutab,kas üldse mõjutab või palju siis mõjutab?
                    lüüdid tundusid korras olevat.Kontrollisin nii et laadisin täis ja siis vaatasin selle asjandusega mis näitab makil kas ta töötab või ei tööta.On selline kontrollimine üldse õige?
                    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                    Comment


                      #11
                      47k asemel on 48,3k
                      150oomi asemel on 148,5ooomi
                      56 oomi asemel on 54,3oomi
                      3,6k asemel on 3,9k
                      2 oomi asemel on 2,6 oomi
                      mida see siis mõjutab,kas üldse mõjutab või palju siis mõjutab?
                      lüüdid tundusid korras olevat.Kontrollisin nii et laadisin täis ja siis vaatasin selle asjandusega mis näitab makil kas ta töötab või ei tööta.On selline kontrollimine üldse õige?
                      nii väikesed hälbed ei mõjuta midagi..
                      veel tuli meelde..Kas lugesid kivi jalgu õigesti ???, kuna seal on need kaks plekist kinnitust ja ma ise kah ei anna pead (loe: ei mäleta), kas neid jalgadena lugeda või mitte..
                      Aga võibolla viitad skeemile, mille järgi ehitasid ???
                      mõnikord on netis nii bugised skeemid.. kaaasaarvatud ajakirjas Radio, kus ikka neid veaparandusi hiljem tuli..

                      Edit: kui voltmeeter käepärast , kontrolli pinget võimu väljundis enne lüüti. Üldjuhul peaks see pool toidet olema ja vihjab sellele, et alalisvoolureziim on õige..
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        Tegin võimendi Lembit Abo raamatu skeemi järgi lk 364 b joonis .
                        Homme vaatan pinge enne lüüti üle,praegu pean geograafias referaadi indiast hommseks tegema :P
                        Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                        Comment


                          #13
                          Kuna millegipärast ei saa eelmisele postitusele (kas on mingi pikkuse piirang ??? )lisada siis..

                          Edit2: Kuna lugesin, et võim plõksub, siis oletan, et genereerib, põhjuseks võivad olla liiga pikad juhtmed kivi ja juppide vahel, samuti suur takistus maandusjuhtmes, mille kaudu ronib signaal sisendisse tagasi positiivse tagasisidena, vältimiseks ühenda kõlari massiots otse adapteri külge ja võimalikult palju väldi maandusjuhtmes voolu hargnemist , eriti väljund ja sisendsignaale sama traati pidi korraga.

                          Edit3: Kui aus olla siis on mul isegi hea meel, et kohe tööle ei saand ( saad ju kogemusi ) ja veel paremaks muutub,kui lõpuks tööle saad
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Ise sai kunagi proovitud un7 kiviga kahe erineva skeemiga võimu ja lõpuks läks tööle ka. Aga poest sain kaks korda juba rikkis jupi ja ühe kärsatasin ise imelihtsalt läbi. Hirmus palju aega läks sobiva maanduskoha otsimisele plaadil. Kahjuks oli tal moonutus ka suht suur ja ei osanud miskit ette ka võtta. Siiani seisab kuskil kapis. Ühesõnaga minu kogemuse järgi on ka suht kapriisne jublakas.

                            Comment


                              #15
                              Et mitte uut teemat teha, küsin siin. Tehtud selline võim http://www.hot.ee/dot4/1562q.htm. Mismoodi ma saan nüüd selle lõppvõimu väljundvõimsust reguleerida (või sissetulevat signaali piirata), noh et nagu volume nuppu vaja? Mingi taki asemele vist vaja potensiomeeter panna, aga ma ei tea millise :-[ Kas selle R1 asemele või?

                              Comment

                              Working...
                              X