Teade

Collapse
No announcement yet.

Teeks võimu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Teeks võimu

    Tahaks teha võimu arvuti helikaardi ja kõlarite radiotehnika 6AC-2 vahele. Milline oleks optimaalne variant(odav, norm kvaliteet, lihtne teostada; koolis on tinutamisega tegeldud ja teooriat natuke õpitud)? Kas kahe TDA 2003edega oleks mõttekas?
    Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

    #2
    Kui väga palju pole elektroonikaga tegelnud, otsi mingi lihtne skeem ja hakka peale! Sellised intereeritud võimud yhes kivis on algajale väga lihtsad kasutada, sest pole vaja eriti midagi häälestada ja kombineerida - joodad kokku ja valmis ta ongi.
    Neid TDA seeria kive on päris mitmeid, eristab põhiliselt max võimsus. Esimese tööga ära ürita mingit eriti väimast asja hakata ehitama. Probleem ei ole mitte selle skeemis vaid muudes asjades. Et teha 2*50W võim, peab ka se kuskilt seda toidet saama, st kuskil peav olema 100W trafo ja parajalt suured dioodid ja lüüdid jms värk... Ja kalliks läheb kaa. Eriti kui migi aps juhtub ja pead uue kivi järgi minema.

    Comment


      #3
      Tegelt küsimus mul selles, et ma mitte ei taha hullult võimsat asja teha, vaid midagi optimaalset kõlarite 6AC-2 jaoks, kas see kõllarite tähistus vist tähendas seda, et kõllari nimivõimsus 6W? Kui nii, siis pole mul vist mõtet teha võimsamat võimu kui ca 8W per kanal? Või ma eksin? :-/
      Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

      Comment


        #4
        &AC2 on jah kaheribaline Vene kõlar, nom. võimsus 6W ja Max 10W. Aga see on mõõdetud Vene aegsete standardite järgi, ise teeks natuke võimsama võimu kui 10 per kanal. Saad väiksemate moonutustega kuulata suuremal võimsusel ja pealegi need Vene valjukad kannatavad rohkem võimsust kui peale on kirjutatud.
        Vaata siin kusagil oli mingi 2*12W kiviga võim, TDA1516 oli vist markeering. Ise teeks nendele kõlaritele selle.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          TDA2050' kivist võim peaks sellele sobima...

          Comment


            #6
            to: intz
            Ega sa ürita öelda, et 6AC-2 on kaheoomine? See TDA1516 annax 11W nigu 2oomisesse koormusesse?

            Aga see tda2050 on üpris kobe tükk! Aga mida arvata tda2030 kohta? See peaks olema suht norm kivi mu kõllide korral?
            Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

            Comment


              #7
              to: intz
              Ega sa ürita öelda, et 6AC-2 on kaheoomine? See TDA1516 annax 11W nigu 2oomisesse koormusesse?

              Aga see tda2050 on üpris kobe tükk! Aga mida arvata tda2030 kohta? See peaks olema suht norm kivi mu kõllide korral?
              see 6AC-2 peaks nagu 4oomi olema.. ma ise tegin kunagi sellest TDA2050 kivist võimu.. s30(8oomi) jäi ta lahjaks

              Comment


                #8
                6AC2 on 4 oomine kõlar, kus elementidena on kasutusel 6GD6(10GD34) ja 3GD2. Põhimõtteliselt sama asi nagu S30.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Et teha 2*50W võim, peab ka se kuskilt seda toidet saama, st kuskil peav olema 100W trafo ja parajalt suured dioodid ja lüüdid jms värk... Ja kalliks läheb kaa. Eriti kui migi aps juhtub ja pead uue kivi järgi minema.
                  See, et toide on kallis on väga õige jutt. Tahtsin siis isegi hiljuti ühte 2X50W lõppvõimu konstruktorist ehitada, konstruktor maksab 230 eeki toide tuleks kuskil 400 eeki. siis jäigi asi katki. poes soovitati minna prügimäele vanadest asjadest toidet välja lõhkuma ja öeldi veel et nii mõnedki on sedaviisi toite saanud.

                  Comment


                    #10
                    kes teab, palju vanast printeri toiteplokist abi võiks olla?
                    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                    t-linespeakers.org

                    Comment


                      #11
                      kõige parema trafo saab vene telekast..

                      Comment


                        #12
                        Kas keegi pole proovinud toiteks kasutada 12V halogeenpirnide elektroonset muundajat? Need on ju suht pisikesed jubinad (~250 Watine on 12x3x4 cm )kui sinna lisada kõik vajalik "chicken-food" - dioodid, lüüdid... Peaks võimsa ja töökindla asja saama ? ???
                        Head susserdamist !

                        Comment


                          #13
                          See on minu teada türistor-regulaator. Seega nõuab õiget (võimast) koormust ja ei kõlba. Võib järeloleva elektroonika maha põletada!!!
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Tegelt see teema algas vist ikka sellest, et ma tahtsin soodsalt mingit võimu teha...
                            Kas stereovõimule 2*TDA2050 jätkuks toiteks mingist 12V/8A otsast(vana arvuti toiteplokk)?
                            Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

                            Comment


                              #15
                              võimas too toitekas on? tavaliselt need vanad toitekad on oma 200w ära.. siis peaks sobima...

                              Comment

                              Working...
                              X