Teade

Collapse
No announcement yet.

Krõpsud kõlaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Krõpsud kõlaris

    Selline mure, et ehitasin TDA1516 kiviga võimu (Teema: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/YaBB.cgi?boar...;num=1038938862) ning nüüd teeb pea alati kõlaris krõpsu, kui majas mõni tarbija (näiteks tavaline elektripirn) sisse/välja lülitataxe >

    Keegi läheb vannituppa ja paneb tule põlema ning mul kohe krõps kõllis... Vaatasin, et majas on osalt uued (euro)tulede lülitid ja osalt vanad (vene) ning vanadega on asi päris hull.

    Võimu esialgsel kokkupanemisel kasutasin osade ühendamiseks ühesugust peenikest juhet ja yhendused olid võimalikult lühikesed, kuid väljanägemine oli kehv (tegin ju vaid testimiseks). Seda jama siis minuarvates polnud, sest proovisin teda nii päeval kui ka õhtul... Nüüd jootsin krempli lahti ja panin vähe pikemate ja paxemate juhtmetega ta kõlari kasti sisse. Skeem on põhimõtteliselt sama. Lisasin vaid toitele lüliti vahele. Kas võisin kuidagi kivile jootes liigselt kuuma anda ja midagi untsu keerata või ons mingi muu põhjus?

    #2
    Äkki on sul majas võrgupesad (ja valgustus) jagatud gruppideks, iga grupp oma kaitsme all ja võim sai enne toidet teisest grupist, mis oli "puhas"?
    Proovi kasutada võrgufiltrit nagu need arvutites on.
    Kas krõps on ka siis kui volüüm nullis?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Äkki on sul majas võrgupesad (ja valgustus) jagatud gruppideks, iga grupp oma kaitsme all ja võim sai enne toidet teisest grupist, mis oli "puhas"?
      Proovi kasutada võrgufiltrit nagu need arvutites on.
      Kas krõps on ka siis kui volüüm nullis?
      Majas võrk gruppideks jah, kuid enne sai samast pistikust. Krõps on alati, kui võimul kasvõi toide sees ja sisendil juhetki taga pole...

      Vat võrgufilter on mulle suht tundmatu asi, sest ma alles päris algaja... Kas saaksid mulle väheke selle toimet ja ehitust kirjeldada? Ons ta isetehtav ja palju hind võiks tulla?

      Comment


        #4
        Võrgufilter on topsike või skeem plaadil kus kumbki võrgujuhe läheb läbi drosseli. Vedri mähised on keritud samale alusele. Edasi läheb kumbaltki võrgujuhtmelt konde (4,7nF/2,2kV) võrgu nulljuhtmele. Mõnikord võib olla võrguotste vahel ka konde. Ilmselt on kõige targem mõni vana arvuti toiteblokk vms. maha lammutada sest ostes võib ta kallis olla. Otsinud pole, seepärast ei tea täpset hinda öelda.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Mida see võrgufilter teeb?

          Comment


            #6
            Ta võtab maha kõrgsageduslikud (impulss-)häired. Põhiliselt need mis arvutist võrku minna tahaksid aga ka vastupidi.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Praegu hakkasin mõtlema, et mul ju aktiivkõlaritele mõeldud trafo ja sel peax iseenesest võrgufilter sees olema??? Kruvisin toiteploki lahti ja seal ongi väike skeemike, millel on 4 dioodi, takisti ja kondekas. Kas see skeem sisaldabki võrgufiltrit ka või ons see vaid dioodsillaga alaldi? Ehk ons viga siin? Sest mul enne ta ei krõpsunud ja nyyd ehk keerasin vahepeal millegiga selle untsu....

              Comment


                #8
                Ei tundu küll selline olevat. See sild on ilmselt võimu toite alaldi?
                Kuidas sa toite võtad ja kuidas enne oli? Äkki sattus 2 alaldit järjest
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Ei tundu küll selline olevat. See sild on ilmselt võimu toite alaldi?
                  Kuidas sa toite võtad ja kuidas enne oli? Äkki sattus 2 alaldit järjest
                  Toide läheb nõnna nagu mul oli aktiivkõlaritel, et see eespool kirjeldatud värk on toiteplokis ja siis enne võimu ons veel üks diood pandud. Aga kas see takisti ja kondekas (2200MF 25V konde) on kah osa alaldist siis?

                  Comment


                    #10
                    Ja üldiselt see diood (540), mis mul sääl võimu juures on, ei mõjuta minuarust midagi... Proovisin ilma ja sellega ja ei saand midagi aru - töötas igal juhul ja krõps oli kah... Aga jätsin ta siiski alles.

                    Mul ikka kole kahtlus, et järsku see kondekas sääl toiteplokis läbi...

                    Comment


                      #11
                      Joonista õige oma võimu toiteosa skeem üles. Saab mul selgemaks ja ehk endal ka Igatahes liigseid dioode küll vaja ei ole, pinge langeb nende peal. Toitelüüt on tõesti oluline osa alaldist. Kui ta pahaon, tekib urin ja ehk ka krõpsud. Kas võimu peal on ka mingid toitelüüdid?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        A kui paned trafo 220V poolel 2 100n kondet massi?2-polaarse toite korral.1-polaarse korral lihtsalt 220V otste vahele?
                        Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                        Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                        Comment


                          #13
                          Kah hea soovitus. Konde peab siis vähemalt 400V olema, parem rohkem.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Aga mis ma tast sinna 220 otsa topin - lihtsam oleks ju vast seda nõrka voolu ikka filtreerida/stabiliseerida? Või ei ole? - ma ju täitse kollanokk veel :-[

                            Skeemi panen kah kohe varsti üles - pold vahepeal aega alaldit lahti jälle kruvida ja väheke lähemalt uurida...

                            Comment


                              #15
                              Otse võrguotste peale olev konde võtab tõesti hästi müra maha.
                              Aga vaataks sus skeemi.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X