Teade

Collapse
No announcement yet.

TDA1516 (TDA1518) võim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TDA1516 (TDA1518) võim

    Käisin netist tõmmatud skeemiga (data sheet) Tevalos ja sain säält TDA1516 kivi ja kolm kondekat, mis peax olema kogu vajaminev kraam, et sillatud võimu ehitada...

    Trükiplaati ei hakanud tegema ja jootsin peene juhtmega asja kokku. Kasutasin 15.8V (testriga mõõdetud) alaldit (alaldil kirjad: 12V ja 1.5A ning 18VA - see puudutab väljundit). Kõlaril on R.M.S. 5W ja tak. 8 oomi. Panin siis asja taha ja kõlar ainult surises... Surin muutus sekunditega kõvemax ja ma võtsin toite tagant. Kivi läx ka kuumax. Milles asi? Skeemi kontrollisin mitu korda läbi ja kõik on nii nagu paberil...

    Kas järsku ei meeldi talle 8 oomi kõlar? Või mis veel olla saab? On keegi, kes oskax aidata... Netist leiab selle kivi kohta lehe kah ja sääl on asi selline nagu mul praegu laual...  

    #2
    Nägemata on raske arvata kuid:
    - kas kasutasid sildskeemi?
    - Toide pulseerib?
    - Radika ikka panid? Kindlasti? Mitte haamri ;D
    - Muide, datasheeti lugesid - max voolutarve impulsis on 6A!
    Kuidas sisend on antud - sa rääkisid 3-st kondekast aga sisendi oma on ka KINDLASTI vajalik!
    8 oomi võtab vaid võimsust alla aga ei aja võimu reziimist välja, Sinu jutu järgi oletan, et võim on kõvasti valse reziimis.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Nägemata on raske arvata kuid:
      - kas kasutasid sildskeemi?
      - Toide pulseerib?
      - Radika ikka panid? Kindlasti? Mitte haamri ;D
      - Muide, datasheeti lugesid - max voolutarve impulsis on 6A!
      Kuidas sisend on antud - sa rääkisid 3-st kondekast aga sisendi oma on ka KINDLASTI vajalik!
      8 oomi võtab vaid võimsust alla aga ei aja võimu reziimist välja, Sinu jutu järgi oletan, et võim on kõvasti valse reziimis.
      Kasutasin sildskeemi ja panin korraliku radika (mingite arvuti aktiivkõlarite kivi all olnud). Mida tähendab, et kas toide pulseerib?  :-[
      Vat voolutarve jäi tõesti kahe silma vahele  :-/
      Kondekaid panin kolm jah, sest skeem sääl netis näitas nii... Ise kah imestasin, et kuidas neid nõnna vähe läheb  :P, aga see kolmas läxki sisendile! Kax läxid toitele...

      Njah... Yhesõnaga probleeme kui palju. Igavene napakas skeem oli kah sääl netis, et tavaliselt on tiba asjalikumalt tehtud, kuid vaatasin, et hää võimsus sellise voolu korral ja selle õnge ma läxingi... Kas nyyd on kivi tõenäoliselt tuxis? Ma kaua teda ei kärsatanud...

      Comment


        #4
        Toide peab olema heaste silutud, suured lüüdid ja korralik trafunkel et särtsu jätkux. Surin on tavaliselt just selle puudusest. Sinu kirjeldus viitab aga mingile veale. Pane too sisendikonde kah skeemi (kui veel pole) ja proovi uuesti. Esitex võta valjukas ää, ja mõõda piget väljundis - mõlemas peab olema pool toitest. Kui see OK, pane põxuva südamega mölakast taha ja katseta uuesti, ehk jäi kivi ellu!
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vaatasin praegu just TDA1516 kivi data sheet'i ja siis 1519A oma, mis oli just nende aktiivide kivi, mille toidet ma kasutan ja mõlemal on seesamune repetitive peak output MAXIMAALSELT 4A ja sel 1516 kivil on veel non-repetitive MAX 6A, kas see mitte ei tähenda, et selles ei tohix probleem olla? Ja minuarust on see MAX, mis olla tohib, vai ei ole? :-/

          Kondekas on algusest peale seal sisendi vahel...

          Proovin ilma kõllita...

          Ja kui voolu pole, siis on kypse jah :P ?

          Comment


            #6
            Mitte halligi ei tule läbi... a kivi läheb ca 10 sekiga kuumax - nii, et näppu peal hoida ei saa. Siis võtan loomulikult toite tagant... Mis jama olla võib?

            Comment


              #7
              Kurb küll aga siis on vist kivi küpse
              Jah, too max vool ei peaks hetkel mõjutama, lihtsalt mainisin.
              Kuidas lood pingega kivi väljundis?
              Ega sa juhuslikult kivi jalgade numbrite lugemisega ei eksinud?
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Jalgadega ei eksinud 99%  
                Täitsa kindel pole ju kunagi, kuid MINUARUST on asi skeemi järgi.

                Väljundis on algul 10mV(kõigest) ja see hakkab kasvama kivi soojenedes... Kui näpp enam ei kannata peal hoida, siis on umbes 25mV ja sellega mu experiment lõppeb...

                Aga avastasin, et SISENDIST tuleb 9V välja!!!
                Mis kuramuse jama see on!? Samas lõi mul "sangal" kaitse kah kohe läbi, kui toite taha panin (õnnex on automaatne kaitse ja klappide pistiku väljatõmmamisel hakkab uuesti mängima).
                Mul endal on igatahes juhe koos ja midagi asjalikku aju enam välja ei mõtle  :P

                Kivi tõenäoliselt nyyd nässus, kuid OK, mis siis ikkagi viga oli? Kas keegi ei tahax seda kivi katsetada   ?

                Comment


                  #9
                  Väljundis on algul 10mV(kõigest)
                  Peab olema 1/2 toidet. Kas sa stand-by otca ikka seadsid aktiivseks?
                  et SISENDIST tuleb 9V välja!!!
                  Mis värk see on? Kas 9V läx sanga? Konde on ju teel ees? Ei saa aru, joonista võimu ühendused signaaliallika ja toiteblokiga. Kas sangal ja võimul on ühine toide?


                  Kivi tõenäoliselt nyyd nässus, kuid OK, mis siis ikkagi viga oli? Kas keegi ei tahax seda kivi katsetada ?
                  Kivi on vist kutu, temaga pole miskit teha (teor. võis ka ellu jääda). Skeem ise on huvitavam, saax ehk pihta, mis juhtus.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    suriseb??? mul ka ükskord võim surises ja häda oli selles,et toite kütsin valesse jalga kivile..

                    Comment


                      #11
                      Kasutasin seda skeemi:



                      Kindlasti tegin mingi lolli vea, mis tuleneb loomulikult sellest, et see mu esimene sellelaadne ettevõtmine oli  :P

                      Sellised küsimused tekkisid, et kas toite (Vp) juures nende kahe kondeka maa läheb kokku toite "miinusega"?  :-/

                      Kondekad olid mul muidu sellised:
                      1) 100nF 25V +80%-20% 3mm
                      2) 2200MF 25V 85oC 13*26mm R=5mm JAMICON
                      3) 220nF 100V (sihuke anti...)

                      Toide: 16,2V 1,5A 18VA (pinge on testriga mõõdetult - peale on aga 12V märgitud). Toide oli muidu arvuti aktiivkõlaritel ja nonde kivix oli TDA1519A.

                      Kõlar: R.M.S. 5W ning MAX 50W ja 8 oomi takistus - märgitud (testriga 6 oomi  :-/)

                      Sisendina kasutasin mingi suvalise Akai sanga kõrvaklappide väljundit, kus parema ja vasaku kanali panin ühte (ei tohix ju midagi halba teha?). Sangal on õnneks automaatne kaitse väljundil ja lõplikult ma midagi untsu ei keeranud - pistiku väljatõmbamisel hakkas uuesti tööle...

                      Ja huvitaval kombel andis tõesti sisendisse mingil hetkel 9V! ning toite ühendamisel lõi sangal kaitsme läbi (loomulikult). Kõlariga vaid surises ja kivi kuumenedes ning aja möödudes (ca 10sek) läx surin(pinge väljundis) kõvemax. Toidet hoidsin max seni, kui näppu kivil enam hoida ei saanud... Ah jaa, radikas oli täiesti korralik ning isegi grammike termopastat leidus alla...

                      Comment


                        #12
                        Jah, toitebloki miinus läheb "maha" ehk nende kondede miinustele, kivi otctele 3 & 7. Signaalijuhtme maa läheb samasse kohta. Toite pluss kivi otctele:6,8,10 ja 11(std-by). Kivi otsad 2 & 13 ikka ühendasid kokku?
                        Ma mõtlesin skeemi all seda, mis sa kokku jootsid. Küllap tegid korralikult aga mingi viga ju PIDI olema :-/
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Kõik tegin nõnna, kuid need kax kondet jätsin maata - panin nad lihtsalt omavahel kokku, kuid "miinust" kylge ei yhendanud :-/. See on sellest, et kogemused(teadmised) nigelad... Pärast alles hakkasin mõtlema, et "maa" ju tähendabki "miinust" ... :P

                          Kas see võis olla piisav põhjus, et kivi läbi? Seepärast, et ma nagu katsetasin korra õige skeemiga ka, kuid mingit tulemust minuarust ei saanud. Korra ehk proovin täna veel. Või järsku läx mõni konde läbi? Kas neid testriga kuidagi kontrollida ka saab?

                          Huh, ei jõua enda rumalust ära kiruda... >

                          Selline kyssa, et kas toidet annab kah kuidagi nõnna ära rikkuda, et voolu kyll tuleb, kuid see võib näitex valede parameetritega olla (tobe kysimus)? :-/

                          Comment


                            #14
                            Ytle veel, et lollidel ei vea

                            Panin asja nyyd korralikult kokku ja töötab!

                            Igatahes, suured tänud kõigile, kes asjale kaasa viitsisid mõelda ja kes abiks said olla!

                            Comment


                              #15
                              Räägi siis teistele ka kus sa algselt mööda panid.

                              Comment

                              Working...
                              X