Teade

Collapse
No announcement yet.

Toiteplokk TDA 2030 ja eelvõim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Toiteplokk TDA 2030 ja eelvõim

    Ei oska kõigi pakkudud võimaluste vahel valida ja ilsaks tunduvad need veel liiga kallid.
    Mul on vaja sellist toiteplokki mis suudaks ära toita kaks TDA 2030 võimu skeemi mis siin foorumil ennist üleval olid (160W lõppvõim). Kaks selleks, et tahan nad stereosse ühendada. Kui kellegil on mõni nuttikas lahendus mis selle võimsuse välja kannataks võiks mailida või siis üles panna.

    Teisaks olekas nutikale lahendatud eelvõimu skeemi vaja mis oleks stereo väljundiga.

    #2
    mis TDA2030 annab sellist powerit välja???või on see miski lõpptranzidega skeem?
    Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
    Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

    Comment


      #3
      Ja selles skeemis on 4 transistori ja kaks TDA2030 sild ühenduses.

      Comment


        #4
        siis küll.
        kui sa tallinnas elad,siis kunderi tänaval ret-tehniku poest saad estonia lõppvõimu trafo.see annab mingi +- 50V.ainult võimsust on sel juhul vähevõitu-pane 2 trafot,kummalegi kanalile eraldi.kui rahakott kannatab.
        Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
        Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

        Comment


          #5
          Mul on endal ka üks taoline trahvo aga mul oleks vaja +-18-22v toidet. See annab kahelt klemmilt sellise pinge välja ka aga ma ei tea kui võimas see on. Kuida ma võimsust täpselt kindlaks saaks määrata.

          Comment


            #6
            üx võimalus on südamiku ristlõikepindala järgi.kahjux pole ma praegu kodus,et täpselt järgi vaadata.
            teine variantingesta,väljundisse pane mingi 50W paarsada oomi reostaat-mida sul muidugi pole kuskilt võtta-,ja hakka koormusvoolu suurendama samal ajal väljundpinget mõõtes.kui pinge hakkab langema,siis sellel koormusel mõõda ära väljundvool.siis arvuta võimsus(IXU=P).
            ma arvan,et nii sa ei viici.panen siis täna öösel sulle siia selle ristlõike järgi meetodi kirja.kui vaja.
            Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
            Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

            Comment


              #7
              Trfo arvutamisest kirjutasin siia http://www.hot.ee/qwerty009/
              Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

              Comment


                #8
                nojah,sedasama varianti ma mõtlesingi.aitäh,et üles panid,mul ka lihcam,ei pea ise kirjutama hakkama.
                Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                Comment


                  #9
                  Tänan teid selle abi eest kuid oleks veel abi vaja eelvõimu skeemi tegemisel.http://www.hot.ee/royalclub/voim160w.htmlsee on see skeem mille järgi ma oma võimu teen ja seal on ka üks toite skeem mis peaks sinna sobima.Kuna olen nüüd ise ka koju jõudnud siis võin selle trafo tähise ka öelda TP 100-6(vene tähed) järsku ütleb see teile midagi.

                  Comment


                    #10
                    Tõenäoliselt on tegu 100 W trafoga aga südamiku ristlõike järgi saad päris usaldatava tulemuse
                    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                    Comment


                      #11
                      mis sa tahad mingit eelvõimu skeemi vä?
                      Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                      Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                      Comment


                        #12
                        Oleks tore küll kui mõni normaalne eelvõimu skeem kuskil leidub. Tore oleks kui see stereo väljundiga ja madale pingeline milli voltides ja et saaks reguleerida nii bassi kui trepleit ja voluumi.

                        Comment


                          #13
                          Kas see ei sobi mis siin on hot.ee/evo14
                          Ja see toide mis seal lehel on 4400 lüütidega arvan ei vea välja. 160 W võimu jaoks peaks olema vähemalt 15000 uF. Muidu toite skeem on ok ja täiesti tüüpiline mida võid kõikjalt leida.
                          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                          Comment


                            #14
                            vaata ehk siia:http://www.hot.ee/evo14/
                            aga üldisemalt:raamatukogus kaeva venelaste "radiot",teisex arvan,et "google`s" otsisõna "preamp cirquit"vms.peax ka tulemusi andma.laisk nagu ma olen,ei viici praegu siinsamas foorumis kaevata,a ma arvan,et siit leiad ka mingi vastuse oma probleemile.ei tea ju ka täpselt,mida sa just tahad ehitada(noh,et mis otstarbel).ise sa peaxid ikka kõige paremini teadmasiin sulle näitex subwoofri ja tavakanalite filter:http://www.hot.ee/moogoo/Filter.rar(selle avamisex on winrar) soovitan kasutada 1. poolt subaka filtrist-saad veel täiendavalt basse tõsta.noh,loe see jutt seal läbi-siis saad pihta,mida ma mõtlesin(vist oli ikka 1.pool?).
                            ah jah,seal evo kodukal 1 aktiivne tämbriplokk:tranzide asemel soovitan kasutada K157UD2(vene markeering).need skeemid seal on tegelt tiba vananenud.filtrid on näitex L.Abo"Raadiolülitustest".selle 5-ribalise filtri tegin ma kunagi aastaid tagasi valmis-minu mäletamist mööda oli päris asjax mõnda aega.
                            eelvõimu toitest:väga soovitav on toide võtta eraldi trafo mähistelt.point selles,et lõppastme(eriti just 160W-se)vool on väga suur ja kõikuv.selle tulemusel hakkab ka müratundliku eelastme vool kõikuma ja eelaste lõppkokkuvõttes mürisema.sellepärast paremad võimud ongi täiesti eraldi kastid.aga loodan,et asja ajab ära ka näitex 2 stabilisaatorkivi mõnetuhandeste(mikrofaradites)kondekatega.
                            jõudu!
                            Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                            Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                            Comment


                              #15
                              Need eelvõimud ei sobi sellepärast, et nad on vanad ja liiga suure toitega. Neid kasutati 10-20 aastat tegasi. Küsisin selle järgi TPT elektroonika õpejõudude käest. Põhimõtteliselt saaks selle eelvõimu koos nendega ka teha aga lootsin et äkki on kellekil mõni uuem skeem juba olemas. Kui peaksin nendaga selle skeemi tegema eks panen selle üles.

                              Selle toite skeemi kohta küsiks veel kas tohin sinne mõlemad võimud taha panna kui seal vähemalt 15000 uF oleks. Küsin seda kuna kokka on need ju 320W. Või peaks siis kaks eraldi skeemi tegema ja 100w trafo selles skeemis vist ei ole piisav ühe võimiki jäoks.

                              Comment

                              Working...
                              X