Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika võim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika võim

    Mul on Radiotehnika võim. Lasen arvutist muusikat, mingi umbes 4-5 lugu. Ja siis hakkab jama pihta. Kõllist lööb läbi mingi bassi taoline võnkumine. Ja hakkab järjest kiiremini võnkuma. Kuulata pole enam võimalik, sest see võnkumine on juba liiga suureks ja sagedaseks läinud. Kui keegi sai mu jutust üldse aru midagi, siis oleks väga hea. Kui midagi arusaamatuks jäi, küsige. Oleks hea kui keegi oskaks aidata, mis ma tegema pean. Üks tark sõber ütles, et midagi kuumeneb üle. Kui keegi viitsib midagi mõtelda, mis võib mu võimul viga olla, kirjutage üles.

    #2
    ..mul endal ka Radiotehnika võim ja kunagi oli samalaadne probleem-väga kehv heli tuli kõlaritest, plärises ka.Nimelt olid elektrolüüdid läbi, pika ja peale kuivanud..ma ei tea , kas sul sama jama, aga eks paranduses oskaks keegi konkreetsemalt öelda. Samuti võib kusagil mingi lühis olla ja lõputranssides mingi jama, et niimõõdi käitub!

    Comment


      #3
      ..mul endal ka Radiotehnika võim ja kunagi oli samalaadne probleem-väga kehv heli tuli kõlaritest, plärises ka.Nimelt olid elektrolüüdid läbi, pika ja peale kuivanud..ma ei tea , kas sul sama jama, aga eks paranduses oskaks keegi konkreetsemalt öelda. Samuti võib kusagil mingi lühis olla ja lõputranssides mingi jama, et niimõõdi käitub!
      Kus need lõputransid on ja millised nad välja näevad?

      Comment


        #4
        Ülekuumenemine võib tõesti olla.
        Aga mis võim siis teeb kui peale plärisema hakkamist volüüm maha keerata, jääb vait või võngub edasi?
        Kas võnkumine on võrgumüra (sama hääl,mis tekib, kui võimu sisendit näpuga puutud)?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          ehk on viga mõnest elektrolüüdist, mis nagu on ja nagu pole ka töökorras
          see vast mingi v2ike lüüt
          :
          hrrp://www.dialab.ee

          Comment


            #6
            kui mina olen õieti võimude ehitusest aru saand on seal mingi konde, tänu millele ei hakka asi võnkuma

            Comment


              #7
              Seda nimetatakse genereerimiseks.
              See tähendab,et võim on kuskilt positiivses tagasisidestuses.Väljundist saab signaal kuidagi sisendisse tagasi.
              Kasutatakse positiivset ja negatiivset tagasisidestamist.
              On positiivne pinge tagasisite,voolu tagasiside ning
              negatiivne pinge-,voolu tagasiside
              Negatiivse tagasiside puhul juhitakse väljundist sisendisse osa signaali tagasi vastandfaasis sisendiga (või diffastme
              invertersisendisse pärifaasis).Mõte selles,et stabiliseerida võimendi tööd ja vähendada mittelineaarmoonutusi(THD),samas kasvab faasimoonutus eriti kõrgetel sagedustel(see tuleb võimendis tekkivast ajalisest viitest).
              Teine varjant on positiivne tagasiside kus signaal juhitakse sisendisse tagasi pärifaasis.
              Seda kasutades on tehtud enamus generaatoreid,et võim toodab ise endale signaali(kui näiteks mikkriga kõlari juurde lähed hakkab undama).
              Sul on ilmselt sama efekt ainult,et kõigepealt tee kindlaks kustkaudu tagasiside toimub kas lõppvõimus eelvõimus või hoopis toite kaudu jne.
              Kas genereerivad mõlemad kanalid?
              Kui võtad lõppvõimu sisendi lahti,jääb vait?
              Kui lühistad eelvõimu sisendit,jääb vait?
              Kas see sõltub volume nupu asendist?
              Vahest on kuskilt maa juhe lahti või valesti?
              Lüütides saab viga olla.
              jne.
              Loe tagasiside kohta näiteks ABO punasest raamatust.
              Kui sul seda ei ole siis hangi või laena kuskilt.
              Eesti keeles kirjutatud ja hea raamat ka veel.

              Comment


                #8
                õige jutt, krijans.
                niisama ei saa ka aidata, kui infot nii vähe on. Võiksid siis vähedi mainida võimu tyybi, 101 või victoria vms? Siis ehk keegi saab ka aidata?
                Probleem lihtne ja enamasti tingitud mingi tagasisideahelas oleva kondeka mahtuvuse kadumisest. Silma järgi pole midagi teha, ikka tuleb yle mõõta teatud ploki konded ja siis vigased ära vahetada. Krdi vene kondedel oli isolatsioon nii kehva, et pika aja peale lendus sealt kogu vedel osa välja ja mahtuvus vähenes paar suurusjärku... Isegi olen selliseid kodesid kohand, millel tihend nii läbi, et tops tuleb osast ära....

                Comment


                  #9
                  Kõige hullem kui see lüüt siis raja kondeka alt läbi söövitab ja midagi näha ka ei ole

                  Comment


                    #10
                    ma olen selliseid kondesid näinud...mingit möga ajas alt läbi

                    Comment


                      #11
                      see vihjab ikkagi mingile "armeenia" kondekale.st.kui viga ei tule välja kohe,vaid mingi aja pärast.kui mõelda ei viitsi või pole skeemi,siis hakka üxhaaval elektrolüüte välja vahetama
                      Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                      Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                      Comment


                        #12
                        Tööl katsetan selliseid skeeme kuuma ja külmaga (nagu Mammuti poeg ühes ammuses jutus ;D). Tegelikult on point olemas - lüütide vead tulevad hästi välja just jahutades. Müüaxe selliseid aerosooliballoone, jahutab -50C-ni.
                        Kuumutada annab kasvõi fööniga. Ei pea alati 5 min ootama!
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          :-/ :-/ :-/See võim teeb vist selleks seda jama et sees on tal venelaste "kivid", vist 157ud2-ed, mis on väga ebatöökindlad, need ongi selle võimu tüüpviga. proovi vahetada
                          ehh... andrjusa

                          Comment


                            #14
                            Raadiotehnika on NSVL's toodetud, yllatus, yllatus... Muidugi see vene juppidest. Kui asi ikka genema läheb, peab olema viga tagasisieds ja mitte mingites kivides... Kuskil mingi konde ntx surnd või suremas, igal juhul ypris piiri pääl ja kui kaldub korra positiivseks tagasiside, hakkab genema... Muidu raiotehnika väga kvaliteetne pill oma aja kohta. Ja ka präägu on kvaliteedilt yle igasugu meid in tsaina värgist. Vene ajal tehti asju nii, et kui katki läheb, siis saax parandada. Nyyd tehakse odavamad asjad nii, et kui katki läheb, siis viska minema ja mine poodi uut tooma...

                            Comment


                              #15
                              Paraku on Digitalil õigus-asi peab soovitavalt garantiiaja vastu pidama ja siis...kes käskis osta (
                              Kondede vead tulevad tõesti hästi välja külmaga, proovige.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X