Teade

Collapse
No announcement yet.

Võim = kõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võim = kõlar

    Kuidas oleks kõlaritele kõige parem, kas siis kui võim ja kõlarid on täpselt võrdse võimsusega (2 x 35W võim ja 35W nom. kõlarid, nt. S90)

    või võimendi peaks natukene võimsam olema kui kõlarid (2 x 50w ja s90, nom. 35w)???

    #2
    väiksema tundlikusega kõlarite jaoks on vaja natukene võimsamat võimendit..mida suurem tundlikusega kõlarid on seda nõrgema võimendiga hakkama saab...

    s90(nom 35w) kõllidele peaks sobima võim, mis on (nom)35-50w

    Comment


      #3
      Kas kõlarite tundlikust on võimalik kuidagi teada ka saada? Mingid näitaja nagu takistus ei ütle midagi või?

      Aga näiteks kui ma ostan nom. 500w subwoofri, siis peaks ju võim sellest võimsam olema (nt. 550-600w), aga tean et paljud on ühendanud hoopis poole väiksema v6imu taha...
      et bass pole ju siis ka kõige parem.

      Comment


        #4
        tundlikuse mõõtmise kohta ei tea midagi...kõllil endal on kaasas andmetes...(näit: 90db 1m/1w)
        kas (võimendi)600w nom või max?


        loe seda: http://www.hifiklubi.ee/hifi_info/hifi_amp_info.html
        http://www.hifiklubi.ee/hifi_info/hifi_spe...eaker_info.html

        Comment


          #5
          No see võim annab tegelikult 2 x 300w 4ohm stereo või siis 1 x 600w mono 2ohm (subbaka jaoks).

          Comment


            #6
            ma panin kunagi 2 500w kõlli 35w võimule taha ja peksis jummala hästi...(ja kui panna veel 300w võimule siis ju piisab täiesti)

            Comment


              #7
              Ok tänud infi eest

              Comment


                #8
                Parem olex siiski, kui võim olex mingi 1/4 võrra võimsam kui kõll, sest siis ei tule moonutused nii kiresti...kuid väga palju võimsam ka ei tohiks olla, sest mudu võib tolmuimejat vaja minna kõlari tykkide koristamiseks...

                8)
                Audiol on hing sees...
                NotAnotherDigg

                Comment


                  #9
                  mulle endale küll meeldib nii, kui võim on ikka kõllidest lahjem...siis pole võimalust, et mõni sõber tahab vaadata, kui kõvasti võim mängib ja tõmbab punni põhja ning kõllid audis..

                  Comment


                    #10
                    eks ta ole jah

                    aaga kui 50w v6im + s90 (nom 35w)
                    siis ei tohiks ju k6lle katki peksta`??

                    Comment


                      #11
                      50nom jah?ei usu, et kõlle auti peksab, kuid võib...(kui kuulad kaua aega tümpi nii, et punn põhjas)

                      Comment


                        #12
                        Eino põhjas ei saagi kuulata.. ennem ajavad k6rvad pilli kui bassikad välja peksab ;D

                        Comment


                          #13
                          mul enda võimuga oli nii, et poole peale panin, siis juba peksis üle... ja kui veel põhja panna, siis küll seda muusikaks nimetada ei saa...

                          Comment

                          Working...
                          X