Teade

Collapse
No announcement yet.

Brig 001 remont

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Brig 001 remont

    Sai siis lähipäevil ostetud kasutaja John-T käest katkised Brig 001 ja Radiotehnika U-7111. Radiotehnika sain kiiresti korda tehtud(pihutäis puuduvaid kruve juurde, külmjooted üle joodetud ja üks diood vahetatud)

    Aga Brigiga nii lihtsalt ei läinud.
    Peale seda, kui sain uue toitekaabli külge pandud, eks ma siis proovisin võimu tööle, kuid üks kaitse seepeale põles läbi Testisin siis lõpptransistore ja selgus, et vasakpoolne võimupoolel olid mõlemad transistorid (KT808A) läbi..
    Võtsin need transistorid lõppvõimu küljest lahti ja proovisin siis uuesti tööle....
    Kuid siis hakkad lõppvõimu plaadil miskit kärssama, täitsa jama lugu..
    Seepeale kiskusin üldse vasak poolse lõppvõimu välja ja hakkasin ülejäänud võimu testima.

    Parempoolne lõppvõim oli terve, õnneks, aga kahjuks eelvõim põrises kohutavalt ja häälenupp kragises..
    Muidu on ka võim suhteliselt must ja halvas seisus

    Nüüd siis küsimused, et kust saada lõppvõimule transistore? KT808A või KT802A, Elfas ja oomipoes pole selliseid....
    Ja mis te arvate, kas on üldse sellist võimu mõtet korda teha täielikult?
    Ma mõtlen, et võiks peaaegu kõiksugu pasa välja sealt võtta ja ainult Trafo, dioodsild, lõppvõim ja releeplaadi jätta, hiljem siis võiks ka võimsamaks tuunida Brigi, kuna suhteliselt palju ruumi jääb korpusesse, kui mittevajalik välja rookida...

    #2
    Vs: Brig 001 remont

    Usun, et on olemas, aga ära lubatud kaaskannataja Malmiaatorile. Kui ta lubab, saad.
    Ilmselt on küsimus selles, et koht on olemas ja sinna nagu uut ja teistmoodi sokeldusega ei pane? Aga neid on ka ainult paar tükki: veendu, et mingi muu jama uuesti läbi ei lase.

    Comment


      #3
      Vs: Brig 001 remont

      Võibolla oleks mõistlikum lõppu korralikud transid panna, üks variantidest:
      http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka038.jpg
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        Vs: Brig 001 remont

        Üks võimalik variant on neid transse saada "Tiigi elektroonikast" Aadress peaks olema Tiigi 1. Praegu on seal veel nõukaaegset kraami saada.

        Comment


          #5
          Vs: Brig 001 remont

          Kolleeg Malmiaator oli lahke ja lubas. Küsimus: kuidas kohale saab? Aga uuri ikka, miks eelmised läbi läksid.

          Comment


            #6
            Vs: Brig 001 remont

            Sai siis lõppvõimu uuesti proovitud ja testitud,
            Selgus et R31 takisti hakkab kärssama, hakkasin siis viga otsima kuni leidsin V16 dioodi, mis oli lühises..
            Panin siis uue dioodi asemele, aga ikka hakkab R31 tossu ajama
            Mis võib selle takisti kärssama panna?

            Shele: Millaski võiks postiga saata, minu kulul, aga ennem pean selgeks tegema, mis lõppvõimul viga..

            Comment


              #7
              Vs: Brig 001 remont

              Ok. Proovi ilma lõpptranssideta tööle panna: signaal peab ilusti läbi tulema, võimsust ei anna, aga näit klapid toidab vabalt ära. Kui Sul teine kanal töötab, siis saad pingeid igas skeemi punktis võrrelda. Kui aeg käes, siis saada aadress.

              Comment


                #8
                Vs: Brig 001 remont

                Hetkel see katkine lõppvõim ilma transsideta U-101 toite taga, kuid kui ma tööle panen, hakkab 3 sek pärast R31 takisti kärssama, eks ma lähen uuesti uurima, äkki leiab kuskilt vea ülesse...

                Nii, tundub et V19 transistor(KT626B) on lühises ka, eks lähen panen jälle uue asemele... kuid hetkel pole sellist vist, mis transistori võib asemele panna?
                Olemas näiteks: KT805bm, KT815A, KT940A, KY112A, KT814B ning miskit veel leiaks vanadelt montaaziplaatidelt..
                viimati muutis kasutaja tiidu93; 28 m 2009, 09:39.

                Comment


                  #9
                  Vs: Brig 001 remont

                  626 on p-n-p, seega sobib ainult KT 814. Ehk ka 816. KY112 on türistor.
                  Kui tahad edaspidi võimendeid uurida, siis peaksid ossi muretsema: saab paljud asjad kiirelt selgeks. Võib olla ka päris lihtne= odav. Tegelikult vedeleb mul üks S1-98 (?), võiksin selle välja laenutada, aga ta on kohutavalt suur ja raske, aga selle eest ka suure ekraaniga.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Brig 001 remont

                    Ulme, vahetasin siis KT626B transistori KT814 vastu, enam see takisti ei hakkant kärssama, aga nüüd hakkas üks teine takisti kuumaks minema(need 2 takistit, mis on kuumaks läinud ja kärssama hakkant, need olid juba varem natuke mustaks tõmbunud, samas korras lõppvõimendil on ka need 2 takistit natuke mustaks läinud)

                    Proovisin siis heli läbi lasta, algul tuli ragisev ja sakitav heli läbi, aga peale mingit 5 sekundit kadus heli ära(see on siis vist takisti pärast, mis kuumaks läheb)

                    Oeh, ei teagi, mida enam teha
                    Jätkuks, kui mul on õigeid elektrolüüt kondekaid olemas, teen vist suure lüüdivahetuse ära, igaks juhuks...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Brig 001 remont

                      Seda ikka arvestasid, et KT626B ja KT814 pinage on vastupidine? Kui mu mälu ei peta.

                      Comment


                        #13
                        Vs: Brig 001 remont

                        Esmalt postitatud tiidu93 poolt
                        Ei tea, ma uurisin ja paistab, et need pinoudid samad
                        uuri nendest:
                        http://www.chipinfo.ru/dsheets/transistors/1626.html
                        http://www.chipinfo.ru/dsheets/transistors/1814.html
                        viimati muutis kasutaja Starfish; 28 m 2009, 13:16.
                        http://hparchive.com/
                        https://worldradiohistory.com/index.htm

                        Comment


                          #14
                          Vs: Brig 001 remont

                          See on õige inf! Pead 814 teistpidi plaadile panema.

                          Comment


                            #15
                            Vs: Brig 001 remont

                            ooeh, eks ma siis homme tinutan ta teist pidi külge, aga kui siis ka ei tööta, ootan paremaid aegu ja ootan, millal targemaks saan ja siis jändan edasi...

                            Comment

                            Working...
                            X