Teade

Collapse
No announcement yet.

paar küsimust võimendi kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    paar küsimust võimendi kohta

    mul on kodus nikko nr-520 võimendi (ostsin kasutatult suvalisest elektroonikapoest, poes oli lisatud kleeps tekstiga "4-16oomi, 100w", müüja väitis, et s90 võimendab ilusti ära.) võimendi tagaküljel on aga muuhulgas kirjas 280w ja siis veel tekst "channels a and b are series paralleled".
    (võimendi ise on selline)


    võimendi taha saab ühendada kokku 4 kõlarit, kuid a ja b nuppe vajutades on võimalik korraga kuulata ainult ühte paari korraga.

    kõlariteks on mul s90d (https://www.osta.ee/index.php?fuseac...nfo&id=3999307)


    põhiküsimus ongi, et kui võimas on mu võimendi?

    sest kuskil netioksjonil oli keegi sellist võimendit müünud ja kirjutanud juurde teksti a la "4x50w", aga kui korraga saab kuulata ainult kaht kõlarit, siis ma ei oska ka sellest tähistusest midagi arvata... seega kui mul kaks kõlarit taga, siis mitu vatti mu kõlarite
    90 vatisest "power handling capacity'st" antud võimendi suudab täita?


    puhtast huvist tahaks teada, kas on võimalik näiteks ühendada võimendi samade klemmide külge ka kaks paari kõlareid (näiteks kui mul oleks kaks paari s90neid) ja mis tulemuse see annaks?

    oletades, et mul on võimendi, mis annab täpselt 90w igassse kõlarisse ja ma kuulan näiteks täisvõimsusel või õrnalt alla selle 5 tundi järjest näiteks vihast drum'n'space', kas see siis kahjustab(kulutab?) kõlareid rohkem kui näiteks 5 korda tunniajaseid sessioone teha?
    ja kas on reaalne, et sellistes tingimustes võib kõlaril ainsa hetkega midagi kardinaalselt katki minna?
    samuti on nende s90 esipaneelil kolm overloadi tulukest. kui ma mõne väga vihase laulu ajal volüümi üles keeran ja tulukesed pea kohe põlema ei lähe, kas ma siis võin rahulikult edasi kuulata sama valjult või võivad need tuled süttida näiteks alles mõne aja möödudes?
    oletades, et mul õnnestub üks neist põlema ajada, siis kaua on mul aega, et sellele reageerida ja volüümi maha võtta?


    kõrvalise asjana: kas 2000 krooni nende s90d eest oli palju makstud ja mis hinda need muidu väärt on (välimuselt on nad tuttuued ja helidefekte ma pole täheldanud) ?

    ---

    küsimused võivad tunduda võhiklikud, kuid kuna mu tuttavad pole suutnud anda konkreetseid vastuseid, siis pöördun teie poole. olen oma praeguse audiosüsteemiga väga rahul ja need küsimused peaks andma mulle pildi sellest, mida ma võin ja mida ma ei või teha harmoonia säilitamiseks. (teadmatuse nahka on läinud juba pööningult leitud 3 või 4 kõlarit, võimendi ja grammofon.)

    #2
    Vs: paar küsimust võimendi kohta

    Esmalt postitatud mikuman poolt
    põhiküsimus ongi, et kui võimas on mu võimendi?
    Silte ja reklaame võib kirjutada igasuguseid. Ainuõige tulemuse saab mõõtes.
    http://salupa.exe.ee/index.php?leht=...tmine&menu=voi

    ja kirjutanud juurde teksti a la "4x50w", aga kui korraga saab kuulata ainult kaht kõlarit, siis ma ei oska ka sellest tähistusest midagi arvata...
    Keegi ei oska arvata. Kaane alla tuleb vaadata.

    kas on võimalik näiteks ühendada võimendi samade klemmide külge ka kaks paari kõlareid
    S-90 z=8 oomi, 2tk par. =4 oomi. Peaks kannatama.
    mis tulemuse see annaks?
    Väljundvõimsus suureneb.

    kõrvalise asjana: kas 2000 krooni nende s90d eest oli palju makstud ja mis hinda need muidu väärt on (välimuselt on nad tuttuued ja helidefekte ma pole täheldanud) ?
    Hind on õige, kui rahul on nii müüja kui ostja.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: paar küsimust võimendi kohta

      Esmalt postitatud vasaraonu poolt
      Keegi ei oska arvata. Kaane alla tuleb vaadata.
      aga võimendi taga on markeering 280w, kas see midagi ei ütle?

      Comment


        #4
        Vs: paar küsimust võimendi kohta

        Siin foorumis teemasid üksjagu, kuidas toitepingete ja kaitsmete ja voolutarbe järgi võimendi võimsust hinnata. Otsi. Ligikaudu sai vist nii, et vooluvõrgust tarbitav pooleks ja tulemus kanalite vahel ära jagada, siis saad rms kanali kohta. Ehk siis 280/2/2=70W kanali kohta. See peaks S-90 tulesid vilgutama küll.
        Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

        Comment


          #5
          Vs: paar küsimust võimendi kohta

          Esmalt postitatud mikuman poolt
          aga võimendi taga on markeering 280w, kas see midagi ei ütle?
          Se peaks võimendi tarbiv võimsus olema.

          Comment


            #6
            Vs: paar küsimust võimendi kohta

            Mingi aeg tagasi käis siin kuskil jutt just sellise Nikko kohta, samuti oli juttu et kas 2x100W või 4x50W ning tulemus oli et 2x xxW. Kasuta otsingut, ehk leiad üles.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment

            Working...
            X