Teade

Collapse
No announcement yet.

Probleem tda2050 sillaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem tda2050 sillaga

    Tere!

    Ehitasin siis tda2040 sildvõimendi skeemi järgi võimendi, kivideks siis tda2050 kuid sai ta mul natuke käia kui üks kivi töölepingu lõpetas, pärast väikest uurimist aga avastasin et olin genereerimist takistavas ahelas 0,1uF kondesid kasutanud, pidi olema 0,47uF. kas ta võis lihtsalt genereerima hakata? Ja veel selline asi ka et ma kasutasin toiteks +-22V ning kõlar oli 4 oomi, ega juhuslikult liialt palju pole? Mul üks selline võimendi on juba pikka aega töödanud 8 oomise kõlariga ilma mingisuguste probleemideta.
    Wtf?

    #2
    Vs: Probleem tda2050 sillaga

    tundub, et see 4 oomi saigi sul määravaks -- vaata datasheedilt, kas kannatab 2 oomist koormust, kui ei, on asi selge.

    Comment


      #3
      Vs: Probleem tda2050 sillaga

      Kõik sõltub sellest, mitu klotsi sa paraleeli panid õla kohta.Kui kasutasid 1 klots õla kohta, siis alla 8R panna ei soovita.4 oomi puhul oleks mõtekas panna 3+3 klotsi kanali kohta, ühine radiaator 1200cm2 ning toitepinge +-22,5V stabiliseeritud.Seda teemat on siin ennemgi nämmutatud.Kasuta otsingut.

      Näide.
      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
      Projektide pildid
      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

      Comment


        #4
        Vs: Probleem tda2050 sillaga

        vaatasin 2050 datasheeti, see kivi pole nagu sildamiseks mõeldudki (tavaliselt on datasheedil siis ka tüüpskeem selle jaoks). ju siis ei sobi lihtsaks sillaks,
        tahab miskit kavalamat skeemi selleks. 2040 on ilusti sildlahendused kirjas.

        Comment


          #5
          Vs: Probleem tda2050 sillaga

          TDA2050 puhul kui ma õieti mäletan on 4 oomise koormusega soovitatud +/-18V, +/-22V 8 oomi korral. Siin aga kasutati +/-22V @ 2 oomi.
          Tda2050 peab sillas töötama kuna on 2040 parem variant.
          Aga ma ei saa aru miks seda kivi üldse silda panna?
          Maailm oleks puhas ja süüta
          kui poleks õllejogurtit
          - Õ.Õ.

          Comment


            #6
            Vs: Probleem tda2050 sillaga

            Tegelikult ma tegin ühele sõbrale subwoofri võimendit ja sel hetkel leidus mul laua peal ainult tda2050-ed ja et üle 32W saada, viskan nad silda, 1 kivi õla kohta. Ja tda2040 ma ei saanud kasutada just toitepinge pärast. Aga põhimõtteliselt jäi sellest mahapõlemisest üks kivi puutumatta, mille siis üksinda woofrit jooksutama panin.
            Wtf?

            Comment


              #7
              Vs: Probleem tda2050 sillaga

              TDA2050 on täiesti sillatav.Seda olen ise teinud ja on ka teised teinud.Sildamise mõte ikka rohkem kisa välja saada sest nartsust8 oomi peal annab 60W nimivõimsust(toitepinge +-22,5V stab.).¤ oomi puhul soovitan panna kolm klotsi paraleeli õla kohta(6 klotsi kokku kanalis).
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                Vs: Probleem tda2050 sillaga

                Tahaks saada kahe TDA2050 sildamise skeemi, olen seda otsinud kuid pole kusagilt leidnut, äkki saadaksid selle mulle e- mailile:P juZs@hot.ee
                Muide mitme A trafot kasutad, et TDa 2050 ära toita?

                Comment


                  #9
                  Vs: Probleem tda2050 sillaga

                  Kahe TDA2050 klotsiga teed sama skeemilahenduse järgi, mis 2040 klotsidel; sel juhul on min. koormustakistus 8oomi. Trafo võimsus = 2x ühe kanali nimivõimsus. Soovitatav on kasutada stab. toidet.
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment

                  Working...
                  X