Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi

    Tere kõigile. Soetasin endale Vellemani VM100 võimu ja avastasin ,et se sobiks ideaalselt minu vanasse alleshoitud upsi korpusesse, siit ka väike probleem, kui korpus ümber, kas siis jahutus toimiks ikka ? Või tuleks mingi sund jahutuse peale mõelda, ise mõtlesin pisikest arvuti ventilaatorit 5V peal. Toidet veel ei ole ,se peaks paari päeva jooksul saabuma. Milleks se väike potekas seal peal on ? Olen ma õieti aru saanud et sellega keeratakse kuskilt pinge paika, kui jah siis, kust ? Praegu rohkem meelde ei tule, mis küsida tahtsin.

    Pildid:



    #2
    Vs: Võimendi

    Soojusliikumisest korpuses siis niipalju, et teatavasti tõuseb soe õhk ülespoole ja tahaks hirmsasti UPS`i ülakerest väljuda. Selleks oleks ülivajalikud väikesed avad või siis võrguga kaetud suurem ava jahutusradiaatori kohal või ülal küljel kattepleki sees. Samuti on oluline soojusvahelduses, et jahedam õhk pääseks korpusesse kuskil põhja alt avadest, sedasi tekiks siis iseeneslik õhutsirkulatsioon. Kui sedasi ei suuda võimu lõputranse elusana hoida, tuleks alles seejärel kaaluda aktiivjahutuse paigaldamist.
    Milleks se väike potekas seal peal on ? Olen ma õieti aru saanud et sellega keeratakse kuskilt pinge paika, kui jah siis, kust ? Praegu rohkem meelde ei tule, mis küsida tahtsin.
    Kui sa mõtled nüüd seda väikest potekat, mis seal võimendi trükkplaadi peal on siis tolle puhul on tegemist lõputranside jõudevoolu paikaseadmise potega. Kuna antud võimu puhul tegemist peaks olema ostes nn. valmis tükiga siis eeldatavasti on asjandust stendis katsetatud ja vajaminevad häälestusprotsessid läbi viidud, kuid mine tea neid hiinakaid seal.

    Comment


      #3
      Vs: Võimendi

      Olen seda ava värki ise ka mõelnud aga siis on seda kaubandusliku välimust suht raske teha. Antud võim on konstruktur mis tuleb ise kokku joota. Stendi peal teda vaevalt katsetati. Keegi oskab õelda ,mis on LED-i puhul + ja - ,kui plaadi peal on ringike millest pool on valgeks värvitud. Niipalju kui ise mäletan siis kondekate puhul tähendab valge sektor miinust ,kas ni on LED-idel ka ?

      E: Ega kellegil juhuslikult 47K potekat üle ei ole selle võimu jaoks, ei tahaks ise oomipoele ränka postikulu maksta sellise pisikse vidina eest.
      viimati muutis kasutaja rihard; 04 m 2008, 11:17.

      Comment


        #4
        Vs: Võimendi

        Kui tegemist konstruktorvõimendiga siis saab see teema siin vist õige pikk tulema, sest võimendis on vähemalt 100 detaili ja rohkem kui 101 kompromissi.
        Loe kasutusjuhend veelkord läbi: http://www.velleman.be/downloads/0/m...vm100_rev1.pdf
        Ehk ei olegi siis enam ühte valgusdioodi nii raske skeemi õige polaarsusega esimesel korral tinutada. Miinus väljaviik LED`il lühem (+ pikem).
        Potekaid on üle mustmiljon aga Saaremaale saatmine läheb ainult mõttetult kalliks, seega pead kuskilt kohapealt vaatama, elektroonikautiili hunnikutest jne.

        Comment


          #5
          Vs: Võimendi

          Esmalt postitatud Max27 poolt
          Soojusliikumisest korpuses siis niipalju, et teatavasti tõuseb soe õhk ülespoole ja tahaks hirmsasti UPS`i ülakerest väljuda. Selleks oleks ülivajalikud väikesed avad
          Kas keegi pole proovinud panna võimendaja kogu täiega näiteks õlivanni?
          Kaanest saaks siis tuua välja vajalikud ühendused ja metallkorpus töötaks radiaatorina.

          Plaanin juba pikemat aega seda tööd arvutiga ette võtta.
          Aga ilus oleks ju teiste vigadest õppida.

          Comment


            #6
            Vs: Võimendi

            Ja siis see õli (hea soojusmahtuvusega) soojendab kõiki võimendi juppe, mis kindlasti sooja ei taha. On olemas radikad, millel on torud jahurusvedeliku jaoks küljes. Lõpptransid sellise peale ja jahutusvedelikuna võid kasutada pea kõiki vedelikke (eetrit küll mitte). Eralduv soojus on yaaskasutatav.

            Comment


              #7
              Vs: Võimendi

              Mis eetril viga on?
              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

              Comment


                #8
                Vs: Võimendi

                Eeter läheb keema ja lõhub tõenäoliselt Su süsteemi. Aga kui teeb vabal aurumisel põhineva, siis panevad eetriaurud kogu ümbruskonna narkoosi alla.

                Comment


                  #9
                  Vs: Võimendi

                  Eetri kohta ütle niipalju, et see hakkab väga hästi ka pähe (aurud on pärsi julmad).
                  rihard ülesse auku ei saa sisse taha või mingit võret sinna panna we? et jahutus probleeme lahendada?
                  Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Võimendi

                    Mina kasutan enamikes lahendustes varianti, kus radikas on korpusega ühenduses ja jääb välisseina külge (vabaõhu kätte)

                    Üks seletav pilt kah
                    Pildil nähtut ärge järgi tehke, eriti pote ja on/off lüliti kõrvuti paigutamise koht!!!
                    Ja muud lahendused ei ole kah suurem-asi, kuid jahutusega olen väga rahul, seega julgen soovitada!

                    Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Võimendi

                      Salasõna on: radikas - ribid vertikaalselt - külm alt ,soe üles.Korpuse kate segab - augud sisse - samuti põhjale .Ei tasu metafüüsikast kaasa minna.Vedelikjahutus on bro aga mis tuu massab... .Kasutaja Roomet siin enne mainis,et radikad "toast" välja - eks nii see tavaliselt ka on.Radikaribide paigutus vastavlt füüsikaseadustele ei ole kunagi radikat jahutav õhuvool risti ribidega.
                      Kõik meeldiv tuleb lambist...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Võimendi

                        Sain nüüd trafo kätte, kuidas ma teada saan kumb on +25v ja kumb on -25v
                        E: Sain võimendi tööle, pole vahet mis pidi juhtmed on.


                        Üks pilt ka:

                        viimati muutis kasutaja rihard; 06 m 2008, 17:05.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Võimendi

                          Kas keegi selle võimendi tarvis ühte aktiiv filtrit oskaks teha mida saaks krutida 40Hz -120Hz vahel, töötada võiks se mingisuguse 12v trafo pealt (üks pisem peaks veel mahtuma sinna korpusesse).

                          Vaatasin et upsil on kohe originaalist 2,5A kaitse ,ega se liiga palju pole selle trafo jaoks ?

                          E: Tegin nüüd ava ka võimendi peale ,et soojus välja pääseks. Alla ei hakkand ava lõikama.
                          Pilt:
                          viimati muutis kasutaja rihard; 07 m 2008, 19:02.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Võimendi

                            mul selline filter http://www.dcc.ttu.ee/martin/elektro...assfilter.html töötab küll. asi väga väike tegelt http://fotoalbum.ee/photos/wer1/sets/106974 (3viimast pilti). Korpuseks on kuuse lampide vilgutaja karbike, mille sisu maha põles .(sees on veel dioodide jaoks ruumigi) .
                            Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Võimendi

                              Ja mis sageduse pealt ta ära lõikab ?

                              E: Lugesin et ära lõikab umbes 400Hz juurest, minul umbes 40-45 Hz vaja.

                              Comment

                              Working...
                              X