Teade

Collapse
No announcement yet.

the t.amp e800

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    the t.amp e800

    the t.amp E-800 Stereo-Endstufe, Leistung: 2x 500W an 4 Ohm, 2x 350W an 8 Ohm, 1x 1000W an 8 Ohm gebrückt (@1kHz, THD


    head ja vead siis oodatud

    #2
    Vs: the t.amp e800

    Plussid:
    -Odav
    -Arvatavasti algajale DJ-le, bändile või väiksemasse peoruumi sobib

    Miinused:
    -Puuduvad nn. binding post kõlariühendused (mõnikord võib vaja minna).
    -Toitejuhe integreeritud (puudus minu arust, teised ei pea sellega nõustuma)
    -Toite ja jahutuse pealt kokku hoitud ilmselt

    Igatahes, soovitan €50 juurde leida ja TA-1050 võtta.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Vs: the t.amp e800

      kuid need võimsused vastavad antud firmal tõele?

      Comment


        #4
        Vs: the t.amp e800

        TA-seerial pidavat vastama, E-seeria kohta ei tea... Endal TA-450 ning lubatud 125 W 8 oomi peal tuleb sealt kindlasti välja. Helikvaliteet on täitsa hea, kannatab ka kodus kenasti muusikat kuulata. Ning jahutus on väga pro - ka valjemalt kuulates on külm kui kala (asendasin originaalventilaatorid vaiksematega ja panin need madalate pöörete peale tööle, kuid see konkreetne mudel võiks põhimõtteliselt ka ilma ventilaatoriteta olla).
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          #5
          Vs: the t.amp e800

          üks video
          Med YouTube kan du se populære videoer, kose deg med favorittmusikken din og laste opp ditt eget innhold – og dele det med familie, venner og resten av verden.

          Comment


            #6
            Vs: the t.amp e800

            Esmalt postitatud tehnofriik poolt
            . Endal TA-450 ning lubatud 125 W 8 oomi peal tuleb sealt kindlasti välja. Helikvaliteet on täitsa hea, kannatab ka kodus kenasti muusikat kuulata. Ning jahutus on väga pro - ka valjemalt kuulates on külm kui kala (asendasin originaalventilaatorid vaiksematega ja panin need madalate pöörete peale tööle, kuid see konkreetne mudel võiks põhimõtteliselt ka ilma ventilaatoriteta olla).
            Soovitan kaan maha keerata ja mõõta üle lõppude E-B pinge, siis peaks selge olema miks radikas soojaks ei lähe.
            Sai just ühele asjalikumad lõputransid vahetatud, 8 oomiga sain mina 150W.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #7
              Vs: the t.amp e800

              Esmalt postitatud tehnofriik poolt
              asendasin originaalventilaatorid vaiksematega ja panin need madalate pöörete peale tööle
              Saaksid ehk täpsemalt rääkida? Lähevad sinna ikka mingid standardventikad? Milliseid täpsemalt kasutasid? Mu TA600 peaks vist põmst sama olema? Praegu lärmab nii, et toas kuulamiseks peab võimu teise tuppa sulgema :P
              Ja peaprobleem - millisest küljest lammutamist alustada, et ventide juurde pääseks? Seal suht palju kruvisid ja väga tihkelt kinni, ei taha katse-eksitusmeetodit rakendada...
              Tänan ette!

              Comment


                #8
                Vs: the t.amp e800

                Esmalt postitatud muscarine poolt
                Sain aru, et mõõdeti koormates vaid ühte kanalit, nii tulevadki veidi suuremad numbrid, aga iseenesest saadud tulemus polnud halb. Häiris ainult see moment, kuidas moonutusi hinnati, nimelt kes teab palju THD on (1% või 10% või ...) punase tulukese vilkumise hetkel, sellest pisiasjast võib mõõtmise tulemus suures ulatuses varjeeruda.

                Mis klassis võimendi töötab AB? Võiks G või H olla, aga seda ei usus hästi.

                Comment


                  #9
                  Vs: the t.amp e800

                  Esmalt postitatud Jyrka poolt
                  Soovitan kaan maha keerata ja mõõta üle lõppude E-B pinge, siis peaks selge olema miks radikas soojaks ei lähe.
                  Sai just ühele asjalikumad lõputransid vahetatud, 8 oomiga sain mina 150W.
                  Ehk valgustad mind? Kaant maha ei viitsi praegu kruvida, ehk järgmise plaanilise tolmupuhastuse käigus... Kui saladus pole, siis mis transid sul asemele läksid?

                  Saaksid ehk täpsemalt rääkida? Lähevad sinna ikka mingid standardventikad? Milliseid täpsemalt kasutasid? Mu TA600 peaks vist põmst sama olema? Praegu lärmab nii, et toas kuulamiseks peab võimu teise tuppa sulgema :P
                  Ja peaprobleem - millisest küljest lammutamist alustada, et ventide juurde pääseks? Seal suht palju kruvisid ja väga tihkelt kinni, ei taha katse-eksitusmeetodit rakendada...
                  Tänan ette!
                  80 mm 24 V ventikad on standardis, mina lükkasin asemele 12 V Zalmanid, muidugi koos voolu (ja ka pöördeid) piirava takistiga. Kaane mahavötmiseks vaja keerata lahti keskel olev suur polt ning 18 väikest kruvi (10 ülaosas, 4 kummalgi pool külgede ülaservas).

                  Sain aru, et mõõdeti koormates vaid ühte kanalit, nii tulevadki veidi suuremad numbrid, aga iseenesest saadud tulemus polnud halb. Häiris ainult see moment, kuidas moonutusi hinnati, nimelt kes teab palju THD on (1% või 10% või ...) punase tulukese vilkumise hetkel, sellest pisiasjast võib mõõtmise tulemus suures ulatuses varjeeruda.

                  Mis klassis võimendi töötab AB? Võiks G või H olla, aga seda ei usus hästi.
                  Mina seaksin pigem kahtluse alla tolle multimeetri täpsuse. Mis klippimisindikaatorisse puutub, siis igatahes TA-450 puhul selle vilkumise hetkel körvaga kuuldavaid moonutusi ei ole. Need vöimendid on minu teada köik tavalised AB klassi riistad.
                  Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                  Comment


                    #10
                    Vs: the t.amp e800

                    Esmalt postitatud tehnofriik poolt
                    Ehk valgustad mind? Kaant maha ei viitsi praegu kruvida, ehk järgmise plaanilise tolmupuhastuse käigus... Kui saladus pole, siis mis transid sul asemele läksid?
                    Need vöimendid on minu teada köik tavalised AB klassi riistad.
                    E-B pinge oli algul 420mV, keerata andis 480 mV-ni, reziim paku ise.
                    Lõppu läksid MJL21193, MJL21194 paarid.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Vs: the t.amp e800

                      Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                      80 mm 24 V ventikad on standardis, mina lükkasin asemele 12 V Zalmanid, muidugi koos voolu (ja ka pöördeid) piirava takistiga. Kaane mahavötmiseks vaja keerata lahti keskel olev suur polt ning 18 väikest kruvi (10 ülaosas, 4 kummalgi pool külgede ülaservas).
                      Võtan vana teema uuesti üles... Hakkasin oma võimuga nüüd tegelema, aga ei oska ise välja mõelda, miks just 12V ventikad? Kas 24V vaiksed vendid (pluss takisti) ei anna sama tulemust?

                      Comment


                        #12
                        Vs: the t.amp e800

                        Esmalt postitatud Petz poolt Vaata postitust
                        Võtan vana teema uuesti üles... Hakkasin oma võimuga nüüd tegelema, aga ei oska ise välja mõelda, miks just 12V ventikad? Kas 24V vaiksed vendid (pluss takisti) ei anna sama tulemust?
                        12V vendid, kuna need olid tol hetkel kättesaadavad ja möistliku hinnaga vastupidiselt 24 V ventilaatoritele, milledest odavaimad on (käesoleval hetkel) ca 120.- Jamiconid, mida Tartu Elfas on laos hetkel 2 tk ja mis pole ka ilmselt köige vaiksemate killast, hoolimata paberile kirjutatud 33 dB(A)-st. Järgmine hinnaklass 80 mm ventidele Elfas on juba 650.- Papstid.

                        Muuseas, lähem uurimine näitas, et suurimat müra ei tekita mitte ventilaator ise, vaid öhu liikumisel seadmes tekkivad turbulentsid - ning metallkorpus toimib väga hästi kölakastina. Avatud korpuse korral müra puudub, korpuse sulgemisel tekkib vaikne kohin.
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          #13
                          Vs: the t.amp e800

                          Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                          12V vendid, kuna need olid tol hetkel kättesaadavad ja möistliku hinnaga vastupidiselt 24 V ventilaatoritele, milledest odavaimad on (käesoleval hetkel) ca 120.- Jamiconid, mida Tartu Elfas on laos hetkel 2 tk ja mis pole ka ilmselt köige vaiksemate killast, hoolimata paberile kirjutatud 33 dB(A)-st. Järgmine hinnaklass 80 mm ventidele Elfas on juba 650.- Papstid.

                          Muuseas, lähem uurimine näitas, et suurimat müra ei tekita mitte ventilaator ise, vaid öhu liikumisel seadmes tekkivad turbulentsid - ning metallkorpus toimib väga hästi kölakastina. Avatud korpuse korral müra puudub, korpuse sulgemisel tekkib vaikne kohin.
                          OK, tänan kiire vastuse eest! Seoses ootamatult saabunud tubase volbriööga tuli äkkmõte vendid ära vahetada ja lähimas poes (Oomi-...) leidusid ainult mingid läbipaistvad ledidega isendid, a' 100kr. Panin 100oomised takistid vahele, nii et jäid ca 6-7 V peal käima. Esimene asi, mis kostus, oli ventika kõrin... mitte õhumüra! :P

                          Teen vajadusel ilmselt kusagile ostuabisse ka teema, aga ehk oskab keegi soovitada vaiksemat mudelit hinnaklassis 100-200kr (80x25mm)?

                          Comment


                            #14
                            Vs: the t.amp e800

                            Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                            Need vöimendid on minu teada köik tavalised AB klassi riistad.
                            Viimasel ajal mitmed mõnusalt jahedad võimud läbi käinud, mis nagu peaks AB klassis töötama. AB klassis lõputransse peab läbima algvool, soovitavalt üle mõnekümne mA-i.
                            480 mV oli piir kust B klass hakkaks nagu lõppema, tekkis marginaalne algvool 0,1 mA kandis.
                            Võrdluseks praegu korrastamisel oleva Z-501-e AB klassis lõppudel E-B vaheline pinge 580mV ja algvool 70mA, A klassis aga pinge 640mV ja algvool 700mA, rohkemaks radika väiksuse pärast ei riski keerata. Peale ventikate lisamist keeran ehk juurde.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #15
                              Vs: the t.amp e800

                              Need vendid võib vast väikesel võimsusel töötamise ajaks üldse välja lülitada? Ma pistaks opakal termolülituse vahele, et kui radika temperatuur näiteks 40 kraadini tõuseb, siis lükkab vendi/d järgi. Kui võimendi juba nii soojaks on köetud, siis nagunii muusika lõugab kõvasti ja ventide undamist ei kuule enam keegi.
                              otsija

                              Comment

                              Working...
                              X