Teade

Collapse
No announcement yet.

Velleman K8040

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Velleman K8040

    Nii, tellisin omale siis sellise vidina. Teglt mõcin, et äkki ikka ei ole konstruktor, kuna suht palju igast viluvaid tulukesi ja läkivaid vidinaid sees jne aga see selleks. Sai siis asi kokku tinutatud ja juhtuski siuke ime, et hakkaski mingil müstilisel põhjusel tööle, ise olen varem aint paar korda sooja kolbi käes hoind ja sellega mu kogemustepagas selles valdkonnas piirdubki.

    Asja juurde. Sai siis esimesel päeval hääled sisse pandud ja nagu töötas, moonutusi pold, seier tiksus edasi-tagasi nagu peab, kõik tulukesed toimisid. Asi mille taha ühendatud sai, oli yamaha ressiiveri (rx-v368) supaka väljund. Teglt kohe ikka ei saand häält sisse, kuna idioot creative kaardi driverid olid sellised imelised ja nendega ei saand eriti midagi teha ja ressiiverist ei viicind kah seda supa ruutimist otsida ja sai miskisse suva väljundisse topitud, et kindel olla, et võim ikka korras on. Loomulikult tuli sealt august niipalju kui sealt tulema pidi (0dB ilmselt). Siis oli veel taga mitte supakas ise, vaid 1 tavaline kõlar (8 ohmine muidugi), mis tegi seal ikka väga tigedat häält. Järgmine päev panin supaka proovile, sai soft ja ressiiver ilusti ära sätitud, hääle sättisin piiripeale, et clip tuli ei vilguks jne. Mõne minuti pärast kadus bass ära. Lõhnatestil oli tunda kerget suitsuhaisu. Esimese asjana loomulikult vool välja ja kaitset kontrollima. Kaitse oli läbi. Kruvisin kogu kompoti lahti, et teada saada, kas midagi maha põlend. Ei midagi, visuaalsel vaatlusel paistis kõik tibens-tobens olema. Kaitse ise on seal 250V 2A. Ise kardan, et äkki sai ikka monteerimisel midagi valesti tehtud, kuna ma elusees ei usu, et sellise valjuse juures see kaitse läbi peaks minema. Et maitia, vb oskate soovitada midagi, mis tuleks kindlasti üle kontrollida, kas siis toites midagi või kuskil võimu pool midagi vms.
    Aa jaa, moonutusi, särinat, raginat, mitte midagi pold, lihtsalt üks moment võttis kätte ja jäi vait, mingit plaksu vms kuulda pold.

    #2
    Vs: Velleman K8040

    toppisid sa selle võimu omale ressiiverile kõlari väljundisse või ? ma väga loodan, et line outi. ei tahaks uskida, et tolle eelvõim paarkümmend vatti sisse kannatab saada.
    Kui midagi ei tia, kysige minult...ma ei vasta:

    Comment


      #3
      Vs: Velleman K8040

      Subwoofer pre out vms ikka. emm, ressiivri juhendis on "connect a subwoofer with built-in amplifier (such as yamaha active servo processing subwoofer system) to this jack. Mis paarkend watti? Ega ma võimu siis kõlli auku ei toppind . Paistab et toites mingi jama, proovisin teise kaitsmega ja siis see põles kohe läbi

      Comment


        #4
        Vs: Velleman K8040

        Esmalt postitatud Cooler(-10) poolt
        Subwoofer pre out vms ikka. emm, ressiivri juhendis on "connect a subwoofer with built-in amplifier (such as yamaha active servo processing subwoofer system) to this jack. Mis paarkend watti? Ega ma võimu siis kõlli auku ei toppind . Paistab et toites mingi jama, proovisin teise kaitsmega ja siis see põles kohe läbi
        Kas tõesti see ilus käkk maksis ligi 4T, vaadates tehnilisi andmeid arvan, et kinkisid Vellemannile 2T muidu.
        Kui abi vaja siis esimene asi oleks skeem üles riputada ja sisust mõni pilt.

        PS. Käkk on ta sellepärast, et 4 oomi võimsuse erinevus 8 oomi võimsusest peaaegu olematu, korralikul võimul on erinevus peaaegu 2x.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Vs: Velleman K8040

          Siin 26 lk on skeem, aga pilti sisust, hmm, veic aja pärast lasen üles imageshacki.
          Selle junni eest taheti jah ligi 4k saada.

          Comment


            #6
            Vs: Velleman K8040

            Esmalt postitatud Cooler(-10) poolt
            Siin 26 lk on skeem, aga pilti sisust, hmm, veic aja pärast lasen üles imageshacki.
            Selle junni eest taheti jah ligi 4k saada.
            Ma olin natuke ärritunud, et 26. lk ei märganud, tunnen kaasa, kõige hullem, et seda petukaupa tagasi anda enam saa.
            Minu käest oleks TDA7293 töötavana tehase plaadil saanud 300ga, toide teist samapalju, radikas ka ja ei tule 1T kokku.

            Kõige tõenäolisemalt on TDA7293 läbi.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #7
              Vs: Velleman K8040

              Aa 1 asi jäi mainimata, et tal mingi DC protection check või midagi, et topid 60W lambi stepsli ja selle tiote vahele ja siis see lamp peaks korraks põlema, aga jääb vilkuma, peale seda kui valmis sain ja proovisin, siis töötas korralikult, et aint korraks läx põlema, aga nüüd jääb vilkuma. Aga jah, siis vahetab küpsise ja vaatab mis edasi saab.

              Seda kah veel, et kui peale vaikseks jäämist uuesti lülitasin korraks võimu uuesti sisse, siis korraks tegi supakas kerge klõpsu vmt.

              Comment


                #8
                Vs: Velleman K8040

                See DC protection laseb kaitsme läbi kui alalispinge on väljundis.
                Mingi väike võimalus on et ei ole TDA kivi läbi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Velleman K8040

                  Hmm, alalispinge väljundis? Et siis peale lõpukivi mingi jama? Või toites? Kui ongi see väike võimalus praegu, et ei olegi kivi läbi, on mingeid ideid kust viga otsida?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Velleman K8040

                    Isegi kui kivi läbi, ei ole see väga suur kahju maksab ju teine all 100eek. Roppu raha maksis see tükk ikka küll , selle rahaga oleks saanud korraliku transs võimu kokku panna.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Velleman K8040

                      Kui pinged normis st. võrdsed siis toide korras, kui toiteahela ja kivi vahelisi sulavkaitsmeid läbi ei põleta siis otsest lühist ei ole aga see veel ei tähenda et TDa7293 100% korras on. Vaata elektriskeem veel korralikult üle, järsku märkad midagi. Võimu eest maksid küll hirmsa papi välja, selle raha eest oleks saanud mitu korda võimsama vähekasutatud kontsertvõimu.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Velleman K8040

                        Pole mõttet enam selle hinna kallal ilkuda, asi juba ära osteud niiet selle teema ehk jätaks järgmiseks korraks, kui see kunagi üldse tuleb. Üks asi muidugi mis ära võis tappa selle kivi, on see, et lohakuse tõttu jäi kivi korralikult korpuse külge kinnitamata (korpus siis radika eest) ja ehk ikka suri kuuma kätte, mis on ka suht tõenäoline, kuna esimene päev ei mängind eriti kõvasti ja kaua, aga siis pärast sai juba pikemalt ja kõvemini lastud.

                        Õhtul saab uue kivi, ja kui dc protection test õnnestub, siis juba hoolikam selliste asjadega.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Velleman K8040

                          See on tõesti tõenäoline kuna antud kivi on suht kuumakartlik, kuigi tal sisse ehitatud ülekuumenemis kaitse.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Velleman K8040

                            Toite kontroll, mis moodi ma seda veel teen? lamp vahele stepsli ja toitele nagu dc protection test ajal ja tester kus kohta? sealt vist pole mõttet mõõta, kus trafo ühendatakse või mis? Ma mõtlen seda kus seal pcb peal see punane kollane sinine hall juhe lähvad. Ilma selle lambita laseb vist kohe kaitse pilbasteks.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Velleman K8040

                              Esmalt postitatud Cooler(-10) poolt
                              Toite kontroll, mis moodi ma seda veel teen?
                              Kui sul nagunii midagi enam kaotada pole võta R20 skeemsit välja (see blokeerib türistori, mis kaitset läbi põletab) ja mõõda siis skeemis pingeid.

                              Comment

                              Working...
                              X